Презентація на тему «Балет» (варіант 1)
Балет
Балет (італ.ballare — танцювати) — синтетичний вид сценічного мистецтва, в якому зміст вистави розкривається в основному засобами танцю, міміки і музики. Джерела виникнення балетного жанру закладені в народних іграх, хороводах, сюжетних танцях тощо.
Як самостійний жанр хореографічного мистецтва балет в Україні починає розвиватись за часів радянської влади. В 1919 в Києві був поставлений балет «Жізель» А. Адана (балетмейстер М. Мордкін).
Балерина Анна Павлова
Анна Павлівна Павлова (31 січня 1881, 1931) — російська артистка балету, одна з найвидатніших балерин XX століття.
Після закінчення Ваганівського училища, в 1899 році була прийнята в трупу Маріїнського театру. В 1906 році стала провідною танцівницею трупи.
В 1907 році в Маріїнськім театрі Анна Павлова вперше виконала поставлену для неї М. Фокіним хореографічну мініатюру «Лебідь» (пізніше Умираючий лебідь), що стала згодом одним із символів російського балету XX століття.
Уляна Лопаткіна
Відома на весь світ балерина народилася в Керчі. У дитинстві вона багато займалося не тільки танцями, але і гімнастикою. У 10 років за порадою матері Уляна вступила до Академії російського балету імені Ваганової в Ленінграді. Там її вчителькою стала Наталія Дудинська. У 17 років Лопаткіна перемогла на всеросійському конкурсі імені Ваганової. У 1991 році балерина закінчила академію і була прийнята в Маріїнський театр. Уляна швидко домоглася для себе сольних партій. Вона танцювала в "Дон Кіхоті ", " Сплячій красуні", " Бахчисарайському фонтані ", "Лебединому озері ". Талант був настільки очевидний, що в 1995 році Лопаткіна стала примою свого театру.
Кожна її нова роль викликає захоплення і у глядачів, і у критиків . При цьому саму балерину цікавлять не тільки класичні ролі, а й сучасний репертуар. Так, однією з улюблених ролей Уляни є партія Бану в "Легенді про кохання" постановки Юрія Григоровича. Найкраще балерині вдаються ролі загадкових героїнь. Відмінною ж її особливістю є відточені рухи, притаманна тільки їй драматичність і високий стрибок. Глядачі вірять танцівниці, адже вона на сцені абсолютно щира. Лопаткіна є лауреатом численних вітчизняних та міжнародних премій.
Вона - народна артистка Росії .
Матильда Кшесинська (1872-1971)
Незважаючи на своє польське ім'я, народилася балерина під Санкт -Петербургом і завжди вважалася російської танцівницею. Вона з раннього дитинства заявила про своє бажання танцювати, ніхто їз рідних і не думав їй перешкоджати в цьому бажанні. Матильда блискуче закінчила Імператорське театральне училище, потрапивши в балетну трупу Маріїнського театру. Там вона прославилася блискучим виконань партій "Лускунчика", "Млади“ та інших. Кшесинську відрізняла фірмова російська пластика, в яку вклинилися нотки італійської школи. Саме Матильда стала улюбленицею балетмейстера Фокіна, який задіяв її в своїх роботах "Метелики", "Ерос", " Евніка ".
Роль Есмеральди в однойменному балеті в 1899 році запалила нову зірку на сцені. З 1904 року Кшесинська гастролює Європою. Кажуть, що Кшесинська була фавориткою самого імператора Миколи II.
Майя Плісецька
Складно заперечувати той факт , що самої знаменитої російської балериною є саме вона. Та й кар'єра її виявилася рекордно довгою. Любов до балету Майя ввібрала ще в дитинстві, адже її дядько і тітка також були відомими танцюристами.
Знаковою для неї стала постановка "Попелюшки" і партія феї Осені в 1945 році. Далі були класичні вже постановки "Раймонда“, "Спляча красуня", "Дон Кіхот", "Жизель", "Коник-Горбоконик ". Плісецька блищала в " Бахчисарайському фонтані “, де змогла продемонструвати свій рідкісний дар - буквально зависати в стрибку на якісь миті.
З 1983 року Плісецька працює в Римській опері, а з 1987 року в Іспанії. Там вона очолює трупи, ставить свої балети. Остання вистава Плісецької відбулася в 1990 році. Велика балерина обсипана безліччю нагород не тільки на своїй Батьківщині, а й в Іспанії, Франції, Литві. У 1994 році вона організувала міжнародний конкурс, давши йому своє ім'я. Тепер "Майя" дає можливість пробитися молодим талантам .
Презентацію виконала учениця 11-А класу Алдакімова Анастасія