Презентація на тему «Дисахариди»


Рейтинг презентації 5 на основі 1 голосівСлайд #1
Презентація на тему «Дисахариди» - Слайд #1

Дисахариди


Слайд #2
Презентація на тему «Дисахариди» - Слайд #2

Дисахариди (Дицукриди) — вуглеводи, які при нагріванні з водою в присутності мінеральних кислот чи під дією ферментів піддаються гідролізу, розкладаються на дві молекули моносахаридів.


Слайд #3
Презентація на тему «Дисахариди» - Слайд #3

Властивості дисахаридів
Легко розчиняються у воді, добре кристалізуються, солодкі на смак. При окисленні дають альдонові кислоти, відновленні — спирти, при гідролізі — моносахариди. Як у вільному стані, так і в складі ін. молекул дуже поширені в тваринних і рослинних організмах.


Слайд #4
Презентація на тему «Дисахариди» - Слайд #4

Хімічна структура
Загальна хімічна формула дисахаридів — С12Н22О11. Молекула складається з двох залишків моносахаридів. Зв'язок може утворюватись між будь-якими гідроксильними групами моносахаридів в різних комбінаціях, також можливі два просторові ізомерні варіанти (альфа- чи бета-). Таким чином, навіть одна й та ж пара моносахаридів може давати декілька дисахаридів-ізомерів з різними фізичними та хімічними


Слайд #5
Презентація на тему «Дисахариди» - Слайд #5

Найпоширеніші дисахариди: сахароза (цукор), лактоза, мальтоза


Слайд #6
Презентація на тему «Дисахариди» - Слайд #6

Сахароза
Сахароза, яку ще називають буряковим, або тростинним, цукром — найважливіша сполука з дисахаридів. Молекулярна формула її — С12Н22О11. У великих кількостях сахароза міститься у буряках і стеблах цукрової тростини, а також у березовому і кленовому соках, у багатьох плодах і овочах.


Слайд #7
Презентація на тему «Дисахариди» - Слайд #7

Властивості сахарози
Сахароза (звичайний цукор) — біла кристалічна речовина, солодша за глюкозу, добре розчинна у воді. Важлива хімічна властивість сахарози — здатність до гідролізу (при нагріванні і наявності іонів водню як каталізатора). При цьому з однієї молекули сахарози утворюється молекула глюкози й молекула фруктози:
С12Н22О11 + Н2О -> С6Н12О6 + С6Н12О6


Слайд #8
Презентація на тему «Дисахариди» - Слайд #8

В Україні сахарозу добувають із соку буряків. Вона не лише важливий продукт харчування — її похідні використовуються в техніці, наприклад як пластифікатори у виробництві пластмас. Вона застосовується також для виготовлення деяких ліків, мікстур для дітей, сиропів тощо.


Слайд #9
Презентація на тему «Дисахариди» - Слайд #9

Лактоза
Лакто́за (молочний цукор) — C12H22O11 вуглевод групи дисахаридів, міститься в молоці. Молекула лактози складається із залишків молекул глюкози і галактози.


Слайд #10
Презентація на тему «Дисахариди» - Слайд #10

Лактоза містить 12 пов'язаних атомів вуглецю 22 атома водню, 9 гідроксильних атомів, 1 ефірний і
1 карбоксильних. Лактоза може синтезуватися хімічним і біологічним шляхом. Теоретичний хімічний синтез лактози може бути здійснений з рівності
С6Н12О6 + С6Н12О6 (С12Н22О11 + Н2О
Глюкоза галактоза лактоза вода
Механізм біологічної освіти лактози в організмі лактуючим тварини до кінця ще не з'ясував. Якщо запропонувати, що лактоза синтезується в організмі, то єдиним джерелом синтезу її є глюкоза крові, принесена до вимені


Слайд #11
Презентація на тему «Дисахариди» - Слайд #11

Застосування лактози
Застосовують для приготування живильних середовищ, наприклад при виробництві пеніциліну.
Важливу роль відіграє у виробництві молочних продуктів. Під дією різних мікроорганізмів, що вводяться в молоко у вигляді заквасок і їхніх ферментів, молочний цукор зброджується, утворюючи в залежності від виду бактерій молочну кислоту, спирт, вуглекислоту, масляну чи лимонну кислоти і інші з'єднання.
З лактози отримують лактулозу - цінний препарат для лікування кишкових розладів, наприклад, запору.


Слайд #12
Презентація на тему «Дисахариди» - Слайд #12

Мазьтоза
Мальтоза (від англ. Malt — солод) - солодовий цукор, природний дисахарид, що складається з двох залишків глюкози; міститься у великих кількостях в пророслих зернах (солоді) ячменю, жита та інших зернових; виявлено також у томатах, в пилку та нектарі ряду рослин. Входить в склад деяких марок пива.


Слайд #13
Презентація на тему «Дисахариди» - Слайд #13

Властивості мальтози
Мальтоза легко розчинна у воді, має солодкий смак; є відновлюючий цукром, Мальтоза легко розчинна у воді, має солодкий смак; є відновлюючий цукром, тому що має незаміщену полуацетальну гідроксильну групу. Біосинтез мальтози з bD-глюкопіранозілфосфата і D-глюкози відомий тільки у деяких видів бактерій. У тваринному і рослинному організмах мальтоза утворюється при ферментативної розщеплюванні крохмалю і глікогену. Розщеплення мальтози до двох залишків глюкози відбувається в результаті дії ферменту a-глюкозідази, або мальтази, яка міститься в травному соці тварин і людини, в пророщеному зерні, в цвілевих грибах і дріжджів.


Слайд #14
Презентація на тему «Дисахариди» - Слайд #14

Генетично обумовлена відсутність цього ферменту в слизовій оболонці кишки людини призводить до природженої непереносимості мальтози — важкого захворювання, що вимагає виключення з раціону мальтози, крохмалю та глікогену або долучення до їжі ферменту мальтази.


Слайд #15
Презентація на тему «Дисахариди» - Слайд #15

Підготувала Подворна аліна