Презентація на тему «Мило. Мийні засоби» (варіант 2)


Рейтинг презентації 5 на основі 1 голосівСлайд #1
Презентація на тему «Мило. Мийні засоби» (варіант 2) - Слайд #1

Мило. Мийні засоби


Слайд #2
Презентація на тему «Мило. Мийні засоби» (варіант 2) - Слайд #2

Мийні засоби - це речовини, які роблять речі чистими. Мило - один з видів миючих засобів. Але коли ми говоримо «мило», то маємо на увазі речовину, яка чистить, приготовану з натуральних матеріалів. А коли ми говоримо «мийний засіб», то маємо на увазі речовину, виготовлену із синтетичних матеріалів.


Слайд #3
Презентація на тему «Мило. Мийні засоби» (варіант 2) - Слайд #3

Синтетичні миючі засоби – це натрієві солі кислихскладних ефірів вищих спиртів і сірчаної кислоти: R-CH2-OH + H-O-SO2-OH ( R-CH2-O-SO2-OH + H2O R-CH2-O-SO2-OH + NaOH ( R-CH2-O-SO2-ONa + H2O tВ останні роки виробництво синтетичних мийних засобів у світі стало обчислюватися вже десятками мільйонів тонн у рік. Однак їх велику частину (70%) споживають тільки жителі найбільш розвинутих країн, які складають усього близько 20% населення.


Слайд #4
Презентація на тему «Мило. Мийні засоби» (варіант 2) - Слайд #4

Синтетичні миючі засоби виробляються шляхом з'єднання різних хімічних речовин в складному виробничому процесі. Нафтопродукти, жири, смоли та інші компоненти входять в складний склад цих речовин. Вони випускаються на хімічних заводах зі спеціальним обладнанням. Ті складові миючих речовин, які надають дійсно ефект очищення, називаються поверхнево-активними речовинами, скорочено ПАР.


Слайд #5
Презентація на тему «Мило. Мийні засоби» (варіант 2) - Слайд #5

Миючі речовини в залежності від будови вуглеводневого радикалу і активної групи ділять на наступні типи:1. Алкілкарбонати (мила) загальною формулою RCOONa.2. Алкілсульфати:а) первинні;б) вторинні.3. Алкілсульфонати.4. Алкіларилсульфонати.5. Алкіламоній хлориди (катіоноактивні мийні речовини).


Слайд #6
Презентація на тему «Мило. Мийні засоби» (варіант 2) - Слайд #6

Мила – це розчинні у воді солі вищих карбоновихкислот, що мають довжину карбонового ланцюга 10-20 атомів.
Звичайні мила складаються переважно із суміші солей пальмітинової, стеаринової та олеїнової кислот.
Натрієві солі складають основу твердих мил, калієві – основу рідких мил.


Слайд #7
Презентація на тему «Мило. Мийні засоби» (варіант 2) - Слайд #7

Мила добувають гідролізом жирів за наявності лугів. Цей процес дістав назву лужного омилення. Омилення жирів може відбуватись і за наявності сульфатної кислоти (кислотне омилення). При цьому добувають гліцерин і вищі карбонові кислоти. Останні обробкою лугом або содою перетворюються на мила.


Слайд #8
Презентація на тему «Мило. Мийні засоби» (варіант 2) - Слайд #8

Господарське тверде мило є сумішшю натрієвих солей природних і синтетичних жирних кислот. У залежності від способу переробки тверде господарське мило поділяють на піліроване (перетерте на вальцях), що містить 72% натрієвих солей жирних кислот, і звичайне, яке утримує в собі 60 і 70% натрієвих солей жирних кислот. Піліроване мило має яскраво-жовтий колір, 70%-е звичайне – жовтий і темно-жовтий, 60%-е, одержуване на основі жирової сировини з добавками нафтенових кислот, - темно-коричневий.


Слайд #9
Презентація на тему «Мило. Мийні засоби» (варіант 2) - Слайд #9

Ефективність дії миючих засобів залежить від ряду факторів, а саме від здатності:— переносити частинки бруду (від електростатичних взаємодій між частин­ками забруднення й піною);— подрібнювати частинки і рівномірно розподіляти їх у складі миючого середовища (від емульгаційної здатності),— змочувати тіла (сприяти проникненню миючого середовища між час­тинками забруднювача і забрудненого тіла)


Слайд #10
Презентація на тему «Мило. Мийні засоби» (варіант 2) - Слайд #10

Виробництво мила потребує великої кількості сировини, тому постало завдання добувати мила з нехарчових продуктів. Необхідні для виробництва мила карбонові кислоти добувають окисненням парафіну. Нейтралізацією кислот, які містять від 10 до 16 вуглецевих атомів у молекулі, добувають туалетне мило, а з кислот, які містять від 17 до 21 атома вуглецю, - господарське мило і мило для технічних потреб. Як синтетичні мила, так і мила, добуті з жирів, погано миють у твердій воді Тому поряд з виробництвом мил із синтетичних кислот добувають мийні засоби з інших видів сировини, наприклад з алкілсульфатів - солей складних ефірів вищих спиртів і сульфатної кислоти.


Слайд #11
Презентація на тему «Мило. Мийні засоби» (варіант 2) - Слайд #11

Недбале поводження з токсичними речовинами не може залишитися без наслідків. У складі миючих засобів присутні такі шкідливі речовини, як: хлор, діоксид сірки, етиленгліколь, поверхнево-активні речовини (ПАР), фенол, формальдегід, ацетон, аміак, ензими, оптичні відбілювачі, абразивні речовини, ароматизатори. І це далеко не повний список отруйних речовин. Багато які з них представляють небезпеку, як для людини, так і для навколишнього середовища.


Слайд #12
Презентація на тему «Мило. Мийні засоби» (варіант 2) - Слайд #12

Світова хімічна наука намагається створити ідеальний по гігієнічній безпеці миючий засіб без поверхнево-активних речовин. З цією метою проводяться дослідження по розробці доступної технології по розщепленню молекул кластерів води (відносно) великих розмірів на більш мілкі частини - так звана активована вода.