Презентація на тему «Бутан» (варіант 1)


Рейтинг презентації 5 на основі 1 голосівСлайд #1
Презентація на тему «Бутан» (варіант 1) - Слайд #1

Бутан


Слайд #2
Презентація на тему «Бутан» (варіант 1) - Слайд #2

Бутан (C 4 H 10) - органічна сполука класу алканов. У хімії назва використовується в основному для позначення н-бутану. Таку ж назву має суміш н-бутану і його ізомеру ізобутану CH (CH 3) 3. Назва походить від кореня "бут-" (англійська назва масляної кислоти - butyric acid ) І суфікса "-ан" (приналежність до алканів). У великих концентраціях отруйний, вдихання бутану викликає дисфункцію легенево-дихального апарату. Міститься в природному газі, утворюється при крекінгу нафтопродуктів, при поділі попутного нафтового газу, "жирного" природного газу. Як представник вуглеводневих газів пожежо-і вибухонебезпечний, малотоксичний, має специфічний характерний запах, володіє наркотичними властивостями. За ступенем впливу на організм газ відноситься до речовин 4-го класу небезпеки (малонебезпечні) по ГОСТ 12.1.007-76. [1] Шкідливо впливає на нервову систему [2].


Слайд #3
Презентація на тему «Бутан» (варіант 1) - Слайд #3

Бутан має два ізомеру :
Назва
Формула
структурна формула
температура плавлення
температура кипіння, С
Н-Бутан
CH 3-CH 2-CH 2-CH 3
-138,3
-0,5
Ізобутан
CH (CH 3) 3
-159,6
-11,7


Слайд #4
Презентація на тему «Бутан» (варіант 1) - Слайд #4

Фізичні властивості
Бутан - безбарвний горючий газ, зі специфічним запахом, легко зріджується (нижче 0 C і нормальному тиску або при підвищеному тиску і звичайній температурі - легколетучая рідина). Точка замерзання -138 С (при нормальному тиску). Розчинність у воді - 6,1 мг в 100 мл води (для н-бутану, при 20 C, значно краще розчиняється в органічних розчинниках [3]). Може утворювати азеотропну суміш з водою при температурі близько 100 C і тиску 10 атм.
Щільність рідкої фази = 580 кг / м 3. [4]
Щільність газової фази при нормальних умовах = 2,703 кг / м 3.
Щільність газової фази при температурі при 15 С = 2,550 кг / м 3.


Слайд #5
Презентація на тему «Бутан» (варіант 1) - Слайд #5

Знаходження та отримання
Міститься в газовому конденсаті і нафтовому газі (до 12%). Є продуктом каталітичного і гідрокаталітичних крекінгу нафтових фракцій. У лабораторії може бути отриманий за реакції Вюрца :


Слайд #6
Презентація на тему «Бутан» (варіант 1) - Слайд #6

. Сіркоочистки (демеркаптанізація) бутанової фракції
Прямогонний бутановую фракцію необхідно очищати від сірчистих сполук, які в основному представлені метил-і етил-меркаптанами. Метод очищення бутанової фракції від меркаптанів полягає в лужному екстракції меркаптанів з вуглеводневої фракції і подальшої регенерації лугу в присутності гомогенних або гетерогенних каталізаторів киснем повітря з виділенням дисульфідного масла.


Слайд #7
Презентація на тему «Бутан» (варіант 1) - Слайд #7

Біологічні ефекти
Вдихання бутану викликає задуха і серцеву аритмію. При попаданні на тіло зрідженого газу або струменя його випарів викликає охолодження до -20 C, що вкрай небезпечно при інгаляціях.


Слайд #8
Презентація на тему «Бутан» (варіант 1) - Слайд #8

Пропан-бутанова суміш товарна
Пропан-бутанова суміш товарна – рідина, яка містить етан-етилену до 4%, пентанів до 3%, сірководню до 50 мг/м3 газу. Пружність пари за температури 45°С не повинна перевищувати пружність пари пропану (див. пропан товарний). Температура випаровування (об'ємна частка 95%) повинна бути рівною температурі випаровування бутану. Склад суміші (скрапленого газу), яка використовується як паливо для комунально-побутового споживання, обмежується пружністю пари 1,6 МПа за температури 45°С. При цьому забезпечується достатня леткість газового палива.


Слайд #9
Презентація на тему «Бутан» (варіант 1) - Слайд #9

Підготувала
Учениця 11 класу
Українець Вікторія