Презентація на тему «Зачарований край»


Рейтинг презентації 5 на основі 1 голосів


Завантажити презентацію

Слайд #1
Презентація на тему «Зачарований край» - Слайд #1

“ Зачарований край ”
Національний природний парк


Слайд #2
Презентація на тему «Зачарований край» - Слайд #2

Що таке національний парк
НАЦІОНАЛЬНИЙ ПАРК – відносно велика за площею територія (акваторія) з особливо цінними природними ландшафтами й об'єктами. Національні парки розрізняють за об'єктами охорони. В деяких з них охороняють ландшафти, в інших – окремі види тварин. Найвідоміші в Україні – "Асканія Нова" (Херсонська область), "Софіївка" (Умань), "Олександрія" (Біла Церква) та ін.


Слайд #3
Презентація на тему «Зачарований край» - Слайд #3

Зачарований край
«Зачарований край» займає площу 6101 га і на північному сході межує із Свалявським районом, а з інших сторін оточений населеними пунктами Ільниця, Осій, Чорний Потік, Підгірне Іршавського району Закарпатської області. Територія розташована в центрі Великодільського хребта, який має вулканічне походження. Найбільшою вершиною є гора Бужора (1085 м), дещо нижчими є гори Берегів, Стіг, Синяк, Кичера.


Слайд #4
Презентація на тему «Зачарований край» - Слайд #4

Гора Бужора 1085 м


Слайд #5
Презентація на тему «Зачарований край» - Слайд #5

“ Зачарований Край ”
Своєрідним є ландшафт із унікальними природними впадинами — урочищами Банища, Багонце і Романова Вапа. Біля підніжжя Бужори в одній із впадин є урочище Чорне Багно із відомим оліготрофним болотом Багно — найглибшим торфовим болотом Українських Карпат, що має виражену опуклу поверхню. Чудовий краєвид має урочище Смерековий Камінь,який відзначається своєрідними рідкісними формами скельного рельєфу.Тут переважають монокварцити зі зразками гетиту,у верхній частині урочища є брили опалоліту та своєрідні велико порфірові андезити та андезитобазальти.


Слайд #6
Презентація на тему «Зачарований край» - Слайд #6

Урочище Смерековий Камінь


Слайд #7
Презентація на тему «Зачарований край» - Слайд #7

“Зачарований край”
Ця територія є унікальною за своєю геологічною будовою, і на ній ще у 1978 р. було створено заказник загальнодержавного значення «Зачарована долина» площею 150 га. На цій унікальній ділянці в результаті водно-повітряної ерозії виникли оригінальні кам'яні утвори висотою до 100 м. Окремі з них мають назви Стрімчак, Кам'яна Смерека, Кам'яний Верблюд, Руїни Замку, Тронний Камінь тощо.


Слайд #8
Презентація на тему «Зачарований край» - Слайд #8

Зачарована долина


Слайд #9
Презентація на тему «Зачарований край» - Слайд #9

“Зачарований край”
Основною водною артерією парку є річка Іршавка. Довжина її 48 км, площа басейну 346 км2, початок бере на схилі г. Бужори. Багато природних джерел дають початок 7 потокам. Крім Іршавки, це Ільничка, Синявка, Яловий, Крем'яний, Вільховий, Шигів. В урочищі Смерековий Камінь є виходи мінеральних вод. Без сумніву, гідрологічна мережа цієї території має велике значення для навколишніх поселень. На жаль, через порушення екологічної рівноваги в регіоні, зокрема вирубку старих лісів, мають місце катастрофічні повені. Так, у листопаді 1998 р. від повені особливо постраждали села Заріччя та Сільце, а також районний центр — місто Іршава. 


Слайд #10
Презентація на тему «Зачарований край» - Слайд #10

Річка Іршавка


Слайд #11
Презентація на тему «Зачарований край» - Слайд #11

Річка Ільничка


Слайд #12
Презентація на тему «Зачарований край» - Слайд #12

Річка Синявка


Слайд #13
Презентація на тему «Зачарований край» - Слайд #13

Місто Іршава


Слайд #14
Презентація на тему «Зачарований край» - Слайд #14

“ Зачарований Край “
У межах лісового поясу поширені родючі бурі гірсько-лісові ґрунти, їх материнською породою є елювій-делювій флішу кристалічних порід та магматичних відкладів вулканічного хребта. Поширені також дерново-буроземні ґрунти, особливо вздовж західної межі парку. У западинах рельєфу трапляються торфово-болотні грунти та відклади торфу.


