Презентація на тему «Жири» (варіант 13)


Рейтинг презентації 5 на основі 1 голосів


Завантажити презентацію

Слайд #1
Презентація на тему «Жири» (варіант 13) - Слайд #1

Жири, їх значення
Виконала:
учениця 9-А класуСЗШ №90
Людмила Зимницька
Прийняла:вчитель з хіміїЧучвера І. В.


Слайд #2
Презентація на тему «Жири» (варіант 13) - Слайд #2

Зміст
Значення жирів
Класифікація жирів
Чистий жир
Жири у тваринному і рослинному світі
Ненасичені кислоти
Жири - найважливіший продукт харчування
Жири -найважливіший енергетичний компонент
Джерела інформації


Слайд #3
Презентація на тему «Жири» (варіант 13) - Слайд #3

Жири або товщі  — велика група органічних сполук, які з фізичного погляду, мають меншу від одиниці питому вагу і, як правило, розчинні в органічних розчинниках, як правило не розчиняються у воді, і під звичайним тиском їх не можна перегнати, не розклавши. Хімічно, жири є тригліцеридами, сполукою складних ефірів триатомного спирту (гліцерину) і будь-якою з кількох жирних кислот. Містяться у тваринних і рослинних організмах.


Слайд #4
Презентація на тему «Жири» (варіант 13) - Слайд #4

Органічні речовини, що називаються жирами містяться у тваринних і рослинних організмах. Тому за походженням вони діляться на тваринні і рослинні, які в свою чергу підрозділяються на тверді і рідкі.Рідкі жири інколи називають жирною олією, щоб диференціювати їх від мінеральних і ефірних олій. Найчастіше, рідкі жири називають просто олією.Тверді жири тваринного походження часто називають салом.  Деякі тверді тваринні і рослинні жири називають маслами: коров'ячий молочний жир і масло бобів какао. Жири тваринного походження мають при кімнатній температурі, як правило, тверду консистенцію, а риб'ячий жир та більшість рослинних жирів — рідку. З рослинних жирів твердими є масло какао та пальмове масло.Рідкі жири тваринного походження добуваються майже лише з морських тварин та риб, і їх підрозділяють в залежності від кількості в них холестерину. Печінкова олія деяких риб вирізняється високим вмістом холестерину. Рослинні жири бувають рідкими (соняшникова, бавовникова, соєва, ріпакова, кукурудзяна олії і ін.) та твердими (кокосове, пальмове,масло-какао тощо)


Слайд #5
Презентація на тему «Жири» (варіант 13) - Слайд #5

Звичайний жир складається з ліпідів, нежирових та азотовмісних речовин, вуглеводів та мінеральних елементів. Чистий жир являє собою складні ефіри триатомного спирту гліцерину СН2ОН — СНОН — СН2ОН і різноманітних жирних кислот. Серед них можуть бути як:насичені жирні кислоти, наприклад пальмітинова С15Н31СООН і стеаринова С17Н35СООН, так і:ненасичені жирні кислоти (у тому разі з одним подвійним зв'язком - наприклад олеїнова кислота С17Н33СООН); з двома — лінолева кислота і з трьома ліноленова кислота подвійними зв'язками, а також з потрійним зв'язком, наприклад стеаринова кислота С17Н31СООН), або навіть чотири (як у арахідонової кислоти) подвійні зв'язки між атомами вуглецю. Суміш ненасичених жирних кислот називають вітаміном F.


Слайд #6
Презентація на тему «Жири» (варіант 13) - Слайд #6

Жирно-кислотний спектр жирів різноманітний. У рослинному й тваринному світі налічується близько 1300 видів жирів, але елементний склад їх відносно мало коливається й дорівнює в середньому,%:С — 76 — 79, Н — 11 — 13 і О — 10 — 12.Шляхом гідролізу (омилення) жири легко розщеплюються на гліцерин і жирні кислоти, причому різні кислоти проявляють неоднакову стійкість до дії високих температур і мікроорганізмів. Так, насичені жирні кислоти досить стійкі не тільки при звичайних температурах, але й при нагріванні навіть до 400 °C вони важко втрачають свою карбоксильну групу й не розкладаються.Досить стійкими є й ненасичені жирні кислоти з одним подвійним зв'язком (типу олеїнової).


Слайд #7
Презентація на тему «Жири» (варіант 13) - Слайд #7

Ненасичені кислоти із двома й більшим числом подвійних зв'язків менш стійкі; вони окиснюються, твердіють, стають темними, набирають неприємного запаху. На це потрібно звертати увагу при використанні їх. Вони легко окиснюються й полімеризуються, а при нагріванні до 300 °C розпадаються з розривом карбонового ланцюга й утворенням суміші насичених і ненасичених вуглеводнів жирного ряду.Для хімічної характеристики жирів й інших ліпідів визначаються температура плавлення й числа — йодне, кислотне й омилення.


Слайд #8
Презентація на тему «Жири» (варіант 13) - Слайд #8

 Жири - важливий продукт харчування людини. Жири становлять головний компонент таких продуктів харчування, як вершкове масло, рослинні олії, маргарин, смалець. Багато жирів міститься у свинячому салі та у сирі.    Значення жирів у харчуванні різноманітне. Недостатнє надходження жирів у їжу негативно впливає на різні види обміну речовин, функціональний стан окремих органів і систем і, у підсумку, на працездатність і опірність організму несприятливим чинникам навколишнього середовища, у тому числі інфекційним агентам. Недостатня енергетична цінність раціонів харчування призводить до виснаження жирових депо у підшкірній основі.


Слайд #9
Презентація на тему «Жири» (варіант 13) - Слайд #9

 Підшкірна основа виконує низку важливих функцій в організмі: теплоізоляційну, амортизаційну, естетичну. Жири є найважливішим енергетичним компонентом харчового раціону – 1 г жирів дає 37,7 кДж (9 ккал) енергії, їх біологічне значення зумовлене тим, що вони є носіями таких життєво необхідних для організму речовин, як поліненасичені жирні кислоти, жиророзчинні вітаміни , фосфороліпіди, стерини. Вони поліпшують смакові якості їжі, впливають на засвоюваність Однак надмірне споживання жирів погіршує засвоюваність білків, кальцію, магнію, підвищує потребу у вітамінах, що беруть участь у жировому обміні. Надмірне споживання жирів гальмує секрецію шлунка і затримує евакуацію з нього їжі, спричиняючи перенапруження функцій інших органів травлення.    Достатня кількість жирів у харчовому раціоні забезпечує його енергетичну адекватність енерговитратам організму і високу інтенсивність пластичних процесів, зокрема синтез білка.Безпосередньо з лікарською метою на жирах готують мазі, емульсії, пасти, які сприяють поглинанню активних речовин організмом, пом'якшують і продовжують їхню дію. Деякі жири (здебільшого рослинного походження) використовуються для виробництва мила.


Слайд #10
Презентація на тему «Жири» (варіант 13) - Слайд #10

Джерела інформації
http://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%96%D0%B8%D1%80%D0%B8
http://organic.ua/uk/lib/979-zdorove-harchuvannja-abo-vsja-pravda-pro-zhyry-u-produktah-harchuvannja
http://www.zdorov.com.ua/nutrition.html
http://www.izbir.ru/botanka-botanika/3/
http://www.invictory.com/blog/post-24789-bible.html


Слайд #11
Презентація на тему «Жири» (варіант 13) - Слайд #11

Дякую за увагу!


Завантажити презентацію