Презентація на тему «Каучук» (варіант 1)


Рейтинг презентації 5 на основі 1 голосівСлайд #1
Презентація на тему «Каучук» (варіант 1) - Слайд #1

Презентація з хімії
учня 11-Б
СЗСШ №1 м.Чернігова
Афанасьєва Ярослава
КАУЧУК


Слайд #2
Презентація на тему «Каучук» (варіант 1) - Слайд #2

Каучук – натуральний або синтетичний матеріал, що характеризується еластичністю, водонепроникністю і електроізоляційними властивостивостями, з якого шляхом спеціальної обробки отримують гумуі ебоніт.
Каучук
Каучук буває двох видів: натуральний і синтетичний.


Слайд #3
Презентація на тему «Каучук» (варіант 1) - Слайд #3

Каучук існує стільки років, скільки й сама природа. Скам'янілі залишкикаучуконосних дерев, які були знайдені, мають вік близько трьохмільйонів років. Каучук мовою індіанців тупі-гуарані означає «сльозидерева ». Каучукові кулі із сирої гуми знайдено серед руїн цивілізаційінків і майя в Центральній і Південній Америці, вік цих куль не менше 900років.
Історія відкриття


Слайд #4
Презентація на тему «Каучук» (варіант 1) - Слайд #4

Перше знайомство відбулось в часи Великих географічних відкриттів. Коли Колумб повернувся в Іспанію, він привіз з Нового Світу безліч дивин. Однією з них був еластичний м'яч з «деревної смоли», який відрізнявся дивовижною стрибучістю.
Індіанці робили такі м'ячі з білого соку гевеї, що росте на берегах Амазонки. Цей сік темнів і твердів на повітрі.


Слайд #5
Презентація на тему «Каучук» (варіант 1) - Слайд #5

Вдруге каучук відкрив французький мандрівник Кондамін. У 1738 році він представив у Парижі зразки речовини, яку назвав гумою (латиною резина - гума - означає "смола"), але привезені зразки висохли і затверділи. У такому вигляді каучук можна було використовувати виключно для однієї справи - стирання олівцевих записів. Так з'явився перший ластик.


Слайд #6
Презентація на тему «Каучук» (варіант 1) - Слайд #6

Високомолекулярний вуглеводень (C5H8) n, міститься в молочному соку гевеї, кок-сагиз (різновиди кульбаби) та інших рослин.
Гівея - це високе струнке дерево може досягати 45 метрів у висоту при 2,5-2,8м в обхваті. Батьківщиною гевеї є басейн Амазонки - великої водноїмагістралі. Звідси вивозився перший каучук до Європи.
Каучук в гевее міститься в Чумацькому соці - латексі, розподіленому вмолочних каналах, які утворюють в стовбурі концентричні кільця.
Латекс складається з найдрібніших частинок рідини, твердих частинок та іншихдомішок. Лише близько 33% латексу становить каучук, 66% вода і близько 1%інші речовини.
Натуральний каучук


Слайд #7
Презентація на тему «Каучук» (варіант 1) - Слайд #7

Дерево можна використовувати через сім років. На ньому роблять зарубки і сік збирають в спеціальні посудини. Щоб видобути каучук із каучуконосних дерев, робітник робить на корі дерева вузький спіралеподібний надріз. Білий сік (латекс) повільно стікає в склянку, закріплену під надрізом. За кілька годин після надрізання збирається приблизно 150 грам соку (надрізи можна робити через кожні 2 дні). Сік густіє й застигає, перетворюючись на грудочки, а потім висихає. Це і є сирий натуральний каучук, який буває двох видів:
дикий каучук, добутий з дерев, кущів і лози, які ростуть в натуральних природних умовах;
плантаційний каучук.
Збір латексу і виробництво
натурального каучуку


