Презентація на тему «Молоко»Завантажити презентацію

Слайд #1
Презентація на тему «Молоко» - Слайд #1

Молоко
Виконала роботу
учениця 8-Б класу
ліцею №171 “Лідер”
Сейранова Єлизавета


Слайд #2
Презентація на тему «Молоко» - Слайд #2

Загальні відомості
Молоко –продукт нормальної секреції молочних залоз. Молоко є емульсією крапель жиру у воді. До складу молока входять понад сто компонентів, основні з яких: вода,білки(казеїн, сироваточні білки), лактоза, мінеральні речовини,гормони, вітаміни, ферменти, антитіла. Деякі компоненти(казеїн, лактоза) не зустрічаються в інших продуктах харчування.


Слайд #3
Презентація на тему «Молоко» - Слайд #3

Питне молоко характеризується високими споживними властивостями, які визначаються його хімічним складом, засвоюваністю, енергетичною цінністю. Вміст білків і цукрів у питному молоці такий самий, як у свіжевидоєному. Кількість жирів в окремих видах молока нормується стандартами. Для визначення жирності використовується прилад бутирометр.


Слайд #4
Презентація на тему «Молоко» - Слайд #4

Жири питного молока засвоюються краще, ніж свіжовидоєного. Енергетична цінність молка невисока. Вона залежить, насамперед, від вмісту жиру і коливається від 30 до 80 ккал/100г. Білий колір і непрозорість молока обумовлює розсіювання світла частинами білків і кульок жиру, кремовий відтінок – розчинений у жирі каротин, приємний, солодкувато – солонуватий смак – лактоза, хлориди, жирні кислоти, а також жир і білки.


Слайд #5
Презентація на тему «Молоко» - Слайд #5

Жир надає молоку певну ніжність, лактоза – солодкуватий смак, хлориди – солонуватий, білки і деякі солі – повноту смаку. Молоко необхідне для функціонування багатьох органів людини, насамперед печінки. Використовують молоко в їжу безпосередньо, для приготування перших, других і третіх страв, у хлібопекарській, кондитерській та інших галузях харчової промисловості.


Слайд #6
Презентація на тему «Молоко» - Слайд #6

У харчовій промисловості найпоширеніше коров'яче молоко, у різних місцевостях використовують козяче, овече, а також кобиляче і осляче.


Слайд #7
Презентація на тему «Молоко» - Слайд #7

ВИКОРИСТАННЯ МОЛОКА ДОМАШНІХ ТВАРИН.


Слайд #8
Презентація на тему «Молоко» - Слайд #8

Оленяче молоко.
Евенки раніше і досі практикують доїння оленів, використовуючи молоко, як у харчових, так і обрядових цілях. Молоко північного оленя містить 19,1% жиру.


Слайд #9
Презентація на тему «Молоко» - Слайд #9

Лосине молоко.
Оленяче молоко.Евенки раніше і досі практикують доїння оленів, використовуючи молоко, як у харчових, так і обрядвих ціляхМолоко північного оленя містить 19,1% жиру.
У Росії та Скандинавії робилися спроби одомашнити і використовувати лосів, як молочних тварин,однак складність утримання робить це економічно недоцільним. Молоко лосів схоже за смаком з коров'ячим, але більш жирне(більше 10%) і менш солодке. Використовується в лікувальному харчуванні.


Слайд #10
Презентація на тему «Молоко» - Слайд #10

Козяче молоко.
Хімічний склад і властивості молоко кіз близькі до складу і властивостей коров'ячого. Воно відрізняється лише більш високою кількістю білка, жиру і кальцію; містить чимало каротину, тому має блідно – жовте забарвлення. Кульки жиру дрібніші, що сприяє кращому його засвоєнню організмом людини. Козяче молоко багате вітаміном А, містить трохи більше заліза і магнію, ніж коров'яче молоко. Його використовують для лікування шлунково – кишкових захворювань, туберкульозу, щитовидної залози. Сире козяче молоко менш небезпечне, тому що кози стійкіші до захворювань, ніж корови. З козячого молока виробляють бринзу.


Слайд #11
Презентація на тему «Молоко» - Слайд #11

ОВЕЧЕ МОЛОКО
ОВЕЧЕ МОЛОКО має м'який, дещо солодкуватий смак. Цінність овечого молока є значно вищою, чим коров'ячого, козиного та навіть на відміну від молока молодих мам. Білок овечого молока перетравлюється в організмі людини на 99,1%, у той час, як коров'ячого на 92, 6%. Молоко овець, як правило, в сирому вигляді рідко споживають, а переробляють його на молочні продукти: м'які та тверді сири. У деяких культурах(наприклад у Китаї, Японії і на островах Полінезії) молоко не вживають через те, що організм більшості людей монголоїдної раси не здатний його засвоїти.


Слайд #12
Презентація на тему «Молоко» - Слайд #12

Інші види
Кобиляче молоко – являє собою білу з блакитним відтінком рідину трохи терпкого смаку. Його використовують для приготування цінного дієтичного продукту – кумису. Верблюже молоко – продукт, традиційний для східних країн. В школах і дитячих садках ОАЄ воно входить в раціон харчування дітей. Має на Сході щоденний вжиток, використовується для приготування сирів, морозива, какао. До верблюжого молока слід звикати, поступово збільшуючи його споживання.


Слайд #13
Презентація на тему «Молоко» - Слайд #13

У деяких країнах молоко мало церемоніальне значення і його часто віддавали у жертву богам і духам. Споживання молока у світі зростає швидше, аніж продуктів харчування загалом – це зумовлено ростом споживання молокопродуктів. Харчова промисловість переробляє молоко у різноманітні продукти харчування, починаючи від сирів, вершкового масла, перепічки, морозива, та закінчуючи використанням у м'ясних продуктах.


Слайд #14
Презентація на тему «Молоко» - Слайд #14

Дослідницька робота
Дослід : виготовлення сиру в домашніх умовах.
До свіжого молока додаємо трохи закваски та поміщаємо в тепле місце на 12 годин для сквашування.
Потім посуд зі сквашеним молоком поміщаємо на 15 хвилин в парову баню для згортання згустку, регулюючи температуру та сліуючи за виділенням сироватки.
Зварений згусток викладаємо на друшляк, вистелений марлею, даємо стекти сироватці, та скручуємо до утворення твердої головки.


Слайд #15
Презентація на тему «Молоко» - Слайд #15

Висновок
В ході дослідницької роботи було отримано домашній сир, внаслідок згортання молока, що викликали кислоти, які знаходилися в заквасці. Справжній сир не містить солі. Він повинен бути ні жовтуватим, ні сіруватим – тільки білим. Справжній сир має чистий молочний запах, без кислинки і плісняви.


Завантажити презентацію