Презентація на тему «Алкоголізм» (варіант 8)


Рейтинг презентації 5 на основі 1 голосів


Завантажити презентацію

Слайд #1
Презентація на тему «Алкоголізм» (варіант 8) - Слайд #1

Алкоголь також наркотик!
Виконали
учні 11-А класуІзяславського НВК №2Куліш Інна і Лисай Денис


Слайд #2
Презентація на тему «Алкоголізм» (варіант 8) - Слайд #2

Алкоголь – наркотик!
Алкоголь - етиловий, чи винний, спирт. Прийнятий всередину він через 5 -10 хвилин всмоктується в кров і розноситься по всьому організму.
Алкоголь - отрута для будь-якої живої клітини. Проникнувши в організм, алкоголь дуже скоро пригнічує роботу тканин і органів. Швидко згораючи, він забирає у них кисень і воду. Клітини зморщуються. При значному і частому потраплянні алкоголю в організм клітини різних органів зрештою, гинуть.


Слайд #3
Презентація на тему «Алкоголізм» (варіант 8) - Слайд #3

Алкоголізм – вид наркоманії!
Алкоголі́зм (пия́цтво) - найбільш поширений вид наркоманії, що характерний психофізичною залежністю від алкоголю, основою якої є наявність алкоголю в обмінних процесах людського організму, розвивається внаслідок хронічного зловживання алкогольними напоями.
Алкоголізм - сукупність шкідливих звичок, пов'язаних із зловживанням алкоголем, впливів на здоров'я, життя, працю і добробут людей. Психологічно має дві стадії: звичка та хвороба.


Слайд #4
Презентація на тему «Алкоголізм» (варіант 8) - Слайд #4

Виявляється, більша частина населення планети, а саме — дві третини її мешканців — живуть тверезо. Понад 600 великих та малих народів світу не вживають алкоголю, не курять і не застосовують інших наркотиків. За даними Міжнародної академії тверезості у 41 державі світу діє абсолютний сухий закон, а ще в 40 країнах — закони тверезості.
Нам з вами довелося жити у самому пеклі цього наркотизованого світу — Україна, як і майже вся Європа, забарвлена тривожним кольором наркотичних страждань.


Слайд #5
Презентація на тему «Алкоголізм» (варіант 8) - Слайд #5

Розрізняють три ступені гострого алкогольного сп'яніння: початковий, середній і важкий.
Гостре алкогольне сп'яніння


Слайд #6
Презентація на тему «Алкоголізм» (варіант 8) - Слайд #6

Початковий виявляється у відчутті тепла в тілі, легкого запаморочення голови. Поведінка людини майже не змінюється, але з'являється самовпевненість. Посилюється серцебиття, розширюються зіниці, судини обличчя. Зовнішні рухові розлади непомітні, але координація рухів дещо порушується, уповільнюється реакція на зовнішні подразники.
Початковий ступінь сп'яніння


Слайд #7
Презентація на тему «Алкоголізм» (варіант 8) - Слайд #7

При вживанні великої кількості алкоголю наступає середній ступінь оп'яніння. П'яний нервується, йому властиві спалахи гніву, буяння, озлобленості, він втрачає почуття відповідальності за свої вчинки, прихильний до вихваляння і агресії.
Після витвережування, проявляється в'ялість, сонливість, головний біль.
Середній ступінь сп'яніння


Слайд #8
Презентація на тему «Алкоголізм» (варіант 8) - Слайд #8

Важкий ступінь сп'яніння наступає при вживанні великої дози алкоголю. Для цього стану характерні дві фази: збудження і гальмування:
у фазі збудження мова стає невиразна, рухи некоординовані, вчинки беззмістовні, нерідко агресивні;
фаза гальмування проявляється у в'ялості, сонливості і закінчується глибоким наркотичним сном. В такому стані людина не реагує навіть на сильні больові подразники, вона може заснути на вулиці, а в холодну пору року замерзнути.
Після пробудження людина майже не пам'ятає, що з нею було, з'являється сильне бажання випити ще. У людини можлива нудота, блювота та інші ознаки отруєння.
Важкий ступінь сп'яніння


Слайд #9
Презентація на тему «Алкоголізм» (варіант 8) - Слайд #9

Внаслідок неодноразового прийняття спиртних напоїв у людини закріплюється умовний рефлекс. Після забуття і пробудження у п'яниць наступає важкий стан похмілля, симптоми якого знімаються при повторному вживанні спиртних напоїв. Це головна ознака хронічного алкоголізму. Вона супроводжується синдромом астенії – втомою та непрацездатністю.
Шлях до хронічного алкоголізму


