Презентація на тему «Дробний Іван Семенович»


Рейтинг презентації 5 на основі 1 голосів
Слайд #1
Презентація на тему «Дробний Іван Семенович» - Слайд #1

Роки зробили його поезію сумнішою, мудрішою, але не позбавили її свіжості, безпосередності, пісенної мелодійності, пильності до всіх проявів буття.
Марк Вейцман
Дробний Іван Семенович


Слайд #2
Презентація на тему «Дробний Іван Семенович» - Слайд #2

Народився Іван Семенович 16 січня 1931 року в селі Богуславець, що пологими пагорбами понад тихоплинною, аж ніби сонною, річечкою Сухий Згар тягнеться впритул від Пальмири майже до самої Золотоноші.


Слайд #3
Презентація на тему «Дробний Іван Семенович» - Слайд #3

Батьки, Семен Данилович (1906 року народження) та Клавдія Омельянівна (народилася 1905 року, дівоче прізвище – Груша), одружились і побудували “хату з лободи”, у якій народився і зростав, знайомлячись зі світом, майбутній поет.


Слайд #4
Презентація на тему «Дробний Іван Семенович» - Слайд #4

“Проникав холод у нашу хату і через погану підігнані двері. Глиняна долівка теж дихала остудою. Тому стіни знизу весь час були мокрі, бралися цвіллю і чорніли, скільки їх не білила мати. Зліплена без фундаменту, хата поступово вгрузала в землю, розмочувану більше сльозами, ніж дощами …”


Слайд #5
Презентація на тему «Дробний Іван Семенович» - Слайд #5

Іван Семенович говорив, що рідний край для нього є “божественним шматочком землі, що пахне неймовірно і сяє тихими божественними барвами…”


Слайд #6
Презентація на тему «Дробний Іван Семенович» - Слайд #6

Сідає мати за прядку. Снується нитка, намо-тується на цівку, а з нею намотується на неї і материна пісня, і втома, і біль: “Намотувалось воно не тільки на цівку, а й на моє серце. Розмотую його тепер потихеньку і переношу на папір – хоч трохи, може, ще поживе.”


Слайд #7
Презентація на тему «Дробний Іван Семенович» - Слайд #7

Семирічну школу закінчив у своєму селі, а середню – в сусідньому Вознесенському (1950 р.).


Слайд #8
Презентація на тему «Дробний Іван Семенович» - Слайд #8

Навчався у Черкаському педагогічному університі


Слайд #9
Презентація на тему «Дробний Іван Семенович» - Слайд #9

Після його закінчення з відзнакою (1954 р.) 30 років свого життя І.С. Дробний віддав школі. Працював учителем у Шполянському районі. Згодом у Золотоноші в училищі механізації сільського господарства .Працював
викладачем, пізніше – інспекто-ром райвно, заступником директора школи з навчально-виховної роботи. Був нагоро-джений значком “Відмінник народної освіти УРСР”.


Слайд #10
Презентація на тему «Дробний Іван Семенович» - Слайд #10

Автор збірок поезій:
“Добридень люди” (1962);
“Білий світ” (1976);


Слайд #11
Презентація на тему «Дробний Іван Семенович» - Слайд #11

“Блакитне дерево Дніпра” (1988);
“Груша серед поля” (1996).


Слайд #12
Презентація на тему «Дробний Іван Семенович» - Слайд #12

Автор прозової книги “Хата з лободи” (2003), до якої увійшли автобіографічна повість і літературні портрети краян, вибраних творів “Вереснева золота печаль” (2005), “За пагорбами літ” (2006), “Котить заєць кавуна” (2008), “В Златокраї жито половіє” (2008).


Слайд #13
Презентація на тему «Дробний Іван Семенович» - Слайд #13

Віршами І. Дробного властиві ліризм, пісенні інтонації. Деякі з них поклали на музику Іван Сльота та та інші композитори.


Слайд #14
Презентація на тему «Дробний Іван Семенович» - Слайд #14

Окремі поезії І. Дробного перекладено російською мовою. Він автор багатьох статей і заміток про історію Черкащини.
1998 року став лауреатом Черкаської обласної літературно-публіцистичої премії “Берег надії” імені Василя Симоненка за збірку “Груша серед поля”.


Слайд #15
Презентація на тему «Дробний Іван Семенович» - Слайд #15

“Його твори навдивовижу ясні, прості і потрібні людям, як шматочок хліба, як ковток студеної криничної води, як чисте повітря…”
(С. Носань, письменник)
“Його твори навдивовижу ясні, прості і потрібні людям, як шматочок хліба, як ковток студеної криничної води, як чисте повітря…”
(С. Носань, письменник)