Презентація на тему «Майбутнє альтернативного палива» (варіант 2)


Рейтинг презентації 5 на основі 1 голосів
Слайд #1
Презентація на тему «Майбутнє альтернативного палива» (варіант 2) - Слайд #1

Презентація
З хімії
На тему :
” Майбутнє альтернативного палива”
Виконала учениця 11-А класу
Твердохліб Анжеліка


Слайд #2
Презентація на тему «Майбутнє альтернативного палива» (варіант 2) - Слайд #2

Па́ливо альтернати́вне  — це паливо, що є альтернативою (заміною) відповідним традиційним видам палива і яке виробляється (видобувається) з нетрадиційних джерел та видів енергетичної сировини.


Слайд #3
Презентація на тему «Майбутнє альтернативного палива» (варіант 2) - Слайд #3

Сьогодні автомобілі заправляють переважно бензином та дизелем, але виготовляється дедалі більше біопального. Які перспективи в "альтернативного" палива?


Слайд #4
Презентація на тему «Майбутнє альтернативного палива» (варіант 2) - Слайд #4

Від біопалива ще більше шкоди?
Згідно з дослідженням міжнародної групи хіміків під керівництвом Пауля Круцена, біопаливо може спричиняти більшу шкоду довкіллю, ніж чисте викопне паливо, тобто вугілля, нафта чи природний газ.
Зважаючи на це, а також на той факт, що для вирощування сировини для біопалива використовується велика кількість сільськогосподарських угідь, в ЄС вимагають, щоб таке пальне виділяло як мінімум на 35 відсотків менше парникових газів, ніж "традиційне".


Слайд #5
Презентація на тему «Майбутнє альтернативного палива» (варіант 2) - Слайд #5

Паливо з рослинної сировини виробляється зазвичай з рапсу, кукурудзи чи цукрової тростини. 


Слайд #6
Презентація на тему «Майбутнє альтернативного палива» (варіант 2) - Слайд #6

Сировина - водорості та деревина
Сировиною для біопалива можуть бути й водорості з природним вмістом олії. Їхня велика перевага полягає у тому, що для вирощування певної кількості потрібно в десять разів менше площі, ніж для рапсу чи кукурудзи. Через те, що переробка деяких видів водоростей дозволяє отримати високу частку олії, їх можна використовувати для виробництва авіаційного керосину. Біокеросин - як його називають - до цього часу вироблявся з рапсової та пальмової олії, а також з олії горіхів "ятрофа".


Слайд #7
Презентація на тему «Майбутнє альтернативного палива» (варіант 2) - Слайд #7

Їхати з газом
Автомобілі з двигунами внутрішнього згорання можуть їхати не тільки на рідкому паливі, а й на газі. Заправками для автомобілів з такими двигунами вже нікого не здивуєш - їх достатньо у багатьох країнах. Особливо популярне використання таких двигунів у міських автобусних парках та на вантажівках, оскільки при зростанні цін на бензин та дизельне пальне вартість природного газу не змінюється. Крім тог о, газ згорає більш чисто, ніж дизель, оскільки у процесі згоряння продукується менше дрібного пилу. Тому автомобілі, які їздять на газі, видаються ідеальними у великих містах, перенасичених смогом.


Слайд #8
Презентація на тему «Майбутнє альтернативного палива» (варіант 2) - Слайд #8

Струм з газу
З водню чи чадного газу, а також з природного газу можна виробити рідке паливо. Уже з початку ХХ століття відома складна технологія здобуття синтетичного рідкого палива з газових сумішей. Для цього потрібен певний каталізатор. Але йому також треба енергія. Тому використання такої технології на практиці є більш затратним, ніж виробництво бензину чи дизелю


Слайд #9
Презентація на тему «Майбутнє альтернативного палива» (варіант 2) - Слайд #9

Викопне паливо
Викопне паливо також останніми роками переживає ренесанс. Нові методи видобутку - як от гідравлічний розрив пластів - дозволяють освоювати зони, які ще кілька десятків років тому були недоступними.  Екологи натомість технологію "фрекінгу" критикують, оскільки під час видобутку газу хімічний коктейль під тиском потрапляє в землю.