Слайд #10
Презентація на тему «Алкоголізм» (варіант 8) - Слайд #10

Хвороба, при якій у людини з'являється неймовірний потяг до спиртних напоїв, спостерігається симптоми астенії і абстиненції та інші алкогольні розлади. Самопочуття алкоголіка дуже пригнічене, він невпевнений в собі, часом кається, лякається. Характер різко погіршується, сон короткочасний і поверхневий, він бачить жахливі сни. Водночас підвищується опірність організму до алкогольного отруєння.
Хронічний алкоголізм


Слайд #11
Презентація на тему «Алкоголізм» (варіант 8) - Слайд #11

В стадії побутового п'янства звичайні дози алкоголю вже недостатні. Ще одна ознака алкоголізму - ослаблення захисних рефлексів - блювоти, нудоти, слиновиділення. При вживанні великих доз алкоголю спостерігаються галюцинації, гострі психози, втрата пам'яті. З'являється нестійкий мотив поведінки, хворий здійснює вчинки, не властиві йому раніше. У алкоголіка відсутня цілеспрямованість. Він ніколи не доводить розпочату справу до кінця.
Хронічний алкоголізм


Слайд #12
Презентація на тему «Алкоголізм» (варіант 8) - Слайд #12

В останній стадії алкоголізму різко знижується опірність до великих доз алкоголю. Хворі почувають себе погано, у них порушується кровообіг, з'являються гострі розлади серцево-судинної системи, печінкова недостатність.
За зовнішнім виглядом вони нагадують хворих, яким властива психічна і соціальна деградація.
Остання стадія


Слайд #13
Презентація на тему «Алкоголізм» (варіант 8) - Слайд #13

Сучасній науці відомо кілька станів:
початковий: соматичні відхилення не простежуються, окрім порушень функцій окремих органів або систем;
перехід від епізодичного до систематичного вживання алкоголю. В цей час відбуваються порушення апетиту та шлунково-кишкові розлади;
хронічний формується протягом кількох років; фізичний потяг до спиртного характерний похмільним синдромом, максимальною толерантністю;
втрата будь-якого контролю з метою заспокоєння психо-фізичного дискомфорту; психічне звикання та стійкість організму розвиваються паралельно і послідовно; соматично ушкоджені окремі органи і системи, у деяких випадках з незворотними патологіями.
Динаміка розвитку алкоголізму


Слайд #14
Презентація на тему «Алкоголізм» (варіант 8) - Слайд #14

Алкоголізм - це одна з найбільш поширених причин деформації подружньої гармонії та перешкода актуалізації подружньої потенції. Сім'я алкоголіка перебуває в постійному стані тривоги та нестабільності. Вживання алкоголю одним з членів сім'ї спричинює дисбаланс поколінь: батьків, друзів, дітей.
Вплив алкоголізму на сім'ю


Слайд #15
Презентація на тему «Алкоголізм» (варіант 8) - Слайд #15

Поведінка та психофізичний стан членів сім'ї визначається станом та фазою захворювання алкоголіка. Внаслідок росту проявів алкоголізму (хвороба, втрата праці, фізичне насилля) зростає потреба ізоляції та маскування алкоголіка від суспільного життя.
Між подружжям відбуваються негативні зміни емоційних зв'язків. Пізніше простежуються деструктивні форми організації сімейного бюджету та питання дитячого виховання.
Вплив алкоголізму на сім'ю


Слайд #16
Презентація на тему «Алкоголізм» (варіант 8) - Слайд #16

Досить відповідальним є період вагітності. Пренатальний період характерний повною залежністю від матері. Алкоголь, токсичні речовини, що утворюються внаслідок обмінних процесів організму, через плацентарний бар'єр потрапляють в організм плоду та спричинюють отруєння. Особливу небезпеку спричинює вживання алкоголю в перші три місяці вагітності.
Грудні діти хворіють алкоголізмом через кров і молоко матері.
Вплив на потомство


Слайд #17
Презентація на тему «Алкоголізм» (варіант 8) - Слайд #17

Для лікування алкоголізму успішно застосовується багато методів: вироблення негативного умовного рефлексу на алкоголь за допомогою блювотних засобів, введення тетураму (антабусу), психотерапія, гіпнотичне навіювання, гідро-, інсуліно-, гормонотерапія, лікувальний сон, трудова терапія та ін.
Лікування … ???


Слайд #18
Презентація на тему «Алкоголізм» (варіант 8) - Слайд #18

Пам'ятники алкоголікам. Не може бути!?
Неймовірно, але факт!


Слайд #19
Презентація на тему «Алкоголізм» (варіант 8) - Слайд #19

Обирати Вам!


Завантажити презентацію