Презентація на тему «Наш небезпечний побут»


Рейтинг презентації 5 на основі 1 голосів



Слайд #1
Презентація на тему «Наш небезпечний побут» - Слайд #1

Презентація на тему того,про що ми не думаємо у повсякденному житті.
Наш небезпечний побут


Слайд #2
Презентація на тему «Наш небезпечний побут» - Слайд #2

Сучасність
Століття за століттями люди робили все можливе, щоб покращити своє життя. Пошуки на вічні запитання. Зараз більшість людей користуються всіма благами цивілізації, але чи варто було б створювати такий світ?


Слайд #3
Презентація на тему «Наш небезпечний побут» - Слайд #3

Цивілізація і її наслідки
Завдяки прогресу людство отримало багато негативних наслідків. Це, наприклад, техногенні катастрофи, знищення довколишньої природи і запасів ресурсів, нестача продовольства, тощо. Але мало хто з нас знає про наявні загрози і у нашому побуті.


Слайд #4
Презентація на тему «Наш небезпечний побут» - Слайд #4

Побутова хімія – допомога чи небезпека?
90% пральних та миючих засобів, якими користуються українці, виготовлено на основі фосфатів, хлору, цеолітів, аніонних ПАР (поверхнево-активних речовин), продуктів нафтопереробки та інше.
В розвинутих країнах засоби побутової хімії, що містять ці небезпечні для здоров'я людей речовини заборонені. Але у нас вони дозволені, а ми впевнені, що продукція, яка стоїть на полицях магазинів і рекламується по телевізору, найкраща і не може бути шкідливою, а тим більше небезпечною для нас. Чи читали ви коли-небудь на будь-якій упаковці інформацію про те, що якщо у вас збільшився рівень цукру в крові, почалися проблеми з легенями, нервові зриви – це наслідок застосування прального порошку тієї чи іншої марки? І не прочитаєте. Тому що якби набрали чинності нові стандарти на пральні порошки і миючі засоби, то 95% продукції побутової хімії, яка випускається і реалізується в Україні, були б заборонені.


Слайд #5
Презентація на тему «Наш небезпечний побут» - Слайд #5

Небезпечні речовини
Хлор
Він може спровокувати захворювання серцево-судинної системи, гіпертонію, атеросклероз, анемію і цілий ряд алергічних реакцій. Хлор чинить руйнівну дію на білки, підвищує ризик захворювання на рак, і негативно впливає на стан волосся і шкіри.
Фосфати. У ряді країн фосфати знаходяться під забороною. У вологому середовищі вони сприяють утворенню токсичних ціанобактерій, які викликають отруєння, провокують розвиток ракових клітин, а також викидні і різні вроджені патології.Аніонні ПАР або А-ПАР. Ці поверхнево-активні речовини підривають імунітет, викликають алергії і ураження мозку, а також внутрішніх органів - легенів, печінки, нирок. ПАР здатні накопичуватися у волокнах тканин, особливо шерстяних, напівшерстяних і бавовняних.Гідрохлорид натрію. Іноді в складі він вказується як sodium hypochlorite. Часто використовується в відбілювачах, він може викликати різні алергічні реакції.


Слайд #6
Презентація на тему «Наш небезпечний побут» - Слайд #6

Чим замінити побутову хімію?
- Теплий мильний розчин можна вважати універсальним миючим засобом. Якщо додати до нього харчову соду, вийде засіб для миття посуду, що не містить шкідливих хімічних речовин і абразивів.- Оцет (оцтовий розчин) - дозволяє видаляти плями і накип, а також дезінфікує, очищає кахель.- Лимонний сік допомагає видалити іржу, а також плями з тканин і порцеляни. Підходить і для миття вікон.- Бура - можна використовувати як засіб для чищення. Перешкоджає утворенню цвілі.- Натуральні аромамасла - альтернатива освіжувачам повітря.- Розрізана сира картоплина зітре фруктові плями.- Універсальний миючий засіб також - порошок гірчиці.


