Презентація на тему «Рідкі кристали» (варіант 5)Завантажити презентацію

Слайд #1
Презентація на тему «Рідкі кристали» (варіант 5) - Слайд #1

Рідкі кристали
Виконала:учениця 11-А класуСиротенко КатеринаВчитель:Коломійченко Б. Л.


Слайд #2
Презентація на тему «Рідкі кристали» (варіант 5) - Слайд #2

Рідкі кристали – речовини, що мають одночасно властивості як рідин (текучість), так і кристалів (анізотропія).
Текстура нематичної фази рідкого кристалу.


Слайд #3
Презентація на тему «Рідкі кристали» (варіант 5) - Слайд #3

Рідкий кристал - проміжна фаза (мезофаза) між ізотропною рідиною і кристалічним твердим тілом. Рідкі кристали це флюїди, молекули яких певним чином впорядковані, тобто існує певна симетрія.


Слайд #4
Презентація на тему «Рідкі кристали» (варіант 5) - Слайд #4

Загальна для всіх типів рідких кристалів властивість – подвійне заломлення світла, характерне для більшості твердих кристалів, за допомогою якої можна ідентифікувати мезоморфний стан.
Другою властивістю, характерною для холестеричних рідких кристалів, є обертання плоскості поляризації. Якщо пропускати лінійно-поляризоване світло через шар холестеричної мезофази перпендикулярно молекулярним шарам, то напрямок коливань електричного вектора світової хвилі буде повернуто вліво або вправо.


Слайд #5
Презентація на тему «Рідкі кристали» (варіант 5) - Слайд #5

Наявність в рідких кристалах дальнього порядку в орієнтації молекул викликає анізотропію електричних і магнітних властивостей, притаманну твердим кристалам.
Однак, у відмінності від твердих тіл, сили міжмолекулярної взаємодії тут значно слабкіші. Енергія деформації рідких кристалів мала, тому їх молекулярну структуру легко змінити під дією електричного та магнітного полів невеликої потужності.
Для зміни структури достатні також незначні температурні колихання або механічний вплив на рідкі кристали.


Слайд #6
Презентація на тему «Рідкі кристали» (варіант 5) - Слайд #6

Сегментний і точковий РК-дисплей.


Слайд #7
Презентація на тему «Рідкі кристали» (варіант 5) - Слайд #7

Рідкокристалічний дисплей (англ. liquid crystal display (LCD) — електронний пристрій візуального відображення інформації (дисплей), принцип дії якого ґрунтується на явищі електричного переходу Фредерікса в рідких кристалах.
Дисплей складається з довільної кількості кольорових або монохромних точок (пікселів), і джерела світла або відбивача (рефлектора).


Слайд #8
Презентація на тему «Рідкі кристали» (варіант 5) - Слайд #8

Кожна з кольорових точок рідкокристалічного дисплея складається з кількох комірок (як правило, з трьох), попереду яких встановлюються світлові фільтри (найчастіше — червоний, синій і зелений). Тобто колір певної точки і її яскравість визначається інтенсивностями світіння комірок, з яких вона складається.


Слайд #9
Презентація на тему «Рідкі кристали» (варіант 5) - Слайд #9

Комп'ютерні монітори


Слайд #10
Презентація на тему «Рідкі кристали» (варіант 5) - Слайд #10

Керування кожною рідкокристалічною коміркою здійснюється з допомогою напруги, яку подає на комірку один з транзисторів тонкої підкладки (TFT — абревіатура англійського виразу «Thin Film Transistors»).


Слайд #11
Презентація на тему «Рідкі кристали» (варіант 5) - Слайд #11

Рідкокристалічні дисплеї мають низьке енергоспоживання, тому вони знайшли широке застосування, як в кишенькових пристроях (годинниках, мобільних телефонах, кишенькових комп'ютерах), так і в комп'ютерних моніторах, телевізорах тощо.


Слайд #12
Презентація на тему «Рідкі кристали» (варіант 5) - Слайд #12

Дякую за увагу!


Завантажити презентацію