Презентація на тему «Декоративний розпис»


Рейтинг презентації 5 на основі 1 голосів



Слайд #1
Презентація на тему «Декоративний розпис» - Слайд #1

Декоративний розпис!
Декоративні розписи широко використовували для орнаментації житла, керамічних і дерев'яних виробів, у текстильній та порцеляново-фаянсовій промисловості, поліграфії тощо.


Слайд #2
Презентація на тему «Декоративний розпис» - Слайд #2

В синтезі народних традицій і новаторських пошуків художників-професіоналів народжувалися нові форми народної декоративної графіки.


Слайд #3
Презентація на тему «Декоративний розпис» - Слайд #3

Для робіт народних майстрів декоративного розпису характерні щирість і оптимізм, яскравість і безпосередність.
Яскравою сторінкою увійшов декоративний розпис в історію культури українського народу. Початок свого розвитку цей вид народного мистецтва бере з настінного малювання, поширеного з давніх часів у селах України!


Слайд #4
Презентація на тему «Декоративний розпис» - Слайд #4

Протягом тривалого часу в кожній місцевості вироблялись свої прийоми і технічні засоби зовнішнього оздоблення сільських будівель, хатнього інтер'єру, речей побуту. Залежно від цього у кожній місцевості поступово створився свій усталений характер орнаментальних мотивів!


Слайд #5
Презентація на тему «Декоративний розпис» - Слайд #5

У наш час, із зміною побуту трудящих села, зазнало змін і мистецтво розпису. Велике орнаментальне багатство з народної архітектури, з сільського побуту перейшло в поліграфію, фарфоро-фаянсову і текстильну промисловість.


Слайд #6
Презентація на тему «Декоративний розпис» - Слайд #6

Про еволюцію народного розпису розповідають на численних виставках твори майстрів Дніпропетровщини, Київщини, Черкащини, Чернігівщини, Хмельниччини, Херсонщини.


Слайд #7
Презентація на тему «Декоративний розпис» - Слайд #7

Одним з найвідоміших центрів, що здавна уславився своєрідним мистецтвом розпису на Україні, є село Петриківка Дніпропетровської області.
Селище Петрівка – батьківщина майстра – розташоване на Дніпропетровщині у пониззі річки Чаплина. Місцина ця була складовою земель Протовчанської Козацької паланки.


Слайд #8
Презентація на тему «Декоративний розпис» - Слайд #8

Вже у ХVІІ столітті на основі самобутнього запорізького декоративного мистецтва виник незвичайний петриківський орнамент. Жінки та дівчата одна перед одною змагалися у кращому оздобленні власних осель.


Слайд #9
Презентація на тему «Декоративний розпис» - Слайд #9

З ХVІІІ ст., коли-було засновано село, з покоління в покоління передавалися основи декоративного оздоблення сільського інтер'єру та екстер'єру, господарських і побутових речей, зберігалися місцеві особливості розпису.


Слайд #10
Презентація на тему «Декоративний розпис» - Слайд #10

З початку XX ст. Петриківка стає центром виготовлення «мальовок» — малюнків на тонкому папері, що виконувалися дешевими аніліновими фарбами — «манійками». «Мальовки» починають користуватися великим попитом і досить швидко поширюються далеко за межі села.


Слайд #11
Презентація на тему «Декоративний розпис» - Слайд #11

Поступово утверджувалося індивідуальне мистецтво талановитих майстрів «мальовок», зокрема Тетяни Пати, Надії Білокінь, Ярини Пилипенко, Надії Тимошенко.


Слайд #12
Презентація на тему «Декоративний розпис» - Слайд #12

Дякуємо за увагу!
Над презентацією працювали учні 9-А класу:
Шевченко Тарас і Шейко Олександра
Сподіваємось Вам сподобалось..