Слайд #15
Презентація на тему «Зачарований край» - Слайд #15

Бурий гірсько-лісовий грунт


Слайд #16
Презентація на тему «Зачарований край» - Слайд #16

“ Зачарований Край “
Рослинний покрив парку відзначається багатством та різноманіттям. Відповідно до вертикальної зональності Українських Карпат рослинність належить до передгірного та нижнього лісового поясів. Через це у природному рослинному покриві переважають букові ліси. До останнього часу на території парку були значні площі природних букових пралісів. Проте за останні роки внаслідок проведення суцільних рубок головного користування тут залишилось всього 180 га пралісових бучин або природних екосистем. 


Слайд #17
Презентація на тему «Зачарований край» - Слайд #17

Бук


Слайд #18
Презентація на тему «Зачарований край» - Слайд #18

“ Зачарований Край “
У них іде безперервна зміна одного покоління іншим. Старі дерева, що мають вік від 160 до 240 років, поступово відмирають, а на їх місці під материнським пологом виростають молоді. Ці насадження мають екологічну цінність як еталони природних насаджень бука. Мішані хвойно-букові ліси займають до 600 га площі парку. Трапляються ділянки скельно-дубово- букових лісів. Більшу частину лісової рослинності складають хвойні насадження різного віку.


Слайд #19
Презентація на тему «Зачарований край» - Слайд #19

Хвойно-букові ліси


Слайд #20
Презентація на тему «Зачарований край» - Слайд #20

“ Зачарований край ”
Серед природних букових лісів виявлені синузії весняних ефемероїдів. На більш вирівняних та вологих ділянках їх утворюють види з Червоної книги України — білоцвіт весняний та шафран Гейфелів.


Слайд #21
Презентація на тему «Зачарований край» - Слайд #21

Білоцвіт весняний


Слайд #22
Презентація на тему «Зачарований край» - Слайд #22

Шафран Гейфелів


Слайд #23
Презентація на тему «Зачарований край» - Слайд #23

“ Зачарований Край “
На території парку виявлено майже 40 раритетних видів рослин, з яких до Червоної книги України занесені як рідкісні — баранець звичайний, арніка гірська, волошка карпатська, беладона звичайна, шафран Гейфелів, а як зникаючі — схенус іржастий, осока малоквіткова, журавлина дрібноплідна, косарики болотні, коручка болотна, лунарія оживаюча, любка дволиста, гніздівка звичайна.


Слайд #24
Презентація на тему «Зачарований край» - Слайд #24

Баранець звичайний


Слайд #25
Презентація на тему «Зачарований край» - Слайд #25

Арніка гірська


Слайд #26
Презентація на тему «Зачарований край» - Слайд #26

Волошка карпатська


Слайд #27
Презентація на тему «Зачарований край» - Слайд #27

Беладонна звичайна


Слайд #28
Презентація на тему «Зачарований край» - Слайд #28

Схенус іржастий


Слайд #29
Презентація на тему «Зачарований край» - Слайд #29

Осока малоквіткова


Слайд #30
Презентація на тему «Зачарований край» - Слайд #30

Журавлина дрібноплідна


Слайд #31
Презентація на тему «Зачарований край» - Слайд #31

Косарики болотні


Слайд #32
Презентація на тему «Зачарований край» - Слайд #32

Коручка болотна


Слайд #33
Презентація на тему «Зачарований край» - Слайд #33

Лунарія оживаюча


Слайд #34
Презентація на тему «Зачарований край» - Слайд #34

Любка дволиста


Слайд #35
Презентація на тему «Зачарований край» - Слайд #35

Гніздівка звичайна


Слайд #36
Презентація на тему «Зачарований край» - Слайд #36

“ Зачарований Край “
Особливо слід відзначити рослинний покрив унікальної гідрологічної пам'ятки природи — болота Багно, яке являє собою сильно опукле оліготрофне болото центральноєвропейського типу. Торфові поклади болота Багно також є незвичайними. Із загальної глибини покладу 7 м на сфагновий малорозкладений (із ступенем розкладу 5 відсотків) торф припадає 5 м. Глибше уже розташована домішка гіпнових мохів, а ступінь розкладу торфу становить 10 відсотків.


