Презентація на тему «Класифікація хімічних речовин»


Рейтинг презентації 5 на основі 1 голосів
Слайд #1
Презентація на тему «Класифікація хімічних речовин» - Слайд #1

Класифікація
хімічних
речовин


Слайд #2
Презентація на тему «Класифікація хімічних речовин» - Слайд #2

Класифікація
хімічних
речовин


Слайд #3
Презентація на тему «Класифікація хімічних речовин» - Слайд #3

Класифікація
хімічних
речовин


Слайд #4
Презентація на тему «Класифікація хімічних речовин» - Слайд #4

Класифікація
хімічних
речовин


Слайд #5
Презентація на тему «Класифікація хімічних речовин» - Слайд #5

Природні й синтетичні органічні сполуки —
невід'ємна складова нашого життя. Вони всюди - у їжі й одязі, косметичних засобах і будівельних матеріалах, спортивному й туристському спорядженні, в автомобілях і літаках, комп'ютерах і лікувальних препаратах, засобах захисту рослин і мобільних телефонах... Цей список практично нескінченний - адже щодня науковці в лабораторіях синтезують або видобувають з природних об'єктів усе нові й нові органічні речовини, досліджують їх.


Слайд #6
Презентація на тему «Класифікація хімічних речовин» - Слайд #6

З природних джерел органічні речовини виділяють переважно в готовому вигляді або завдяки переробці природної сировини.
Наприклад, вивчаючи вуглеводні, ми дізналися, що метан і його tгомологи видобувають з природного газу, нафти, кам'яного tвугілля. Тому ці речовини можна класифікувати як природні tорганічні сполуки.
Натомість етилен і ацетилен через високу реакційну ttздатність у природі майже не трапляються. Тому в ttлабораторних умовах і промисловості їх ttttсинтезують з інших речовин.


Слайд #7
Презентація на тему «Класифікація хімічних речовин» - Слайд #7

• Використання продуктів синтетичної органічної хімії пов'язане з неабиякими ризиками.
Приміром, розвиток злочинної підпільної індустрії синтетичних наркотичних речовин сприяє стрімкому збільшенню наркоманії, особливо поміж молоді.
Тепер важко спрогнозувати й неупереджено оцінити найближчі й віддалені наслідки збагачення раціону людини й сільськогосподарських тварин найрізноманітнішими харчовими добавками. Проблема негативного впливу на довкілля промислових і побутових відходів, які містять синтетичні органічні сполуки, залишається чи не найактуальнішою.


Слайд #8
Презентація на тему «Класифікація хімічних речовин» - Слайд #8

• Дотримання правил безпечного поводження з продуктами органічної хімії - природного чи синтетичного походження - умова збереження здоров'я (а, трапляється, і життя) кожної окремої людини. Почніть з азів - візьміть за правило уважно вивчати зміст етикеток споживчих товарів та інструкцій з їхнього використання. Неухильно виконуйте правила користування побутовими хімікатами і горючими газами!
• Чи безпечні природні органічні речовини?
Найсильніші природні отрути мають органічне походження. Водночас вони є об'єктом пильної уваги хіміків-органіків - адже шляхом органічного синтезу отруйні сполуки можна перетворити на дотепер не відомі лікувальні засоби.


Слайд #9
Презентація на тему «Класифікація хімічних речовин» - Слайд #9

Природні органічні сполуки та реакції за їхньою участю - основа життєво важливих процесів, які вивчає біологічна хімія і молекулярна біологія. Дослідження у цьому напрямі дають змогу глибше осягнути сутність явищ живої природи.
                                                                                                   
Тому, незважаючи на успіхи синтетичної органічної хімії, природна сировина була і залишається безцінним джерелом речовин з фантастичними властивостями. Приміром, Нобелівську премію з хімії в 2008 р. одержали науковці, які з морських медуз роду Аедиогеа виділили й дослідили білок ОГР. Зелений флуоресцентний білок дав змогу спостерігати чимало прихованих процесів і структур, наприклад ріст і характер зв'язків нейронів, поширення ракових клітин в організмах лабораторних тварин тощо.


Слайд #10
Презентація на тему «Класифікація хімічних речовин» - Слайд #10

Природні органічні сполуки вирізняються розмаїттям фізичних і хімічних властивостей. Поміж них трапляються порівняно прості за складом леткі рідини, приміром мурашина кислота. Чимало є твердих кристалічних сполук, які істотно різняться температурою плавлення й розчинністю. Наприклад, температура плавлення ментолу, який виділяють з м'ятної олії, не перевищує 50 °С.
Природні високомолекулярні сполуки найчастіше аморфні, як от крохмаль. Знання про фізичні й хімічні властивості сполук необхідні під час їхнього добування з природної сировини. Аби виділити потрібну речовину й очистити її від домішок, хіміку-експериментатору треба виявити багато винахідливості, вибрати раціональні прийоми роботи. Досліджуючи новий продукт, доводиться щоразу шукати ліпші умови одержання індивідуальної речовини.


Слайд #11
Презентація на тему «Класифікація хімічних речовин» - Слайд #11

• Природні чи синтетичні?
І природні, і синтетичні! Перші синтези органічних сполук дали підстави О.М. Бутлерову наголосити на можливості добування синтезом будь-якої органічної речовини. Чи не для кожної природної органічної речовини існують синтетичні аналоги, наприклад: жири, білки, вуглеводи, вітаміни, гормони тощо.
Синтетичне волокно капрон за своєю хімічною природою подібне до шерсті й шовку. Синтетичні каучуки й гума - аналоги природного каучуку, втім за низкою споживчих властивостей перевершують його. Синтетичні лікарські препарати виявляють швидший і потужніший терапевтичний ефект порівняно з природними прототипами.


Слайд #12
Презентація на тему «Класифікація хімічних речовин» - Слайд #12

Пейзаж із заходом сонця у Сан-Дієго «написали» колони бактерій, висаджені поживне середовище у чашці Петри. У різних колоніях синтезуються флуоресцентні білки різного кольору, одержані на основі зеленого флуоресцентного білка медузи Аеquorea. Художник - Натан Шейнер співробітник лабораторії Роджера Цяня, фотограф - Піл Штейнбах


Слайд #13
Презентація на тему «Класифікація хімічних речовин» - Слайд #13

Підготувала
учениця 11-Акласу
Чайка Ірина