Презентація на тему «Солі амонію» (варіант 1)


Рейтинг презентації 5 на основі 1 голосівСлайд #1
Презентація на тему «Солі амонію» (варіант 1) - Слайд #1

Солі амонію


Слайд #2
Презентація на тему «Солі амонію» (варіант 1) - Слайд #2

Солі амонію
Солі амонію - це кристалічні речовини з іонним типом зв'язку. До складу солей амонію входять один або кілька катіонів і аніон кислотного залишку.
Солі амонію утворюються при взаємодії відповідних кислот з амоніяком або розчином гідроксиду амонію. Більшість солей амонію безбарвні. При взаємодії з сильними основами і нагріванні солі амонію легко розкладаються з утворенням амоніаку. В термічному відношенні солі амонію нестійкі і при нагріванні порівняно легко розкладаються, наприклад:
NH4Cl = NH3 + HCl
NH4NO2 = N2 + 2H2O
NH4NO3 = N2O + 2H2O
(NH4)2SO4 = 2NH3 + H2SO4


Слайд #3
Презентація на тему «Солі амонію» (варіант 1) - Слайд #3

Найважливішими солями амонію є нітрат амонію NH4NO3, сульфат амонію (NH4)2SO4 і хлорид амонію NH4Cl. Вони застосовуються головним чином як азотні добрива. Гідрокарбонат амонію NH4HCO3 (вуглеамонійна сіль, побутова назва амоняк, індекс E 503) використовують як розпушувач тіста.


Слайд #4
Презентація на тему «Солі амонію» (варіант 1) - Слайд #4

ФІЗИЧНІ ВЛАСТИВОСТІ
Солі амонію – тверді кристалічні речовини, що за зовнішнім виглядом нагадують солі лужних металів. У воді добре розчиняються.    


Слайд #5
Презентація на тему «Солі амонію» (варіант 1) - Слайд #5

ХІМІЧНІ ВЛАСТИВОСТІ 
Солі амонію виявляють типові для всіх солей властивості і деякі специфічні. Властивості солей амонію дуже схожі на властивості солей натрію або калію. Усі вони — тверді речовини, гарні електроліти, в основному добре розчинні у воді.1. Дисоціація на йони. Як сильні електроліти солі амонію у водному розчині добре дисоціюють на йони:(NН4)2SО4 ↔ 2NH4+ + SО42-2.    Взаємодія з іншими солями. Якщо в пробірку з розчином хлориду амонію долити розчин нітрату аргентуму, то випадає сирнистий (схожий на зсіле молоко) білий осад:                                     NH4Cl + AgNO3 → NH4 NO3 + Ag Cl↓ Ви переконалися, що солі амонію вступають у реакцію йонного обміну з іншими солями. 


Слайд #6
Презентація на тему «Солі амонію» (варіант 1) - Слайд #6

ХІМІЧНІ ВЛАСТИВОСТІ
3.    Взаємодія з кислотами.                       (NН4)2СО3+ НCl → NH4Cl +Н2СО3                                                                              ↓   ↓                                                                         СО2↑ + Н2О4. Взаємодія з лугами. В результаті взаємодії солей амонію з лугами утворюється аміак, через що дану реакцію використовують як якісну на солі амонію:NH4 СІ + NаОН → NаС1 + NНз ↑ + Н20Виділення аміаку NН3 —характерна ознака для розпізнавання солей амонію.(Якісна реакція на солі амонію)5. Розклад під час нагрівання:              Нагрівання                          1)      NH4 СІ   ↔    NH3 + НCl             Охолодження2) «ВИВЕРЖЕННЯ ВУЛКАНА»                        (NН4)2Сr2О7 → Сr2О3 + N2↑ + 4 Н20


Слайд #7
Презентація на тему «Солі амонію» (варіант 1) - Слайд #7

ОДЕРЖАННЯ СОЛЕЙ АМОНІЮ
1)Дослід: « Дим без вогню».Одержання хлориду амонію.При одержуванні амонію хлориду одну скляну паличку змочують концентрованою хлоридною кислотою, іншу — концентрованим розчином нашатирного спирту. Палички підносять одну до одної, і тут спостерігається поява білого диму, утвореного частками амоній хлориду NH4 СІ . Таким чином, солі амонію утворюються при взаємодії аміаку (або його розчину) з кислотами.


Слайд #8
Презентація на тему «Солі амонію» (варіант 1) - Слайд #8

ХІМІЧНІ ВЛАСТИВОСТІ
2) Дослід: «Чарівна баночка».Видатний художник І.Ю.Рєпін, який часто відвідував менделєєвські «середи», дуже багато курив. Одного разу Д.І.Менделєєв заявив, що збере в скляній закритій банці дим його цигарки. І.Ю.Рєпін закурив цигарку. Коли він випустив першу струминку диму,  Д.І.Менделєєв швидко накрив скляною кришкою банку, що стояла на столі. На превелике диво присутніх банка швидко наповнилась димом. Тоді  Д.І.Менделєєв запропонував Рєпіну понюхати зібраний ним тютюновий дим, що той не забарився зробити, але тут же відійшов. Замість тютюнового диму він вдихнув суміш амоніаку та хлороводню.Дослід поводиться так.Дно скляної банки змазують кількома краплинами міцної хлоридної кислоти. Кришку цієї банки змащують невеликою кількістю концентрованого нашатирного спирту. При взаємодії цих речовин утворюються найдрібніші часточки амоній хлориду у вигляді білого густого диму. Банку треба прибрати зі столу до того як часточки амоній хлориду осядуть, «дим» при цьому природно зникне.


Слайд #9
Презентація на тему «Солі амонію» (варіант 1) - Слайд #9

ДЯКУЮ ЗА УВАГУ!