Презентація на тему «Каучук. Історія його відкриття» (варіант 1)


Рейтинг презентації 5 на основі 1 голосівСлайд #1
Презентація на тему «Каучук. Історія його відкриття» (варіант 1) - Слайд #1

Презентація на тему:Каучук. Історія його відкриття


Слайд #2
Презентація на тему «Каучук. Історія його відкриття» (варіант 1) - Слайд #2

Вступ
1. Каучук
2. Історія відкриття
3. Природні каучуконоси
4. Збір латексу і виробництво натурального каучуку
5. Фізичні та хімічні властивості натурального каучуку
6. Склад і будова натурального каучуку
7. Вулканізація каучуку
8. Застосування гуми в промисло- вих товарах
9. Висновок


Слайд #3
Презентація на тему «Каучук. Історія його відкриття» (варіант 1) - Слайд #3

Каучук
Каучук – натуральний або синтетичний матеріал, що характеризується еластичністю, водонепроникністю і електроізоляційними властивостивостями, з якого шляхом спеціальної обробки отримують гуму.


Слайд #4
Презентація на тему «Каучук. Історія його відкриття» (варіант 1) - Слайд #4

Історія відкриття
Каучук існує стільки років, скільки й сама природа. Скам'янілі залишкикаучуконосних дерев, які були знайдені, мають вік близько трьохмільйонів років. Каучук мовою індіанців тупі-гуарані означає «сльозидерева ». Каучукові кулі із сирої гуми знайдено серед руїн цивілізаційінків і майя в Центральній і Південній Америці, вік цих куль не менше 900років.
Перше знайомство європейців з натуральним каучуком відбулося п'ять столітьтому. Власне, історія каучуку почалася, як не дивно, з дитячогом'яча та шкільної гумки.


Слайд #5
Презентація на тему «Каучук. Історія його відкриття» (варіант 1) - Слайд #5

Відкриття каучуку, як і багатьох інших корисних речей, приписують всюдисущому Колумбу. Потрапивши в Америку, він побачив індіанців, які грали у м'яча з невідомої чорної маси. М'яч стрибав набагато краще за шкіряні європейські м'ячі. Він був зроблений із соку дерева, яке росте зараз в країнах із тропічним кліматом - в Індонезії, Індії, Бразилії, на Цейлоні. Найбільш поширена бразильська гевея, її висота - 30 метрів, в обхваті - 3,5 метри. При надрізі її кори виступає білий молочний сік, латекс. Сік гевеї індіанці і назвали "каучу" - це означало "сльози дерева".


Слайд #6
Презентація на тему «Каучук. Історія його відкриття» (варіант 1) - Слайд #6

Природні каучуконоси
Слово «каучук» походить від двох слів і: «кау» - дерево,«Вчу» - текти, плакати. «Каучу» - сік гевеї, першого і найголовнішогокаучуконоси. Європейці додали до цього слова всього одну літеру.
Натуральний каучук одержують коагуляцією молочного соку (латексу)каучуконосних рослин. Основний компонент каучуку - вуглеводеньполіізопрен (91-96 %).
Природний каучук зустрічається в дуже багатьох рослинах, що не становлятьодного певного ботанічного сімейства. Залежно від того, вяких тканинах накопичується каучук, каучуконосні рослини поділяють на:
. паренхімні - каучук в коренях і стеблах;
. хлоренхімние - каучук у листі і зелених тканинах молодих пагонів.
. латексні - каучук в Чумацькому соку.


Слайд #7
Презентація на тему «Каучук. Історія його відкриття» (варіант 1) - Слайд #7

Збір латексу і виробництво натурального каучуку
Це високе струнке дерево може досягати 45 метрів у висоту при 2,5-2,8м в обхваті. Батьківщиною гевеї є басейн Амазонки
Каучук в гевее міститься в Чумацькому соці - латексі, розподіленому вмолочних каналах, які утворюють в стовбурі концентричні кільця.
Латекс складається з найдрібніших частинок рідини, твердих частинок та іншихдомішок. Лише близько 33% латексу становить каучук, 66% вода і близько 1%інші речовини.
Для збору латексу з дерев на корі робиться діагональний гострокутнийнадріз, вершиною кута спрямований вниз, потім надріз розширюють до 0,3-0,5від окружності стовбура. З надрізу виділяється латекс і стікає в невеликучашу. З кожного надрізу виходить близько 30 мл латексу. Після цього зазвичайна наступний день нижче початкового надрізу обдираються тонка смужкакори, щоб отримати новий сік.