Слайд #37
Презентація на тему «Зачарований край» - Слайд #37

Болото Багно


Слайд #38
Презентація на тему «Зачарований край» - Слайд #38

“ Зачарований Край “
На території ландшафтного парку зростають близько 600 видів судинних рослин. Основу флористичного ядра складають так звані фагетальні види — супутники бука, оскільки територія парку розташоване в поясі з природним переважанням букових лісів. Це ядро охоплює такі специфічні види як черешня, явір, живокіст серцевий, апозерис смердючий, купина кільчаста, ожика гайова, молочай мигдалевидний, зеленчук жовтий тощо. Серед них чимало рослин з ареалом, який охоплює Центральну Європу, і на території України вони зростають на його східній межі.


Слайд #39
Презентація на тему «Зачарований край» - Слайд #39

“ Зачарований Край “
У флорі представлені також бореальні види, характерні для хвойних лісів Карпат. Це чорниця, плауни колючий та булавовидний, щитники чоловічий та австрійський, вовчі ягоди звичайні, ожика волосиста, одинарник європейський та інші.


Слайд #40
Презентація на тему «Зачарований край» - Слайд #40

Чорниця


Слайд #41
Презентація на тему «Зачарований край» - Слайд #41

Вовчі ягоди звичайні


Слайд #42
Презентація на тему «Зачарований край» - Слайд #42

“ Зачарований Край “
Фауна парку в цілому типова для південно-західного макросхилу Українських Карпат. Серед ссавців є багато рукокрилих. Парнокопитних представляють козуля європейська, дика свиня та олень благородний. Із тваринного світу до Червоної книги України занесені як рідкісні — лісовий кіт, горіхівниця, жовна чорна, мідянка, річкова форель, харіус європейський, так і зникаючі — борсук звичайний, видра річкова, сова довгохвоста, тритон карпатський, саламандра плямиста, жаба прудка, яструб великий, шуліка рудий. Дуже багатий видовий склад комах, зокрема мнемозина, павиноочка, анакс, різні туруни, дровосіки та жуки-плавунці та багато інших видів. Виявлено нові для України рачок горпактикоїд та б видів червів-коловерток. Усі вони як рідкісні занесені до Червоної книги України.


Слайд #43
Презентація на тему «Зачарований край» - Слайд #43

Лісовий кіт


Слайд #44
Презентація на тему «Зачарований край» - Слайд #44

Саламандра плямиста


Слайд #45
Презентація на тему «Зачарований край» - Слайд #45

Шуліка рудий


Слайд #46
Презентація на тему «Зачарований край» - Слайд #46

Павиноочка


Слайд #47
Презентація на тему «Зачарований край» - Слайд #47

Річкова форель


Слайд #48
Презентація на тему «Зачарований край» - Слайд #48

Жук-плавунець


Слайд #49
Презентація на тему «Зачарований край» - Слайд #49

“ Зачарований Край “
Особливу екологічну, насамперед водоохоронну, роль відіграє рослинний покрив цієї території. Хребет Великий Діл, у центрі якого розташований парк, є своєрідним вододілом, на якому формується гідрологічний басейн ріки Боржави — однієї з основних приток Тиси.


Слайд #50
Презентація на тему «Зачарований край» - Слайд #50

“ Зачарований Край “
Парк є відомим осередком туризму і рекреації. Чудернацькі скелі урочища Смерековий Камінь відомі серед альпіністів України. В урочищі Кам'янка функціонують туристично- оздоровчі табори «Закарпаття» та «Зачарована долина», в яких оздоровлюються діти з усіх регіонів України.


Слайд #51
Презентація на тему «Зачарований край» - Слайд #51

Дякую за увагу!!!
Підготувала
Учениця 8-А класу
Клуб Олена


Завантажити презентацію