Слайд #8
Презентація на тему «Каучук» (варіант 1) - Слайд #8

Натуральний каучук - аморфне, здатне кристалізуватися тверде тіло. Природний необроблений (сира) каучук - білий або безбарвний вуглеводень. Він не набухає і не розчиняється у воді, спирті, ацетоні і ряді інших рідин. Набухаючи і потім розчиняючись у жирних і ароматичних вуглеводнях (бензині, бензолі, ефірі та інших) та їх похідних, каучук утворює колоїдні розчини, що широко використовуються в техніці.
Натуральний каучук однорідний по своїй молекулярній структурі, відрізняється високими фізичними властивостями, а також технологічними, тобто,здатністю оброблятися на устаткуванні заводів гумової промисловості.
Фізичні та хімічні властивості
натурального каучуку


Слайд #9
Презентація на тему «Каучук» (варіант 1) - Слайд #9

Натуральний (природний) каучук є високомолекулярним ненасиченим вуглеводнем, молекули якого містять велику кількістьподвійних зв'язків; складу його може бути виражений формулою (C5H8) n (девеличина n становить від 1000 до 3000); він є полімером ізопрену.
Склад і будова
натурального каучуку


Слайд #10
Презентація на тему «Каучук» (варіант 1) - Слайд #10

Першим синтетичним каучуком, що мали промислове значення, був полібутадіеновий (дивініловий) каучук, що вироблявся синтезом за методом С. В. Лебедєва (аніонна полімеризація рідкого бутадієну в присутності натрію), однак через невисокі механічних якостей знайшов обмежене застосування.
Синтетичний каучук


Слайд #11
Презентація на тему «Каучук» (варіант 1) - Слайд #11

Ізопреновий
Бутадієновий каучук
Бутадієн-метілстірольний каучук
Бутилкаучук (изобутилен-ізопреновий сополімер)
Етилен-пропіленовий (етилен-пропіленовий сополімер)
Бутадієн-нітрильний (бутадієн-акрилонітрильних сополімер)
Хлоропреновий (полі-2-хлорбутадіен)
Силоксановий каучук
Фторкаучуки
Тіоколи
Основні типи
синтетичних каучуків


Слайд #12
Презентація на тему «Каучук» (варіант 1) - Слайд #12

Изопрен по износоустойчивости превосходит натуральный каучук. Изопрен используют в основном при изготовлении обуви, перчаток и рукояток некоторых ножей.
Ізопрен


Слайд #13
Презентація на тему «Каучук» (варіант 1) - Слайд #13

Основними властивостями бутадієну є: висока міцність, опір раздиру, еластичність і зносостійкість.
Бутадієн використовується у виробництві лінолеуму, абразивного інструменту, конвеєрних стрічок, виробів побутового призначення тощо
За обсягом світового виробництва він поступаються лише бутадієнстирольного каучукам.
Бутадієн


Слайд #14
Презентація на тему «Каучук» (варіант 1) - Слайд #14

Це каучуки загального призначення, що значно перевершують за властивостями бутадієн.
У поєднанні з наповнювачами та пластифікаторами вони застосовуються для більшості гумових виробів (у тому числі для виготовлення жувальних гумок).
Бутадієн-метілстірольний
каучук


Слайд #15
Презентація на тему «Каучук» (варіант 1) - Слайд #15

Основне гідності гум з бутилкаучуку - стійкість до дії багатьох агресивних середовищ, в тому числі лугів, перекису водню, деяких рослинних масел, високі діелектричні властивості.
Найважливіша область застосування бутилкаучуку - виробництво шин. Крім того, бутилкаучук застосовують у виробництві різних гумових виробів, стійких до дії високих температур і агресивних середовищ.
Бутилкаучук


Слайд #16
Презентація на тему «Каучук» (варіант 1) - Слайд #16

Етилен-пропіленовий каучук підходить для виробництва шлангів, ізоляції, протиковзких профілів, сильфонів.
Однією з численних областей застосування є покриття для відкритих спортивних і дитячих майданчиків.
Етилен-пропіленовий


