Презентація на тему «Синтетичні миючі засоби» (варіант 1)


Рейтинг презентації 3.89 на основі 18 голосівСлайд #1
Презентація на тему «Синтетичні миючі засоби» (варіант 1) - Слайд #1

синтетичні
миючі засоби


Слайд #2
Презентація на тему «Синтетичні миючі засоби» (варіант 1) - Слайд #2

Синтетичні мийні засоби
це натрієві солі кислих складних ефірів вищих спиртів і сірчаної кислоти


Слайд #3
Презентація на тему «Синтетичні миючі засоби» (варіант 1) - Слайд #3

Історія створення
Перше СМС з'явилося тільки
в 1916 році. винахід німецького
хіміка Фріца Понтера призначалося тільки для промислового використання. Побутові СМС випускаються з 1935 року, коли вони стали менш шкідливими для шкіри рук.
З тих пір розроблено цілий ряд синтетичних миючих засобів вузького призначення, а їх виробництво - це найважливіша галузь хімічної промисловості.


Слайд #4
Презентація на тему «Синтетичні миючі засоби» (варіант 1) - Слайд #4

Використання
Близько 70% споживаних населенням СМЗ витрачається на загальну «важку» прання, яка проводиться раз на 3-7 днів, при якій перуть постільну, столову і натільну білизну, найчастіше в пральних машинах.
Близько 20% СМЗ витрачається на «легку» прання малозабруднених виробів з тонких тканин вручну в теплій воді. СМС для легкого прання не повинні надавати дратівливої ​​дії на шкіру рук, повинні створювати рясну піну і добре прати при температурі води +25-45 ° С.


Слайд #5
Презентація на тему «Синтетичні миючі засоби» (варіант 1) - Слайд #5

Мило
Незважаючи на те, що наступила епоха синтетичних миючих засобів, мило в ще рекомендується використовувати для ручного прання виробів з бавовняних і лляних тканин.


Слайд #6
Презентація на тему «Синтетичні миючі засоби» (варіант 1) - Слайд #6

Мило
Господарське тверде мило - це суміш натрієвих солей природних і синтетичних жирних кислот. Залежно від способу переробки тверде господарське мило поділяють на пілірованное (перетерте на вальцях), що містить 72% натрієвих солей жирних кислот, і звичайне, що містить 60 і 70% натрієвих солей жирних кислот. Пілірованное мило має світло-жовтий колір, 70%-е звичайне - жовтий і темно-жовтий, 60%-е - темно-коричневий і застосовується в основному для технічних цілей.


Слайд #7
Презентація на тему «Синтетичні миючі засоби» (варіант 1) - Слайд #7

Компоненти синтетичних миючих засобів, або чому вони відмивають бруд?
в XVIII - XIX століттях було доведено , що мило миє тому , що є поверхнево-активною речовиною.
 Відомо , що ношене більш тижня білизна збільшує свою масу майже на 5 % : стільки збирається на ньому бруду. При пранні необхідно , щоб бруд перейшов із тканини в миючий розчин , у воду. Але багато забруднення у воді не розчиняються. Як же «відірвати» змочуються погано часточки бруду від волокна , удержати їх у розчині і не дати їм повторно осісти на тканину ?
Для змочування тканини і часточок забруднень , диспергування і емульгування їх і застосовують ПАВ


Слайд #8
Презентація на тему «Синтетичні миючі засоби» (варіант 1) - Слайд #8

Що ж із себе представляють ПАР? Яка їхня роль у процесі прання?
Щоб запобігти повторне забруднення білизни, у миючі засоби додають спеціальні антиресорбенти.


Слайд #9
Презентація на тему «Синтетичні миючі засоби» (варіант 1) - Слайд #9

Мийні засоби
містять також і лужні добавки (кальциновану соду), що сприяють руйнуванню жирових забруднень. У деякі засоби, для прання бавовни і льону вводять хімічні відбілювачі. При температурі вище 65 ° С це з'єднання виділяє кисень, що знебарвлює й окисляє органічні сполуки, одночасно дезинфікуючи виріб.


Слайд #10
Презентація на тему «Синтетичні миючі засоби» (варіант 1) - Слайд #10

Для видалення забруднень білкового походження (кров, молоко, соуси, яйця)
існують особливі пральні засоби, що містять ферменти - речовини біологічного походження, що при температурі не вище 40 ° С руйнують білки. Після замочування брудної білизни в розчинах миючих засобів, що містять ферменти, білкові забруднення легше віддаляються при наступному пранні. Про наявність у миючих засобах ферментів завжди повідомляється на упаковці в назві миючого засобу приставки «біо».


Слайд #11
Презентація на тему «Синтетичні миючі засоби» (варіант 1) - Слайд #11

Увага!
Ці кошти призначені для прання виробів із лляних, бавовняних, штучних і синтетичних волокон. Їх не можна застосовувати для прання вовняних і шовкових тканин - разом з білковими забрудненнями може бути з'їдена і сама тканина. Необхідно пам'ятати про те, що підвищена (вище 60 ° C) температура вбиває ферменти, так що замочувати білизну, і прати його в гарячій воді не можна.


Слайд #12
Презентація на тему «Синтетичні миючі засоби» (варіант 1) - Слайд #12

Синтетичні мийні засоби
Таким чином, поверхнево-активні речовини, лужні добавки, хімічні відбілювачі і ферменти - це основні речовини, що руйнують забруднення і видаляють їх з тканини, тобто основні компоненти сучасних СМЗ.


Слайд #13
Презентація на тему «Синтетичні миючі засоби» (варіант 1) - Слайд #13

Добавки
Щоб білизна виглядала білосніжним, а пофарбовані речі - яскравими, до складу миючих засобів вводять оптичні відбілювачі - флуоресціюючі речовини, які осідають на тканині при пранні, але не руйнують її.
Щоб у випраної білизни був приємний запах, в усі миючі засоби вводять парфумерні віддушки.
Деякі речовини сприяють утворенню в миючому розчині рясної піни; їх вводять у миючі засоби, призначені головним чином для ручного прання.


Слайд #14
Презентація на тему «Синтетичні миючі засоби» (варіант 1) - Слайд #14

Велика кількість піни
піна потрібна лише при ручному пранні речей з тонкої тканини, в'язаних речей, які стирають, що не змочуючи сильно, щоб при сушінні вони не втратили форми. Рясна піна в миючих розчинах ускладнює прання в пральних машинах, через піну знижується механічний вплив на тканину, необхідне для видалення бруду, і при рясній піні миючий розчин може переливатися через край. Тому для прання в пральних машинах випускаються малопінні кошти.


Слайд #15
Презентація на тему «Синтетичні миючі засоби» (варіант 1) - Слайд #15

Прання
До назви вітчизняних миючих засобів, призначених для прання в пральних машинах, додають слово «автомат» («Лотос-автомат»), але ними можна прати, і вручну.
Вступники в продаж миючі засоби різних за властивостями, призначенням, можуть бути порошкоподібними, рідкими, у вигляді паст. З усього різноманіття цих засобів треба вибирати те, що вас більше влаштовує.
І ще: уважно прочитайте все, що написано на упаковці, і дотримуйтесь ці рекомендації при пранні!