Презентація на тему «Нафта» (варіант 2)


Рейтинг презентації 5 на основі 1 голосівСлайд #1
Презентація на тему «Нафта» (варіант 2) - Слайд #1

Нафта


Слайд #2
Презентація на тему «Нафта» (варіант 2) - Слайд #2

Нафта— горюча корисна копалина, складна суміш вуглеводнів різних класів з невеликою кількістю органічних кисневих, сірчистих і азотних сполук, що являє собою густу маслянисту рідину.


Слайд #3
Презентація на тему «Нафта» (варіант 2) - Слайд #3

Забарвлення в неї червоно-коричневе, буває жовто-зелене і чорне, іноді зустрічається безбарвна нафта. Нафта має характерний запах, легша за воду, у воді нерозчинна.


Слайд #4
Презентація на тему «Нафта» (варіант 2) - Слайд #4

Нафту почали добувати на березі Євфрату за 6-4 тис. років до нашої ери. Застосовувалася вона і як ліки. Стародавні єгиптяни використовували асфальт (окиснену нафту) для бальзамування.


Слайд #5
Презентація на тему «Нафта» (варіант 2) - Слайд #5

Походження нафти і газу — одне з найскладніших і дискусійних питань в геології. Ця проблема виникла ще у XVI ст. і продовжує залишаться дискусійною дотепер.


Слайд #6
Презентація на тему «Нафта» (варіант 2) - Слайд #6

На території України поклади нафти є у Передкарпатті, у Дніпровсько-Донецькій областях та на шельфі Чорного і Азовського морів.


Слайд #7
Презентація на тему «Нафта» (варіант 2) - Слайд #7

Колір нафти змінюється від жовтого до чорного забарвлення з ростом її густини.


Слайд #8
Презентація на тему «Нафта» (варіант 2) - Слайд #8

Вуглеводневий склад. У нафті представлені парафінові і нафтенові , ароматичні і змішаної (гібридної) будови — парафіно-нафтенові, нафтено-ароматичні тощо.


Слайд #9
Презентація на тему «Нафта» (варіант 2) - Слайд #9

Нафта — легкозаймиста рідина, температура спалаху від −35 до +120 °C. Питома теплота згоряння (нижча) 43,7-46,2 МДж/кг. Нафта розчинна в органічних розчинниках, у звичайних умовах не розчинна у воді, але може утворювати з нею стійкі емульсії. У технології для відділення від нафти води і розчинених у ній солей проводять зневоднення і знесолювання.


Слайд #10
Презентація на тему «Нафта» (варіант 2) - Слайд #10

Усі процеси переробки нафти пов'язані з нагріванням чи охолодженням, що вимагає всебічного вивчення теплових властивостей нафти і нафтопродуктів.


Слайд #11
Презентація на тему «Нафта» (варіант 2) - Слайд #11

Нафта — найважливіше джерело рідкого палива, мастил, сировина для синтетичних матеріалів тощо. Нафта займає провідне місце в світовому паливно-енергетичному господарстві. Її частка в загальному споживанні енергоресурсів безперервно зроста.