Презентація на тему «Скло» (варіант 1)


Рейтинг презентації 3.5 на основі 8 голосівСлайд #1
Презентація на тему «Скло» (варіант 1) - Слайд #1

Скло
Підготувала Ільченко Ірина
10 клас


Слайд #2
Презентація на тему «Скло» (варіант 1) - Слайд #2

Неорганічне скло — тверда аморфна речовина, прозора, в тій чи іншій частині оптичного діапазону (в залежності від складу), отримана під час застигання розплаву, що має склотвірні компоненти.


Слайд #3
Презентація на тему «Скло» (варіант 1) - Слайд #3

Під склом розуміють сплави різних силікатів з надлишком діоксиду силіцію. Розплавлене скло не відразу твердне при охолодженні, а поступово збільшує свою в'язкість, аж поки не перетвориться в однорідну тверду речовину. Скло при твердінні не кристалізується, тому воно не має різко вираженої точки плавлення. На відміну від кристалічних матеріалів скло, при нагріванні у відповідному температурному інтервалі розм'якшується поступово, переходячи з твердого крихкого стану у тягучий високов'язкий і далі — у текучий стан — скломасу.


Слайд #4
Презентація на тему «Скло» (варіант 1) - Слайд #4

Історична довідка
Скло відоме людям уже близько 55 століть. Найдревніші зразки були знайдені в Єгипті. В Індії, Кореї, Японії знайдені скляні вироби, вік яких відноситься до 2000 року до н.е. Розкопки свідчать, що на Русі знали секрети виробництва скла більш тисячі років тому. А перше згадування про російський скляний завод відноситься до 1634 р. Масовий же характер виробництво скла придбало лише наприкінці минулого сторіччя, завдяки винаходу печі Сіменса-Мартіна і заводському виробництву соди.
Діатрета. Друга половина IV ст. Скло. Державне античне зібрання. Мюнхен


Слайд #5
Презентація на тему «Скло» (варіант 1) - Слайд #5

Походження
У природі скло зустрічається у складі вулканічних порід, які швидко охололи з рідкої магми при взаємодії з холодним повітрям чи водою. Іноді скло зустрічається у складі метеоритів, розплавлених при проходженні атмосфери.


Слайд #6
Презентація на тему «Скло» (варіант 1) - Слайд #6

Властивості скла
Скло - неорганічна ізотропна речовина , матеріал, який використовується з найдавніших часів. Існує в природній формі - у вигляді мінералів (обсидіан - вулканічне скло), але в практиці - найчастіше, як продукт скляного виробництва - однієї з найдавніших технологій в матеріальній культурі. Структурно - аморфна речовина , агрегатно відноситься до розряду - тверде тіло. У практиці присутнє величезне число модифікацій, що мають на увазі масу різноманітних утилітарних можливостей , що визначаються складом, структурою, хімічними і фізичними властивостями.
Аморфна структура скла SiO2


Слайд #7
Презентація на тему «Скло» (варіант 1) - Слайд #7

Тарне скло
Кришталь
Тарне скло виготовляється на скляних заводах. Воно використовується для фасування, зберігання та транспортування різноманітних рідких пастоподібних та твердих продуктів.
Його перевагами є гігієнічність, прозорість, можливість виготовлення тари різноманітних розмірів та форми, можливість герметичного закривання та багаторазового використання, доступна ціна.
Кришталь — художнє скло, що називають так за схожість із гірським кришталем — один із найдорожчих і найгарніших різновидів. Із нього виготовляють різноманітний посуд, вази, люстри, що можуть посперечатися своєю красою із найвитонченішими витворами мистецтва.
Види скла


Слайд #8
Презентація на тему «Скло» (варіант 1) - Слайд #8

Отримання
При виробництві скла використовують:
склотвірні матеріали
(кварцовий пісок, сода, вапняк, доломіт, поташ, бура, каолін, пегматит, свинцевий сурик тощо)
допоміжні матеріали (сульфат натрію, селітра, триоксид миш'яку і сурми (для просвітлення скла), фториди, перекис марганцю, селен та інші речовини (для знебарвлювання скла), оксиди хрому, міді, кобальту, заліза (барвники))


Слайд #9
Презентація на тему «Скло» (варіант 1) - Слайд #9

Художнє скло
Художнє скло – дуже давній промисел. Із скла робили не лише посуд, шибку, лінзи й інші утилітарні предмети, але й самі різні художні вироби.
Видування скла – операція, що дозволяє з в'язкого розплаву отримати різні форми – кулі, вази, келихи.


Слайд #10
Презентація на тему «Скло» (варіант 1) - Слайд #10

Застосування скла
Зі скла виробляють волокно, вату, тканини тощо. Ці матеріали відзначаються, значною механічною міцністю, негорючістю, кислотостійкістю і високими тепло- і електроізоляційними властивостями. Вони мають широке застосування в різних галузях техніки і будівельній справі.
Також скло застосовують для виготовлення балонів, ніжок освітлювальних та електронних ламп, газорозрядних приладів, різних електровакуумних приладів, рентгенівських трубок, компонентів електричних ланцюгів, що мають специфічні електрофізичні властивості.


Слайд #11
Презентація на тему «Скло» (варіант 1) - Слайд #11

Побутовий посуд і декоративні вироби з скла називають сортовим посудом або сортовими виробами. Скло, з якого вироблять ці вироби, називають сортовим.
Скляні товари класифікують за такими ознаками:
За призначенням (посуд, декоративні вироби);
За складом скла;
За кольором;
За способом формування;
За фасоном і дном корпуса, дна, края тощо;
За розмірами;
За оздобленням;
За термічною обробкою.


Слайд #12
Презентація на тему «Скло» (варіант 1) - Слайд #12

Дякую за увагу!