Презентація на тему «Бароко» (варіант 3)


Рейтинг презентації 3.34 на основі 47 голосів
Слайд #1
Презентація на тему «Бароко» (варіант 3) - Слайд #1

Бароко


Слайд #2
Презентація на тему «Бароко» (варіант 3) - Слайд #2

Бароко - стиль у європейському мистецтві (живопису, скульптурі, музиці, літературі та архітектурі ) початку 16 — кінця 18 ст. Бароко — стиль, що виникає на хвилі кризи гуманізму і народження маньєризму. Він висловлює бажання насолоджуватись дарунками життя, мистецтва і природи.
Церква Св. Сусанни у Римі, один з перших зразків римського бароко, 1603 рік.
Основні риси стилю бароко — парадність, урочистість, пишність, динамічність. Батьківщиною бароко вважається Італія.


Слайд #3
Презентація на тему «Бароко» (варіант 3) - Слайд #3

Загальна характеристика
Характерною є пишнота, парадність, яскравість кольорів, контрастність, екстравагантність орнаменту, асиметрія конструкцій. В бароковій архітектурі панують сильні контрасти об'ємів, перебільшена пластика фасадів, ефекти світлотіні та кольору. Живопис і скульптура відзначаються декоративно-театральними композиціями, тонкою розробкою колориту і ефектів освітлення, ускладненою пластикою, парадністю. У музиці — поява опери, розвиток вільного поліфонічного стилю.
Засновником бароко в Італії вважають Мікеланджело Буонаротті


Слайд #4
Презентація на тему «Бароко» (варіант 3) - Слайд #4

Бароко в архітектурі
Основнi риси архiтектури бароко - у церквах - широкі нефи, іноді овальної форми - часткова або свідома неповнота архітектурних елементів - ефектне використання світла, або сильних контрастів світла і тіні або рівномірне освітлення за допомогою кількох вікон,розкішне використання кольорів і орнаментів.
Мадрид, палац Орьєнте
Монастир в Мельку


Слайд #5
Презентація на тему «Бароко» (варіант 3) - Слайд #5

Бароко в ювелірній справі
Келих з морським конем, майстерні Німеччини.
Келих «Виноградне гроно і Вакх», Волтерс арт музей, Балтимор.


Слайд #6
Презентація на тему «Бароко» (варіант 3) - Слайд #6

Живопис бароко
В Римі, офіційній столиці папи римського, склалася так звана Велична манера в живопису.Цей живопис був абсолютно пов'язаний з історичним і міфологічним жанром. А втілення сюжетів обумовлювало античні чи біблійні теми в ідеальному оточенні, з ідеальними фігурами, штучно очищеними від побутовості. Герої були величні, вічно молоді, повні здоров'я і бадьорості, рухались чи стояли в величних позах і з величними жестами.
Аннібалє Каррачі . Тріумф Вакха і Аріадни.
П'єтро да Кортона. Срібне століття, Сан Паулу, Бразилія


Слайд #7
Презентація на тему «Бароко» (варіант 3) - Слайд #7

Друкована графіка доби бароко
Йоган Давид Штейнгрубер
«Палац у вигляді літери Z.», гравюра 1773 р.
Пауль Декер , «Умовний князівський палац і сад бароко », гравюра 1711 року.


Слайд #8
Презентація на тему «Бароко» (варіант 3) - Слайд #8

Плани садів бароко
Мереживий партер саду в Хет Лоо.
Садиба Марлі, генеральний план, Франція


Слайд #9
Презентація на тему «Бароко» (варіант 3) - Слайд #9

Меблі доби бароко
Кабінет 17 ст., Баварський національний музей, Мюнхен
Комод з декором по трафарету, 18 ст., Австрія, Народний музей.


