Презентація на тему «Гума» (варіант 2)


Рейтинг презентації 5 на основі 1 голосів


Завантажити презентацію

Слайд #1
Презентація на тему «Гума» (варіант 2) - Слайд #1

ГУМА


Слайд #2
Презентація на тему «Гума» (варіант 2) - Слайд #2

Гума - еластичний матеріал, що отримується вулканізацією каучуку. За ступенем вулканізації гуми поділяються на м'які, напівтверді і тверді. Щоб усунути недоліки зберігання каучуку, каучук перетворюють на гуму. Гнучкість і еластичність гуми перевершує аналогічні властивості каучук. Крім того, гума міцніше каучуку і значно стійкіші до впливу температури.


Слайд #3
Презентація на тему «Гума» (варіант 2) - Слайд #3

БУДОВА ГУМИ
При нагріванні з сіркою(вулканізаціїї) відбувається зшивання полімерних ланцюгів за рахунок сульфідних мостів.


Слайд #4
Презентація на тему «Гума» (варіант 2) - Слайд #4

Найважливішим компонентом гуми є натуральний або синтетичний каучук, від якого залежать основні властивості гумового матеріалу. Для поліпшення властивостей гуми до її складу крім каучуку додають вулканізатори, зміцнювачі, пластифікатори, барвники, стабілізатори та інші компоненти.
Вулканізатори (сірка, селен, іноді пероксиди) додаються в кількістю 1-5 %. Внаслідок певних хімічних реакцій вулканізатора з каучуком утворюється високоеластична гума.
Зміцнювані — додають для підвищення міцності, твердості і стійкості гумових виробів.
Пластифікатори - сприяють рівномірному розподілу компонентів у суміші.
Барвники


Слайд #5
Презентація на тему «Гума» (варіант 2) - Слайд #5

Головна перевага гуми - її еластичність. Вона може розтягуватися й гнутися, а потім приймати початкову форму. Гума може бути як і м'яка, так і тверда. Натуральну гуму виробляють з особливої рідини - латексу, який одержують із соку каучукового дерева.


Слайд #6
Презентація на тему «Гума» (варіант 2) - Слайд #6

Призначення
Понад половину виробленої гуми витрачають на автомобільні шини. Крім шин, із гуми виробляють взуття, одяг, рукавички, труби, ластики, тенісні м'ячі , прокладки клапанів для герметизації трубопроводів і двигунів. Гума знайшла дуже широке застосування у промисловості. Сучасна гумовотехнічна промисловість виготовляє з гуми приблизно 40 тисяч найменувань виробів.


Слайд #7
Презентація на тему «Гума» (варіант 2) - Слайд #7

Найбільш поширена галузь гумового виробництва – шинне виробництво. 2/3 каучуку йде на виготовлення шин. Від якості шин помітно залежить розвиток таких важливих галузей як автотракторна промисловість, автотранспорт, авіація, сільське господарство, будівництво та ін. Шинні заводи являють собою величезні промислові підприємства з високим ступенем механізації і автоматизації виробництва.


Завантажити презентацію