Презентація на тему «Андрій Андрійович Власов»


Рейтинг презентації 5 на основі 1 голосівСлайд #1
Презентація на тему «Андрій Андрійович Власов» - Слайд #1

Андрій Андрійович Власов
Андрій Андрійович Власов (14 вересня 1901, село Ломакине , Нижегородська губернія , Російська імперія - 1 серпня 1946 Москва , РРФСР , СРСР) - радянський воєначальник (генерал -лейтенант ) , учасник Битви за Москву. Командував 2- ї ударної армією і в ході Любанской наступальної операції в 1942 році потрапив у німецький полон і пішов на співпрацю з керівництвом Третього рейху проти СРСР , ставши керівником військової організації колабораціоністів з радянських військовополонених і емігрантів - Російської визвольної армії ( РОА ) . Вождь [ 2] [ 3] [ 4] Російського визвольного руху [ 5] , голова Президії Комітету визволення народів Росії ( 1944-1945 ) , головнокомандувач РОА ( 28 січня - 12 травня 1945 ) . У 1945 році полонений Червоною армією , в 1946 році засуджений за звинуваченням у державній зраді , позбавлений військових звань , державних нагород і страчений


Слайд #2
Презентація на тему «Андрій Андрійович Власов» - Слайд #2

У початковий період Великої Вітчизняної війни
Війна для Власова почалася під Львовом, де він обіймав посаду командира 4-го механізованого корпусу. За вмілі дії отримав подяку, і за рекомендацією М. С. Хрущова [9] був призначений командувачем 37-ю армією, яка захищала Київ. Після жорстоких боїв розрізнені з'єднання цієї армії зуміли пробитися на схід, а сам Власов був поранений і потрапив у госпіталь.


Слайд #3
Презентація на тему «Андрій Андрійович Власов» - Слайд #3

Основна стаття: Московська битва (1941-1942)
А. А. Власов серед командирів РККА відзначилися в битві під Москвою.
У листопаді 1941 Сталін викликав Власова і наказав йому сформувати 20 -у армію , яка б входила до складу Західного фронту і обороняла столицю .
5 грудня в районі села Червона Поляна (що знаходиться в 32 км від Московського Кремля) радянська 20- а армія під командуванням генерала Власова зупинила частини німецької 4- ї танкової армії , внісши вагомий внесок у перемогу під Москвою. У радянський час з'явилася документально необгрунтована і недостовірна версія , що сам Власов в цей час був у госпіталі , а бойовими діями керував або командувач оперативною групою А. І. Лізюков , або начальник штабу Л. М. Сандалів .]
Долаючи запеклий опір противника , 20- а армія вибила німців з Солнечногорска і Волоколамська. 13 грудня 1941 Радінформбюро опублікувало офіційне повідомлення про відображення німців від Москви і надрукувало в ньому фотографії тих командирів , які особливо відзначилися під час оборони столиці. Серед них був і Власов. Повідомлення було надруковано в центральних радянських газетах - « Правді » і « Известиях » і перепечетани в багатьох місцевих газетах [ 11]. 24 січня 1942 за ці бої Власов був нагороджений орденом Червоного Прапора і зроблений в генерал -лейтенанти


Слайд #4
Презентація на тему «Андрій Андрійович Власов» - Слайд #4

7 січня 1942 почалася Любанського операція. Війська 2- ї ударної армії Волховського фронту , створеного для зриву наступу німців на Ленінград і подальшого контрудару , успішно прорвали оборону противника в районі населеного пункту М'ясний Бор ( на лівому березі річки Волхов ) і глибоко вклинилися в його розташування ( в напрямку Любані ) . Але не маючи сил для подальшого наступу , армія опинилася у важкому становищі . Противник кілька разів перерізав її комунікації , створюючи загрозу оточення .
8 березня 1942 генерал -лейтенант А. А. Власов був призначений заступником командувача військами Волховського фронту. 20 березня 1942 командувач Волховського фронту К. А. Мерецков відправив свого заступника А. А. Власова на чолі спеціальної комісії у 2- у ударну армію (генерал- лейтенант М. К. Іклів ) . « Три доби члени комісії розмовляли з командирами всіх рангів , з політпрацівниками , з бійцями » , [ 13] а 8 квітня 1942 року, склавши акт перевірки , комісія відбула , але без генерала А. А. Власова. Тяжко хворого [ 14] генерала Кликова 16 квітня зняли з посади командувача армією і літаком відправили в тил .
20 квітня 1942 А. А. Власов був призначений командувачем 2 - ї ударної армії , залишаючись за сумісництвом заступником командувача Волховського фронту.