Презентація на тему «Архітектура» (варіант 3)
Архітектура
«Архітектура – мистецтво
вписувати лінії
у небо»
Віктор Гюго
Архітектура – одна з найбільш всеохоплюючих галузей людської діяльності,в межах якої вирішуються різноманітні завдання з естетичної організації простору, створення штучного середовища для життя і праці людей, їх побуту і відпочинку.
Мистецтво архітектури сформовано на трьох засадах (за визначенням давньогрецького архітектора Вітрувія) :
міцність;
корисність;
краса;
Архітектура
Розрізняють три основних різновиди архітектури :
Архітектура об'ємних споруд,яка, в свою чергу поділяється на житлову,суспільно-аграрну та промислову;
Ландшафтна,яка включає садово-паркову і архітектура малих форм;
Містобудування – це забудова міст та реконструкція старих районів;
Кожний вид архітектури неповторний,сповнений глибинного смислу та містить у собі невелику,але дуже важливу частинку душі творця.
Види архітектури
Із особистого архіву
Угорський парламент у Будапешті. Збудовано його в неготичному стилі у період між 1884-1902 рр. за проектами Імре Штендал. Цей Парламент – архітектурне чудо у цій країні.
Із особистого архіву
Нова ратуша у Мюнхені. Ця споруда незвичайної краси побудована у неготичному стилі у 1867 році. ЇЇ видно у кожному куточку Мюнхена.
Із особистого архіву
Архітектура Амстердаму своєрідна та чарівна. 17-18 століття класицизму, періоди Відродження та Ренесансу залишили помітний слід на спорудах цього міста, що робить столицю Нідерландів ще більш неперевершеною.
Із особистого архіву
Нотр-Дам-де-Парі - це один із шедеврів світової готичної архітектури, який височить над островом Сіте як величезний корабель, поставлений на якір за допомогою потужних контрфорсів.
Із особистого архіву
У Зальцбурзі височить будинок Моцарта. Всесвітньовідомий геній жив тут с 1773 по 1780 роки.
Із особистого архіву
Затишний Валендам – містечко риболовців у королівстві Нідерландів. Споруди тут невисокі, щільно прилягають одна до одної,утворюючі простору набережну.
Із особистого архіву
Єлисейські поля як вид ландшафтної архітектури – ще одне чудо Франції.
Із особистого архіву
Монмарт. Собор Сакре-Кьор. У 1860 році це місце стало частиною Парижа. Цей собор вражає своєю величністю та професіональністю виконання.
Із особистого архіву
Ейфелева Вежа. Ейфелева вежа була побудована до Всесвітньої Паризької виставки 1889 року, З численних проектів, представлених на конкурс, переміг проект Олександра Густава Ейфеля, на якого і була покладена відповідальність за спорудження Ейфелевої вежі.
Із особистого архіву
Ейфелева вежа має однотонний вигляд, проте це лише ілюзія перспективи. Насправді, вежа пофарбована у три різні відтінки коричневого кольору. Найтемніший тон – біля основи циклопічної споруди, а найсвітліший – на верхівці. Для захисту від корозії вежу покривають фарбою кожні сім років. На це йде до 60-й тонн фарби.
Архітектура навколо світу
Із особистого архіву
Архітектура навколо світу
Із особистого архіву
З історії шедевра
Велика китайська стіна – «восьме чудо світу». ЇЇ почали зводити з 220 р. до н.е. за часів Цинь Шихуанді. Обриси стіни (6500) можна охопити зором хіба що з висоти пташиного польоту, а з ілюмінатора літака чи космічного лайнера вона нагадує дракона.
З історії шедевра
Будинок з химерами. цегляна споруда з прикрасами на міфологічні та мисливські сюжети, є головною архітектурною спорудою раннього декоративного стилю модерн міста Києва, столиці Украйни. Свою назву отримала через скульптурні прикраси, тематика яких — тваринний наземний та підводний світи, атрибути полювання, казкові істоти.
Букінгемський палац
Головною резиденцією британських королів Букінгемський палац було офіційно оголошено за три роки після зведення — у 1837 році під час вступу на престол королеви Вікторії в 1837 році. Са́ме за її правління зроблені останні великі доповнення до зовнішнього вигляду палацу і прилеглої території .
Презентацію на тему «Архітектура» виконала :
учениця 9-А класу
гімназії №290
м.Києва
Бондаренко Світлана