Презентація на тему «Архітектурний модернізм» (варіант 2)


Рейтинг презентації 5 на основі 1 голосів


Завантажити презентацію

Слайд #1
Презентація на тему «Архітектурний модернізм» (варіант 2) - Слайд #1

Архітектурний модернізм


Слайд #2
Презентація на тему «Архітектурний модернізм» (варіант 2) - Слайд #2

Архітектурний модернізм - рух в архітектурі двадцятого століття, переломний за змістом, пов'язане з рішучим оновленням форм і конструкцій, відмовою від стилів минулого. Охоплює період з початку 1900-х років і по 70-і - 80-і роки, коли в архітектурі виникли нові тенденції.


Слайд #3
Презентація на тему «Архітектурний модернізм» (варіант 2) - Слайд #3

Архітектурний модернізм включає такі архітектурні напрямки, як європейський функціоналізм 20-30-х років, конструктивізм і раціоналізм у 20-х роках Росії, рух " Баухауз "у Німеччині, архітектурний ар-деко стиль, інтернаціональний стиль, бруталізм, органічна архітектура. Таким чином, кожне з цих явищ - суть одна з гілок загального дерева, архітектурного модернізму.


Слайд #4
Презентація на тему «Архітектурний модернізм» (варіант 2) - Слайд #4

Кредо архітектурного модернізму закладено в самій його назві - це творення нового, чогось такого, що відповідало б сьогоднішнього дня. Тобто, присутній принципова установка на новизну архітектури, - як конструктивних і планувальних ідей, які закладаються в проекті, так і зовнішніх форм. Образний вислів "призми із бетону і скла" добре передає загальний характер споруд модернізму.
Основні принципи архітектурного модернізму:
- Використання найсучасніших будівельних матеріалів і конструкцій,- Раціональний підхід до вирішення внутрішніх просторів (функціональний підхід),- Відсутність тенденцій прикрашення, принципова відмова від історичних ремінісценцій в зовнішності споруд,- Їх "інтернаціональний" характер.


Слайд #5
Презентація на тему «Архітектурний модернізм» (варіант 2) - Слайд #5

У своїх витоках архітектурний модернізм базувався на новітніх досягненнях науково-технічного та промислового прогресу, а також на передових соціально-реформаторських ідеях свого часу. Соціальні установки архітекторів-модерністів відрізнялися, як правило, явним демократизмом.
Наступний за модернізмом стиль - постмодернізм, основна риса якого це відмова від примату функції і повернення до використання елементів традиційних історичних стилів.


Слайд #6
Презентація на тему «Архітектурний модернізм» (варіант 2) - Слайд #6

«Лісова спіраль» в Дармштадті, Німеччина


Слайд #7
Презентація на тему «Архітектурний модернізм» (варіант 2) - Слайд #7

Побудував цей будинок в період з 1998 по 2000 рік талановитий австрійський архітектор і художник, відомий своєю революційною, мальовничою архітектурою. Споруда має 105 квартир, що ніби обертаються навколо двору по спіралі.


Слайд #8
Презентація на тему «Архітектурний модернізм» (варіант 2) - Слайд #8

Будинок-кошик в США


Слайд #9
Презентація на тему «Архітектурний модернізм» (варіант 2) - Слайд #9

 Будівля штаб-квартири компанії Longaberger, що займається виготовленням корзин і інших плетених виробів, точно копіює форми реального виробу — плетеної корзини.
Будівництво цього неймовірного шедевру тривало 2 роки і коштувало 30 мільйонів доларів. Будинок займає площу180 тисяч метрів квадратних.


Слайд #10
Презентація на тему «Архітектурний модернізм» (варіант 2) - Слайд #10

Будинок-рояль зі скрипкою, Китай


Слайд #11
Презентація на тему «Архітектурний модернізм» (варіант 2) - Слайд #11

Величезний будинок-рояль із чорного скла розташований у місті Хуайнань, що в Китаї. Аби потрапити всередину, Тобі всього лиш потрібно зайти до гігантської «прозорої» скрипки і піднятися вгору на ескалаторі. Ця «музична» споруда вміщує виставковий комплекс, в якому демонструються плани вулиць і районів міста.


