Презентація на тему «Хімія в житті суспільства» (варіант 1)Завантажити презентацію

Слайд #1
Презентація на тему «Хімія в житті суспільства» (варіант 1) - Слайд #1

Хімія в житті суспільства


Слайд #2
Презентація на тему «Хімія в житті суспільства» (варіант 1) - Слайд #2

План1.Розвиток хімії та зростання її ролі в сучасному житті.2.Роль хімії в розв'язанні сировинно-ресурсних проблем.3.Висновок.


Слайд #3
Презентація на тему «Хімія в житті суспільства» (варіант 1) - Слайд #3

Хімія і суспільство
Хімія і повсякденне життя людини
Хімія і промисловість
Хімія і с/г
Хімія і проблеми охорони навколишнього середовища


Слайд #4
Презентація на тему «Хімія в житті суспільства» (варіант 1) - Слайд #4

Хімія у нашій країні служить одним з могутніх засобів побудови суспільства. Потужній хімічній промисловості,що безупинно росте і розвивається потрібне поповнення кадрів висококваліфікованих хіміків. Хімію широко застосовують в усіх галузях промисловості.


Слайд #5
Презентація на тему «Хімія в житті суспільства» (варіант 1) - Слайд #5

Розвиток хімічної технології й хімічного виробництва грунтувався на соціальному замовленні . Саме тому у прадавні часи виникла металургія золота,свинцю,міді та її сплавів,а згодом-заліза. Кераміка й скло,мінеральні пігменти й органічні барвники ,технології випарювання,екстракції й фарбування,виробництво солі й поташу,папірусного паперу,мила,їдкого калі, нашатиру мали задовольняти потреби тогочасного людства у матеріалах і технологіях.У ранньому Середньовіччі виробляли цукор, спирт,листове скло. Розквіт живопису по склу був би неможливим без здобутків хімії. Хімічна техніка пізнього європейського Середньовіччя включала в себе виплавку заліза через переробний чавун, виготовлення пороху, одержання сильних кислот, селітри, купоросів і галунів, кольорової емалі й скла. Промислове миловаріння, добування ефірних олій, удосконалення металургії міді-характерні для епохи європейського Відродження.


Слайд #6
Презентація на тему «Хімія в житті суспільства» (варіант 1) - Слайд #6

Дослідження складу, властивостей і можливостей застосування кам'яновугільної смоли стали підгрунтям для розвитку промисловості органічних барвників. Потреба у вибухових речовинах зумовила створення динамітів і бездимних порохів . Розвиток будівництва потребував розширення виробництва цементів . З появою двигунів внутрішнього згоряння виникла потреба у розв'язанні проблеми моторного палива й мастил.Збільшення густоти населення, поширення епідемічних захворювань стали стимулом для розвитку фармацевтичної промисловості. Для минулого століття характерний прямий зв'язок хімічної науки й промисловості та випиредженння хімічною наукою запитів практики.Хімія відіграє провідну роль у розв'язанні найважливіших проблем сучасності, як - от: збереження систем, підтримки життя на планеті, забезпечення людства чистою водою, продовольством і енергією і зм'якшення наслідків кліматичних змін.


Слайд #7
Презентація на тему «Хімія в житті суспільства» (варіант 1) - Слайд #7

Висновок:хімічна промисловість разом з користю приносить і багато шкоди,особливо це стосується забруднення навколишнього середовища . Найбільше потерпають атмосферний басейн,водна система,грунти. Однак при розумному підході негативний вплив на довкілля можна максимально зменшити. При цьому ще хімічна промисловість може боротися із забрудненням довкілля,впроваджуючи різноманітні утилізаційні технології тощо.


Завантажити презентацію