Презентація на тему «Хімія і застосування в побуті»


Рейтинг презентації 4.2 на основі 5 голосівСлайд #1
Презентація на тему «Хімія і застосування в побуті» - Слайд #1

Хімія в побуті
Роботу виконав
Учень 11 класу
Білецький Михайло


Слайд #2
Презентація на тему «Хімія і застосування в побуті» - Слайд #2

Хімія — постійний супутник людини. Спочатку вона була не наукою, а практикою — ремеслом чи мистецтвом. По суті справи між цими двома поняттями — ремеслом і мистецтвом — важко установити чітку межу, тому що мистецтво часто перетворювалося в ремесло, а ремесло — у мистецтво. Щоб діяльність людини стала «наукою», вона насамперед повинна збагатитися загальною теорією, без якої немислимий розвиток будь-якої науки.


Слайд #3
Презентація на тему «Хімія і застосування в побуті» - Слайд #3

У моїй презентації йтиметься про хімічні речовини, застосовувані побуті, й які полегшують домашню працю, адже побутова хімія – це не тільки прання і прибирання, а й фарбування, очищення приміщень, окремих предметів побуту.


Слайд #4
Презентація на тему «Хімія і застосування в побуті» - Слайд #4

Ми щодня маємо працювати з різними видами побутової хімії, починаючи з звичайного мила і закінчуючи барвниками для машин, і навіть десятками видів, сотнями найменувань продуктів хіміїУ ванній найчастіше які речовини, це порошки, і навіть туалетні мила, гелі для душа, шампуні й багато іншого.


Слайд #5
Презентація на тему «Хімія і застосування в побуті» - Слайд #5

1. Хімія в косметиціОсобливу увагу хотівби звернути до жіночої половині, адже дівчата та жінки дуже люблять підкреслювати свою красу. Адже косметика – це теж ХІМІЯ, якою ми користуємося щодня.


Слайд #6
Презентація на тему «Хімія і застосування в побуті» - Слайд #6

До хімічних препаратів можна віднести:1)Кислоти (оцтова, щавлева, цитринова, тощо)2)Луги (гашене вапно, нашатирний спирт, їдкий натрій)3)Солі (поварена, питна сода,марганцево-кислий калій)4)Розчини і розчинники (бензин, ацетон, гліцерин)5)Мінерали (крейда, гіпс, вапняк)6)Полімерні матеріали (пластмаси –термопластичні реактиви,фенопласти,амінопласти, поліетилен, поліпропілен;полістирол-продукт полімеризації стиролу, потім із нього отримують електроізоляційні і технічні вироби; поліетилен,може бути: рідким, твердим, гнучким, жорстким, потрібен для ізоляції дротів і кабелів.)7)Волокнисті матеріали (капрон широко використовується для капролаптана; лавсан –поліефірне волокно).


Слайд #7
Презентація на тему «Хімія і застосування в побуті» - Слайд #7

Прагнення до краси — внутрішня потреба людини бути в гармонії з природою, де панує досконалість фарб, звуків і ароматів.Для того щоб мати красиву і привабливу зовнішність, древні народи використовували запашні олії рослинного і тваринного походження, самостійно виготовлювали різноманітні пудри, мазі, фарби й ін. Лише на початку XVIII століття у Франції зароджується виробництво готових парфюмерно-косметичних засобів. У сучасній косметології застосовуються препарати, що стимулюють функцію шкіри і запобігають її старінню. У сучасних косметичних засобах містяться біологічно активні речовини: вітаміни, гормони, ферменти, рослинні і цілющі екстракти. Умілий підбор косметичних засобів і їхнє правильне застосування допомагають підкреслити природну красу людини і сховати деякі недоліки.


Слайд #8
Презентація на тему «Хімія і застосування в побуті» - Слайд #8

2. Хімія на кухні
Кухня — це лабораторія, у якій постійно відбуваються хімічні і біохімічні процеси. Не усвідомлюючи цього, ми майже щодня працюємо в хімічній лабораторії. Домогосподарки, та й не тільки вони, лякаються вторгнення хімії в кулінарію. Це цілком природно. Ми не будемо намагатися створювати штучну їжу. У нашій кухні досить продуктів природного походження.


Слайд #9
Презентація на тему «Хімія і застосування в побуті» - Слайд #9

Проблема полягає в тому, як найбільш раціонально їх використовувати і підібрати, щоб забезпечити поєднання смакових і живильних якостей, спростити процес приготування їжі. Для цього необхідно добре знати властивості харчових продуктів. Кухня повна хімічних реактивів: хлорид натрію, гліцериди і солі вищих жирних кислот, оцтова, лимонна, винна кислоти, поліпептиди та білки і т.д. Ці реактиви ми називаємо просто: сіль, рослинна олія, оцет, цукор, крохмаль, олія, м'ясо й ін.


Слайд #10
Презентація на тему «Хімія і застосування в побуті» - Слайд #10

3.Хімія та чистота
З численних хімічних продуктів миючі засоби, і засоби що чистять, займають перше місце по своєму застосуванню в побуті, починаючи від традиційного засобу — мила і закінчуючи великою кількістю сучасних синтетичних миючих препаратів, незамінних у житті людини.


Слайд #11
Презентація на тему «Хімія і застосування в побуті» - Слайд #11

Мило, особливо різні види туалетного, є одним з найбільш розповсюджених миючих засобів. Воно являє собою лужні (в основному натрієві, рідше калієві) солі вищих жирних кислот — стеаринової, пальмітиновий, олеїнової і ін. Кінцевий продукт містить також фарби, есенції, добавки.
Туалетне мило одержують з високоякісної сировини. За технологією виробництва розрізняють мило холодного готування (кокосове), прозоре (гліцеринове) і поліроване. Останнє найбільш якісне і широко використовується в побуті.


Слайд #12
Презентація на тему «Хімія і застосування в побуті» - Слайд #12

Використані джерела
1. Далев П., Рангова Л. Хімія на кожнім кроці. – Львів, 1990.
2.Курикин Н. Хімія навколо нас. – М., 1992.
3.Юдин А. Хімія в нашому будинку. – М., 1999.
4.Глосарій термінів з хімії // Й.Опейда, О.Швайка. Ін-т фізико-органічної хімії та вуглехімії ім.. Л. М. Литвиненка НАН України, Донецький національний університет — Донецьк: «Вебер», 2008. — 758 с. ISBN 978-966-335-206-0
5.Турченко Я. Основные пути развития общей неорганической и физической химии на Украине. К. 1957.


Слайд #13
Презентація на тему «Хімія і застосування в побуті» - Слайд #13

Дякую за увагу