Слайд #10
Презентація на тему «Бароко» (варіант 3) - Слайд #10

Барокова музика
Музика бароко описує стиль європейської музики в період приблизно між 1600 та 1750 роками. Барокова музика наслідує музику епохи Відродження і передує класичній музиці, її вершинами зазвичай вважають творчість Й. С. Баха і Г.Ф.Генделя
Витоки барокового стилю припадають на кінець XVI століття, коли оптимістичний гуманізм епохи Відродження змінюється трагічним світосприйняттям, пов'язаного з усвідомленням економічних і політичних проблем, що призвели до буржуазних революцій XVII ст. З виникненням стилю бароко музика вперше продемонструвала свої можливості заглибленого і багатостороннього втілення світу душевних переживань людини, хоча в музично-теоретичних працях епохи ще переважають схоластичні погляди.
Барокові інструменти: гарді-гарді, віола, лютня, барокова скрипка та барокова гітара


Слайд #11
Презентація на тему «Бароко» (варіант 3) - Слайд #11

Література бароко
Поетика літературного бароко поєднує в собі різнорідні, протилежні елементи й форми. Бароко гармонійно сполучає трагічне з комічним, піднесене з вульгарним, жахливе з кумедним. Примхливо синтезуються в ньому християнські та язичницькі елементи. Дотепність, парадоксальність, контрастність сполучення найбільше цінувалися теоретиками та практиками бароко. Парадоксальне поєднання «непоєднанного» покликане вражати й дивувати. Однією з типових рис літератури бароко є його інакомовність.
Українське бароко
Найоригінальнішими творами українського бароко були так звані «віршові іграшки» — твори експериментальні, формотворчі, певною мірою «авангардистські». Поширені були такі форми, як акростих і мезостих (у першому початкові літери кожного рядка утворювали ім'я автора, у другому — потрібні слова складалися з літер, що знаходилися посередині вірша), кабалістичні вірші (числове значення слов'янської абетки давало можливість підрахувати рік написання твору), фігурні вірші (друкувались у формі хреста, яйця, чарки тощо).
Представники
Мелетій Смотрицький, Кирило Транквіліон-Ставровецький, І. Величковський.


Слайд #12
Презентація на тему «Бароко» (варіант 3) - Слайд #12

Скульптура бароко в Італії
П'єтро Баратта, «Алегорія Архітектури»
Джованні Баттіста Фоджині, «Вітторія делла Ровере»


Слайд #13
Презентація на тему «Бароко» (варіант 3) - Слайд #13

Скульптура бароко в Австрії
Матьяш Бернард Браун.«Янгол Блаженної смерті», замок Кукс
Матьяш Бернард Браун. «Алегорія Пихи», цикл «Гріхи», замок Кукс


Слайд #14
Презентація на тему «Бароко» (варіант 3) - Слайд #14

бароко в Україні
Головним центром ремесла й мистецтва в добу бароко в Україні зоставався Львів.
Церква Св. Юра, Львів, скульптурне оздоблення фасада роботи Пінзеля.
Період другої половини 17 — 18 століття називають епохою староукраїнської культури, тобто тієї, що передувала новій, створеній за останні два століття. Мистецтво тієї доби розвивається в стилі бароко, котрий проникає в усі культурні сфери і набуває свого розквіту у 18 столітті як відоме всьому світові «українське бароко».
Новий стиль виявляється у житловій, громадській, культовій забудовах, яким притаманне органічне поєднання рис професійної та народної архітектури. Споруди приваблюють своїми пишними формами, складними конструкціями, відзначаються багатством декору. Результатом розвитку власне української традиції стають хрещаті в плані храми, тобто такі будівлі, що в плані являли собою хрест, між кінцями якого вбудовувалися квадратні виступи. Такі хрещаті в плані церкви народилися з дерев'яної архітектури, принципи якої були стилістично близькими західному бароко.


Слайд #15
Презентація на тему «Бароко» (варіант 3) - Слайд #15

Успенський собор Києво-Печерської лаври
Розп'яття з лубенським полковником Леонтієм Свічкою, кінець 17 ст.
Золотоверхий Михайлівський собор


Слайд #16
Презентація на тему «Бароко» (варіант 3) - Слайд #16

Українське бароко 17 ст. називають «козацьким», тому що саме козацтво було носієм нового художнього смаку. Будучи насамперед величезною військовою і значною суспільно-політичною силою, воно виявилось також здатним утворити власне творче середовище й виступати на кону духовного життя народу ще й як творець самобутніх художніх цінностей.
Українське козацьке бароко розвивалось під впливом норм естетики, з одного боку — європейського бароко, з другого — народної. Разом з тим воно є ланкою в розвитку загальноєвропейської культури, становлячи одну з національних шкіл цього великого художнього стилю.
Франциск Смуглевич: «Смерть Яна Ходкевича в Хотині 1621 р», серед присутніх - П.Конашевич-Сагайдачний в червоному