Слайд #12
Презентація на тему «Архітектурний модернізм» (варіант 2) - Слайд #12

Кривий будинок в Сопоті, Польща


Слайд #13
Презентація на тему «Архітектурний модернізм» (варіант 2) - Слайд #13

Цей будинок просто вражає своїми чудернацькими формами.Тут живе відомий польський ілюстратор дитячої книги Ян Марсин і талановитий шведський художник Пер Дахлберг. Будівництво дому тривало майже рік і вже вкінці 2003-го Кривий будинок ловив здивовані погляди туристів і місцевих жителів.


Слайд #14
Презентація на тему «Архітектурний модернізм» (варіант 2) - Слайд #14

 Хабітат 67, Монреаль, Канада


Слайд #15
Презентація на тему «Архітектурний модернізм» (варіант 2) - Слайд #15

Канадсько-ізраїльський архітектор Моше Сафді хаотично розмістив 346 несхожих одне на одного кубиків. Він задався метою зробити кожну квартиру унікальною, створити комплекс з окремих, незалежних ділянок зі своїми палісадниками і двориками, і водночас оптимально використати простір, щоб на порівняно невеликій площі розмістилося якомога більше людей. Таким чином, комплекс вмістив у себе 146 квартир.


Слайд #16
Презентація на тему «Архітектурний модернізм» (варіант 2) - Слайд #16

Вальсуючий будинок у Празі


Слайд #17
Презентація на тему «Архітектурний модернізм» (варіант 2) - Слайд #17

Хоч і ніяк не вписується ця будівля у картину історичного району Праги. «Стакан», — саме так називають споруду місцеві жителі. Екскурсоводи найчастіше іменують її «танцюючим будинком». Є іще одна назва — «Джинжер і Фред». Саме так звати славетних американських танцюристів, що надихнули архітекторів на створення фантастичного Вальсуючого будинку.


Слайд #18
Презентація на тему «Архітектурний модернізм» (варіант 2) - Слайд #18

Будинок-книга, Канзас (США)


Слайд #19
Презентація на тему «Архітектурний модернізм» (варіант 2) - Слайд #19

Книги прикрашають цей витвір мистецтва не лише зовні, а й всередині. Бо це — Центральна бібліотека Канзасу. Ідея такого оформлення будівлі втілена була для того, щоб збільшити інтерес людей до відвідування бібліотеки. А підбирати книги, пов'язані з Канзас-Сіті, допомагали місцеві жителі.


Слайд #20
Презентація на тему «Архітектурний модернізм» (варіант 2) - Слайд #20

Перевернутий будинок, Буковель


Слайд #21
Презентація на тему «Архітектурний модернізм» (варіант 2) - Слайд #21

Це перший в Україні перевернутий будинок, хоча в світі таких «експонатів» є чимало.
Зведення незвичайної споруди тривало півтора місяці.
Всередині будиночка все традиційно, хоча спочатку автори ідеї думали перевернути і інтер'єр, але згодом не зважилися на цей крок, оскільки тоді люди себе там почували б некомфортно.


Слайд #22
Презентація на тему «Архітектурний модернізм» (варіант 2) - Слайд #22

Будинок-банкнота в Литві


Слайд #23
Презентація на тему «Архітектурний модернізм» (варіант 2) - Слайд #23

4500 — стільки пластин різноманітного за формою і розмірами скла з Голландії використали для фасаду Office Center 1000 в Каунасі, Литва. Зображення на споруді повторює малюнок купюри вартістю 1000 літ зразка 1926 року.
Приміщення у будинку-банкноті орендують два великі литовські банки. Такий оригінальний фасад будівлі є своєрідною рекламою їх діяльності.


Завантажити презентацію