Слайд #7
Презентація на тему «Наш небезпечний побут» - Слайд #7

Які небезпеки приховує косметика?
Навіть найдорожча косметика від найвідомішого косметичного бренду потенційно здатна завдати шкоди здоров'ю шкіри замість того, щоб доглядати за нею. Більш того, небезпеки косметики не обмежуються тільки негативним впливом на шкіру – деякі інгредієнти засобів для догляду за шкірою містять інгредієнти дуже шкідливі, а іноді навіть заборонені.


Слайд #8
Презентація на тему «Наш небезпечний побут» - Слайд #8

Небезпечні складові косметики
Діетаноламін: є токсичною речовиною і використовується, як піноутворювач в милі, кремах для гоління, шампунях. Потенційно може призвести до деструкції деяких гормонів, викликати подразнення слизових оболонок, є токсичним для серцево-судинної системи, шлунково-кишкового тракту, нирок.
Пропіленгліколь, етиленгліколь: міститься в лосьйонах, кремах, декоративній косметиці рідкої консистенції. Великі дози цих речовин можуть бути небезпечні (якщо дані складові вказані одними з перших в складі косметичного засобу).
Тімеросал: ця речовина містить ртуть, постійне використання косметики, що містить такий компонент, може призвести до алергії, неврологічних порушень, сприяти накопиченню токсинів в організмі. Найчастіше даний компонент зустрічається в туші для очей.
Бутиловий ефір: дана речовина може викликати сонливість і запаморочення. Часто використовується в лаках для нігтів, може стати причиною ламкості нігтів і сухості кутикули.
Тальк: назва даної речовини знайоме всім і сам елемент здається абсолютно безпечним. Використовується в тінях для повік, рум'янах, сухих дезодоруючих засобах і в милі. Прихована загроза тальку – підвищує ризик виникнення ракових захворювань.
Свинець: дана речовина навіть у дуже невеликих концентраціях може стати причиною затримки розумового розвитку. Використовується у фарбі для волосся, помаді, входить до складу деяких зубних паст.
Солі алюмінію (цинку): дана речовина може блокувати роботу пор, порушуючи функцію сальних залоз і потовиділення. Входить до складу багатьох антиперспірантів і дезодорантів.
Лаурилсульфат натрію: дана речовина широко використовується у виробництві шампунів та іншої косметики.


Слайд #9
Презентація на тему «Наш небезпечний побут» - Слайд #9

Парфуми
Збудливі аромати створюють на основі шкідливих хімікатів. Деякі з цих речовин можуть викликати різні алергічні реакції, такі як висип, кропив'янка, дерматит, екзема. Але це ще не все - до складу деяких парфумів входять навіть токсичні речовини. Їх створюють на основі дьогтю та бензину.
Деякі парфуми шкідливі не лише для їх власника, а й для оточуючих та навколишнього середовища загалом. При розпиленні хімікати потрапляють у повітря, відтак у багатьох людей може з'явитися чхання, кашель, нудота і головний біль. Саме тому за кордоном у багатьох офісах, школах та інших громадських місцях офіційно заборонено користуватися парфумами.


Слайд #10
Презентація на тему «Наш небезпечний побут» - Слайд #10

Висновки
- Користування побутовою хімією потрібно обмежити і замінити її натуральними засобами.
- Косметика важлива для нас, але варто розуміти наслідки цього і зменшити кількість засобів.
- Якщо Вам потрібна косметика, необхідно купувати натуральну косметику у перевіреного виробника. Хоч на це йдуть більші витрати, але здоров'я важливіше.
- Якщо Ви полюбляєте парфуми, купуйте якісні дорогі вироби, або обмежте користування ними.


Слайд #11
Презентація на тему «Наш небезпечний побут» - Слайд #11

Дякую за увагу