Слайд #8
Презентація на тему «Каучук. Історія його відкриття» (варіант 1) - Слайд #8

Фізичні та хімічні властивості натурального каучуку
Натуральний каучук - аморфне, здатне кристалізуватися тверде тіло. Природний необроблений (сира) каучук - білий або безбарвний вуглеводень. Він не набухає і не розчиняється у воді, спирті, ацетоні і ряді інших рідин. Набухаючи і потім розчиняючись у жирних і ароматичних вуглеводнях (бензині, бензолі, ефірі та інших) та їх похідних, каучук утворює колоїдні розчини, що широко використовуються в техніці.
Натуральний каучук однорідний по своїй молекулярній структурі, відрізняється високими фізичними властивостями, а також технологічними, тобто,здатністю оброблятися на устаткуванні заводів гумової промисловості.


Слайд #9
Презентація на тему «Каучук. Історія його відкриття» (варіант 1) - Слайд #9

Склад і будова натурального каучуку
Натуральний (природний) каучук є високомолекулярним ненасиченим вуглеводнем, молекули якого містять велику кількістьподвійних зв'язків; складу його може бути виражений формулою (C5H8) n (девеличина n становить від 1000 до 3000); він є полімером ізопрену. Природний каучук міститься в Чумацькому соку каучуконосних рослин, головнимчином, тропічних (наприклад, бразильського дерева гевея).


Слайд #10
Презентація на тему «Каучук. Історія його відкриття» (варіант 1) - Слайд #10

Експериментально доведено, що в основному макромолекули натуральногокаучуку складаються із залишків молекул ізопрену, а сам натуральний каучук --природний полімер. Молекула натурального каучуку складається з декількох тисяч вихідних хімічних груп (ланок), з'єднаних один з одним і знаходяться в безперервному коливально-обертальному русі. Така молекула схожа на закручений клубок, в якому складові його нитки місцями утворюють правильно орієнтовані ділянки.
В нерозтягнутому стані молекули каучука звернуті в клубки


Слайд #11
Презентація на тему «Каучук. Історія його відкриття» (варіант 1) - Слайд #11

Вулканізація каучука
Натуральні та синтетичні каучуки використовуються переважно у виглядігуми, так як вона має значно більш високою міцністю,еластичністю та низкою інших цінних властивостей. Для отримання гуми каучуквулканізіруют. Багато вчених працювали над вулканізацією каучуку.


Слайд #12
Презентація на тему «Каучук. Історія його відкриття» (варіант 1) - Слайд #12

У 1834 році німецький хімік Людерсдорф вперше виявив, що каучук можна зробити твердим після обробки його розчином сірки в скипидарі.
Американський торговець Чарльз Гудьір відкрив спосіб отримання нелипкої, міцної і пружної гуми шляхом змішування каучуку з сіркою і нагрівання.
У 1843 році Генкок, незалежно від Гудьіра, знайшов спосіб вулканізації каучука зануренням його в розплавлену сірку, а трохи пізніше Паркс відкрив можливість отримання гуми обробкою каучуку розчином напівхлористої сірки (холодна вулканізація).


Слайд #13
Презентація на тему «Каучук. Історія його відкриття» (варіант 1) - Слайд #13

Застосування гуми в промислових товарах
Каучук має величезне народно-господарське значення. Найчастіше його використовують не в чистому вигляді, а у вигляді гуми. Гумові вироби застосовують у техніці для ізоляції проводів, виготовлення різних шин, у військовійпромисловості, у виробництві промислових товарів: взуття, штучної шкіри, медичних виробів ...
Найбільшими споживачами гумових технічних виробів є автомобільна промисловість і сільськогосподарське машинобудування.


Слайд #14
Презентація на тему «Каучук. Історія його відкриття» (варіант 1) - Слайд #14

Застосування гуми в промислових товарах
Каучук має величезне народно-господарське значення. Найчастіше його використовують не в чистому вигляді, а у вигляді гуми. Гумові вироби застосовують у техніці для ізоляції проводів, виготовлення різних шин, у військовійпромисловості, у виробництві промислових товарів: взуття, штучної шкіри, медичних виробів ...
Найбільшими споживачами гумових технічних виробів є автомобільна промисловість і сільськогосподарське машинобудування.


Слайд #15
Презентація на тему «Каучук. Історія його відкриття» (варіант 1) - Слайд #15

Висновок:
В загальному, каучук використовується досить давно. Спочатку, це був натуральний каучук, який добувається із певних видів дерев. Пізніше із розвитком технічних технологій, почалося виробництво синтетичного каучука, який в даний час, як ми побачили по вище сказаному переважає по великій кількості параметрів натуральний. Область використання цього матеріалу досить широка. Це автомобільна і авіаційна промисловість, де із нього виробляють ризину для покришок, камер та шланги. Крім цього каучук, застосовуються в нафтодобувній і взагалі буровій техніці для виготовлення рукавів, трубопроводів в кабельній промисловості та машинобудуванні – для різних з'єднувачів і покриття і навіть в аерокосмічній та атомній галузях використовуються каучуки, володіючи високою стійкістю до дії високих температур і радіації.


Слайд #16
Презентація на тему «Каучук. Історія його відкриття» (варіант 1) - Слайд #16

Виконала:
Учениця 11-Б класу
Кошик Оля