Презентація на тему «Азалія»
ТЕМА: “Азалія
(Рододендрон (Rhododendron))”
Робота учня 7-Б класу
Юркевич Максима
Екскурсія нашого класу до Національного ботанічного саду
ім. М. М. Гришка НАН України
Академічний ботанічний сад має досить драматичну передісторію. Ідея його створення зародилася восени 1918 року,коли була створена Національна академія наук. Серед її установ значився і Ботанічний сад. Його наукові основи були розроблені працями всесвітньо відомого флориста, мандрівника і знавця ботанічних садів світу, одного з перших Президентів Академії наук України – Володимира Іполитовича ЛИПСЬКОГО (1863-1937).
Заслуги першого директора повоєнного часу академіка М.М.ГРИШКА і невеликого колективу ботсадівців, в основному з числа вчорашніх фронтовиків, неоціненні, адже саме їх зусилля дали змогу створити унікальний за розмірами і складом ботанічний сад, вдало розмістити колекції і експозиції рослин і поєднати дослідницькі цілі з цілями освіти, виховання та відпочинку.
Азалії та камелії
В експозиції представлено 30 сортів азалії та 15 сортів камелії. Загалом колекція азалій та камелій НБС ім.М.М.Гришка за кількістю видів та сортів займає друге місце в Європі. Основу складають сорти азалії індійської, аналогів якої немає в інших ботанічних садах України. Загальна площа експозиції - 424 кв.м. Час масового цвітіння – січень-середина березня.
В Оранжерейному комплексі представлено експозиції та колекції екзотичних тропічних та субтропічних рослин.
Загальна площа оранжерейного комплексу становить понад 2 000 кв.м.
Рід: Рододендрон
(Rhododendron)
Родина: Вересові (Ericaceae)
Рододендрон (азалія)
(лат Rhododendron) - це вічнозелений (але бувають і листопадні) багаторічний чагарник, рідше невелике деревце сімейства Верескові, батьківщина - вологі високогірні райони.
У перекладі з грецької рододендрон - «рожеве дерево».На Україні в Житомирській і Рівненській областях росте азалія жовта
Cуцвіття зонтикоподібне або щитковидне, квіти розташовані поодиноко або попарно на кінчиках гілок. В одному суцвітті може бути до 20-30 квіток. Особливу привабливість квіткам надають довгі зігнуті тичинки
Цвіте рододендрон в кінці квітня - початку червня, але недовго
(у деяких видів можливе повторне цвітіння восени)
Плід —
багатонасінна
коробочка
Листки чергові, еліптичні, ланцетоподібні, з країв війчасті, мають короткі черешки з обох боків, особливо по жилках.
Розмноження рододендронів проводиться насінням і вегетативно (відводками, живцями, поділом кущів, щепленням)