Слайд #17
Презентація на тему «Каучук» (варіант 1) - Слайд #17

Переваги: Дуже хороша стійкість до олив (завдяки вмісту нітрильних з'єднань) і бензинів, чудова стійкість до нафтових гідравлічних рідин, хороша стійкість до вуглецевих розчинників, дуже хороша стійкість до лугів; широкий діапазон робочих температур (залежно від складу): від -57 ° C до +120 ° C.
Обмеження: Низька стійкість до озону, сонячного світла і природним окислителям, погана стійкість до окисленим розчинників.
Бутадієн-нітрильний
[-CH2-CH=CH-CH2-]n - [-CH2-CH(CN)-]m


Слайд #18
Презентація на тему «Каучук» (варіант 1) - Слайд #18

Хороша стійкість до відкритого вогню; відмінна здатність склеюватися до тканин і металів; дуже хороша стійкість до атмосферного впливу, озоностойкость і стійкість до природного окислення; хороша стійкість до стирання і низької температури.
Хлоропреновий каучук кристалізується при розтягуванні, завдяки чому гуми на його основі мають високу міцність.
Хлоропреновий


Слайд #19
Презентація на тему «Каучук» (варіант 1) - Слайд #19

Силоксанові гуми мають комплекс унікальних властивостей: підвищеними термо-, морозо-і вогнестійкістю, опором накопиченню залишкової деформації стиснення і т. д. Вони застосовуються в дуже важливих областях техніки, а відносно висока їх вартість окупається більш тривалим терміном експлуатації в порівнянні з резинами на основі вуглеводневих каучуків
Силоксановий каучук


Слайд #20
Презентація на тему «Каучук» (варіант 1) - Слайд #20

Фторкаучуки володіють унікальним комплексом властивостей, поєднуючи хімічну стійкість з теплостійкістю. Ці властивості відповідають високим вимогам, що пред'являються підприємствами хімічної, нафтової, газової, металургійної, енергетичної промисловості, машинобудуванням.
Приклади виробів з фторкаучука: пластини, трубки, ущільнювальні манжети, кільця, насоси, шланги, масло-, бензостійкі ковпачки, оболонки кабелю.
Фторкаучуки


Слайд #21
Презентація на тему «Каучук» (варіант 1) - Слайд #21

В'язка однорідна рідина темного кольору з зеленуватим або коричневим відтінком без сторонніх включень.
Призначені для виготовлення герметизуючих паст, які застосовуються в авіаційній промисловості, суднобудуванні, електропромисловості, радіоелектроніці, цивільному будівництві та стоматології.
Специфічні властивості: Тіокол стійки до дії масел, нафтових палив, кислот, лугів, озону, сонячного світла, радіації, мають високу газонепроникність, вибухобезпечні, важко горючі, нетоксичні.
Тіоколи


Слайд #22
Презентація на тему «Каучук» (варіант 1) - Слайд #22

Натуральні та синтетичні каучуки використовуються переважно у вигляді гуми, так як вона має значно більш високою міцністю,еластичністю та низкою інших цінних властивостей.
Для отримання гуми каучук вулканізіруют. Багато вчених працювали над вулканізацією каучуку.
Вулканізація каучука


Слайд #23
Презентація на тему «Каучук» (варіант 1) - Слайд #23

З каучуків виготовляють покришки і камери для коліс літаків , автомобілів і велосипедів.
Вони використовуються у виробництві промислових товарів і медичних приладів , дитячих іграшок і канцтоварів.
Каучуки застосовують як тепло- звуко- повітро -гідро - електроізоляційного матеріалу , прокладок різної апаратури та електродвигунів.Каучук з великим вмістом сірки ( до 32% ) являє собою тверде нееластичне речовина ебоніт ; застосовується він як ізолятор в електроприладах .
Новий напрямок - покриття для спортивних і дитячих майданчиків.
Застосування каучуків


