Презентація на тему «Заповідна мережа України» (варіант 1)


Рейтинг презентації 5 на основі 1 голосів
Слайд #1
Презентація на тему «Заповідна мережа України» (варіант 1) - Слайд #1

Заповідна українська земля – це та частинка нашої держави, де охороняється природа, це святі місця, де люди можуть відчути свою приналежність до природи, до глибокого і могутнього Всесвіту. Це те, що ми залишаємо нашим дітям і онукам...


Слайд #2
Презентація на тему «Заповідна мережа України» (варіант 1) - Слайд #2

Охорона біологічних ресурсів, зокрема, рослин і тварин, потребує встановлення особливого режиму охорони на окремих територіях.


Слайд #3
Презентація на тему «Заповідна мережа України» (варіант 1) - Слайд #3

Екологічні умови України сприяли  формуванню на її території багатої  флори та фауни.


Слайд #4
Презентація на тему «Заповідна мережа України» (варіант 1) - Слайд #4

Природні заповідники мають загальнодержавне значення. Вони створюються з метою збереження природи та проведення науково-дослідних робіт. У природних заповідниках охороняються типові та унікальні для даної території природні комплекси.


Слайд #5
Презентація на тему «Заповідна мережа України» (варіант 1) - Слайд #5

Наприклад, це може бути відновлення рослинних угруповань, які є корінними для даної території або тих, які зникають; вживання протипожежних заходів у разі пожежі; спорудження будівель, які необхідні для діяльності заповідника; організація сінокосів, випасів, городів для забезпечення потреб самого заповідника та його працівників.


Слайд #6
Презентація на тему «Заповідна мережа України» (варіант 1) - Слайд #6

Біосферний заповідник Асканія-Нова - унікальний куточок природи, який знаходиться на півдні України, в Херсонській області. Цей біосферний заповідник став переможцем всеукраїнського конкурсу "Сім природних див України", також він належить до сотні великих заповідників і парків.


Слайд #7
Презентація на тему «Заповідна мережа України» (варіант 1) - Слайд #7

Фрідріх Фальц-Фейн у 1898 році в своєму родовому маєтку за власною ініциативою першим у світі вилучив з господарського використання ділянку своїх угідь, яка стала праядром теперішнього найбільшого в Європі (11054 га) заповідного типчаково-ковилового степу.


Слайд #8
Презентація на тему «Заповідна мережа України» (варіант 1) - Слайд #8

Та степ постійно змінює своє забарвлення. Загляньте сюди наприкінці квітня і побачите, як на сірому фоні минулорічної трави яскравими різнобарвними вогниками горять квіти тюльпанів, ніжною блакиттю манять півники


Слайд #9
Презентація на тему «Заповідна мережа України» (варіант 1) - Слайд #9

Розстелить ковила українська свої перисті остюки – і степ вже хвилюється наче море. Зацвіте льон австрійський – і земля ніби вкриється легким серпанком. Пройде ще трохи часу – і степ вже нагадує килим.


Слайд #10
Презентація на тему «Заповідна мережа України» (варіант 1) - Слайд #10

Тваринний світ заповідного степу, в основному, зберіг свою аборигенну фауну, за винятком крупних видів ссавців та птахів.


Слайд #11
Презентація на тему «Заповідна мережа України» (варіант 1) - Слайд #11

Тут протягом усього року напіввільно мешкають бізони, сайгаки, лань європейська, коні Пржевальського, туркменські кулани, благородні олені, кафрські буйволи.


Слайд #12
Презентація на тему «Заповідна мережа України» (варіант 1) - Слайд #12

Влітку сюди випускають худобу ватусі, стадо антилоп канна, гну та нільгау, зебр та вихідців з далекої Індії – гаялів


Слайд #13
Презентація на тему «Заповідна мережа України» (варіант 1) - Слайд #13

Завдяки цілині зберігається реліктовий фауністичний комплекс. Тут надійне місце помешкання видів, котрі стали рідкісними або опинилися на грані зникнення та потрапили на сторінки "Червоної книги України"


Слайд #14
Презентація на тему «Заповідна мережа України» (варіант 1) - Слайд #14

Україна - найбільш розорана держава Європи (рілля займає 55 відсотків території). Вона є лідером за площею еродованих земель (близько 30 відсотків сільськогосподарських угідь). Це стосується і площі природної рослинності на одну людину, яка є найменшою і становить лише 0,35 га.


Слайд #15
Презентація на тему «Заповідна мережа України» (варіант 1) - Слайд #15

За роки незалежності площа природно-заповідного фонду України збільшилася у два рази, але окремі його об'єкти знаходяться в управлінні центральних органів виконавчої влади, для яких природно-заповідна справа не є пріоритетом діяльності.


Слайд #16
Презентація на тему «Заповідна мережа України» (варіант 1) - Слайд #16

Природоохоронні території відіграють ключову роль на Землі у збереженні її природного каркаса, у відтворенні життя та біологічного різноманіття.