Презентація на тему «Вплив хімічних сполук на довкілля»


Рейтинг презентації 3.64 на основі 298 голосівСлайд #1
Презентація на тему «Вплив хімічних сполук на довкілля» - Слайд #1

Спеціалізована Природничо-Математична школа № 16 І-ІІІ ступенів імені М.О.Кириленка
Вплив хімічних сполук на довкілля
м. Біла Церква 2013 рік
Роботу виконала
Учениця 9-В класу
Хомук Анастасія


Слайд #2
Презентація на тему «Вплив хімічних сполук на довкілля» - Слайд #2

Глобальні проблеми людства
Проблема охорони навколишнього середовища - є однією з найгостріших та найболючіших глобальних проблем сучасності. Від вирішення цієї проблеми залежить здоров'я і благополуччя не тільки тих, хто живуть зараз, але і майбутнього покоління.
Науково-технічний прогрес, а значить і хімія - призводять до забруднення довкілля хімічними сполуками.


Слайд #3
Презентація на тему «Вплив хімічних сполук на довкілля» - Слайд #3

Захворювання
Медики не стомлюються звертати увагу людства на те, що з кожним роком стійко росте кількість захворювань астмою, респіраторними й шкірними алергіями, раком, мігренями, безплідністю , збільшується число вроджених вад.
Відповідно тридцятирічним епідеміологічним тестам ці хвороби нерозривно пов'язані з негативним впливом різних токсичних речовин, які зустрічаються нам на кожному кроці: у ґрунті і їжі, воді й повітрі, ліках і в засобах побутової хімії .


Слайд #4
Презентація на тему «Вплив хімічних сполук на довкілля» - Слайд #4

Атмосфера
За даними ООН, в атмосферу щорічно викидається
110 млн. т сульфур (ІV) оксиду; 70 млн. т нітроген (ІV) оксиду;
180 млн. т карбон (ІV) оксиду ; 70 млн. т неочищених
отруйних газів; 60 млн. т завислих часток; 700 тис. т фреонів (сполук тяжких металів); 100 тис. т токсичних хімікатів тощо.
Щорічно кількість кисню в атмосфері зменшується на 10 млрд. т (цього вистачило б для дихання кількох десятків мільярдів чоловік .
Виникла реальна загроза зміни клімату і порушення енергетичного балансу планети, що пов'язано із значним збільшенням обсягу вуглекислого газу в атмосфері (“парниковий ефект”) .
У повітрі циркулюють створені людиною отруйні речовини, які призводять до мутагенного забруднення. Сьогодні - понад 10% немовлят народжуються із спадковими дефектами. Це вказує на грізну небезпеку зміни генофонду людства.
Спостерігається значна деформація озонового шару Землі як наслідок попадання у верхні шари атмосфери оксидів нітрогену, брому та хлорорганічних сполук, які і розкладають озон на кисень.


Слайд #5
Презентація на тему «Вплив хімічних сполук на довкілля» - Слайд #5

Великої шкоди завдають кислотні дощі, які утворюються внаслідок взаємодії атмосферної вологи з продуктами неповного згорання палива на ТЕЦ, промислових підприємствах, в автомобільних двигунах. Сульфатна і нітратна кислоти у вигляді дрібних краплин переносяться на величезні відстані і випадають кислотними дощами. Економічні збитки від кислотних дощів становлять понад 4% від валового національного продукту, який виробляє людство.
Отруйний тютюновий дим забруднює повітря у сотні тисяч разів інтенсивніше, ніж будь-який металургійний чи хімічний комбінат. За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ), від хвороб, спричинених палінням, щорічно вмирає 1,5 млн. чоловік, а витрати на лікування, пов'язані з цим злом, сягають 100 млрд. доларів щорічно.


Слайд #6
Презентація на тему «Вплив хімічних сполук на довкілля» - Слайд #6

Літосфера
З початку XVI століття з надр Землі було добуто 50 млрд.т вуглецю, 2 млрд.т заліза, 20 млн. т міді, 20 тис. т золота. За останні 40 років  кольорових та рідкісних металів добуто більше,ніж за всю попередню історію людства.
Значної екологічної шкоди земельні ресурси зазнають через забруднення ґрунтів викидами промисловості (важкі метали, кислотні дощі тощо) та використання засобів хімізації в аграрному секторі. Понад 40 відсотків органіки, отримуваної в результаті діяльності великих тваринницьких комплексів та птахофабрик, з потенційних органічних добрив перетворюються на джерела забруднення довкілля.


Слайд #7
Презентація на тему «Вплив хімічних сполук на довкілля» - Слайд #7

Радіаційне забруднення
Ситуація з забрудненням територій ускладнилася після аварії на Чорнобильській АЕС. Радіонуклідами забруднено понад 4,6 млн. гектарів земель у 74 районах 11 областей, у тому числі 3,1 млн. гектарів ріллі. З використання вилучено 119 тис. гектарів сільськогосподарських угідь, у тому числі 65 тис. гектарів ріллі.
Локальний ядерний конфлікт може спричинити глобальну загибель людства (“ядерну зиму”).


Слайд #8
Презентація на тему «Вплив хімічних сполук на довкілля» - Слайд #8

Дякую за увагу!