Слайд #24
Презентація на тему «Каучук» (варіант 1) - Слайд #24

З каучуків виготовляють покришки і камери для коліс літаків , автомобілів і велосипедів.
Вони використовуються у виробництві промислових товарів і медичних приладів , дитячих іграшок і канцтоварів.
Каучуки застосовують як тепло- звуко- повітро -гідро - електроізоляційного матеріалу , прокладок різної апаратури та електродвигунів.Каучук з великим вмістом сірки ( до 32% ) являє собою тверде нееластичне речовина ебоніт ; застосовується він як ізолятор в електроприладах .
Новий напрямок - покриття для спортивних і дитячих майданчиків.
Застосування каучуків


Слайд #25
Презентація на тему «Каучук» (варіант 1) - Слайд #25

З каучуків виготовляють покришки і камери для коліс літаків , автомобілів і велосипедів.
Вони використовуються у виробництві промислових товарів і медичних приладів , дитячих іграшок і канцтоварів.
Каучуки застосовують як тепло- звуко- повітро -гідро - електроізоляційного матеріалу , прокладок різної апаратури та електродвигунів.Каучук з великим вмістом сірки ( до 32% ) являє собою тверде нееластичне речовина ебоніт ; застосовується він як ізолятор в електроприладах .
Новий напрямок - покриття для спортивних і дитячих майданчиків.
Застосування каучуків


Слайд #26
Презентація на тему «Каучук» (варіант 1) - Слайд #26

З каучуків виготовляють покришки і камери для коліс літаків , автомобілів і велосипедів.
Вони використовуються у виробництві промислових товарів і медичних приладів , дитячих іграшок і канцтоварів.
Каучуки застосовують як тепло- звуко- повітро -гідро - електроізоляційного матеріалу , прокладок різної апаратури та електродвигунів.Каучук з великим вмістом сірки ( до 32% ) являє собою тверде нееластичне речовина ебоніт ; застосовується він як ізолятор в електроприладах .
Новий напрямок - покриття для спортивних і дитячих майданчиків.
Застосування каучуків


Слайд #27
Презентація на тему «Каучук» (варіант 1) - Слайд #27

З каучуків виготовляють покришки і камери для коліс літаків , автомобілів і велосипедів.
Вони використовуються у виробництві промислових товарів і медичних приладів , дитячих іграшок і канцтоварів.
Каучуки застосовують як тепло- звуко- повітро -гідро - електроізоляційного матеріалу , прокладок різної апаратури та електродвигунів.Каучук з великим вмістом сірки ( до 32% ) являє собою тверде нееластичне речовина ебоніт ; застосовується він як ізолятор в електроприладах .
Новий напрямок - покриття для спортивних і дитячих майданчиків.
Застосування каучуків


Слайд #28
Презентація на тему «Каучук» (варіант 1) - Слайд #28

На території України кліматичні зони, придатні для виростання каучуконосних рослин, відсутні. Натуральний каучук та латекс натурального каучуку Україною купується за кордоном.
Каучук на т-ії України


Слайд #29
Презентація на тему «Каучук» (варіант 1) - Слайд #29

В загальному, каучук використовується досить давно. Спочатку, це був натуральний каучук, який добувається із певних видів дерев. Пізніше із розвитком технічних технологій, почалося виробництво синтетичного каучука, який в даний час, як ми побачили по вище сказаному переважає по великій кількості параметрів натуральний. Область використання цього матеріалу досить широка. Це автомобільна і авіаційна промисловість, де із нього виробляють ризину для покришок, камер та шланги. Крім цього каучук, застосовуються в нафтодобувній і взагалі буровій техніці для виготовлення рукавів, трубопроводів в кабельній промисловості та машинобудуванні – для різних з'єднувачів і покриття і навіть в аерокосмічній та атомній галузях використовуються каучуки, володіючи високою стійкістю до дії високих температур і радіації.
Висновок