Презентація на тему «Забруднення світового океану» (варіант 1)


Рейтинг презентації 3 на основі 2 голосів
Слайд #1
Презентація на тему «Забруднення світового океану» (варіант 1) - Слайд #1

1
«Забруднення Світового океану»
ВиконалаУчениця 11 класуЗОШ №23 м. Кременчука2013-2014 н.р.


Слайд #2
Презентація на тему «Забруднення світового океану» (варіант 1) - Слайд #2

2
В даний час проблема забруднення водного середовища є дуже актуальною, тому що зараз люди починають забувати всім відомий вислів «вода - це життя». Без води людина не може прожити більше трьох діб, але, навіть розуміючи всю важливість ролі води в його житті, все одно продовжує завдавати шкоди водним об'єктам, безповоротно змінюючи їх природний режим відходами.
        Основна маса води зосереджена в океанах. Випаровуючись з його поверхні вода дає цілющу вологу природним і штучним екосистемам суші. Чим ближче район до океану, тим більше там випадає опадів. Суша постійно повертає воду океану, частина води випаровується, частина збирається ріками, у які надходять дощові і снігові води. Обмін вологою між океаном і сушею вимагає дуже великої кількості енергії: на це витрачається до 1/3 того, що Земля отримує від Сонця.  


Слайд #3
Презентація на тему «Забруднення світового океану» (варіант 1) - Слайд #3

3
Вода - не тільки умова життя індивідуального організму. Без неї не можливо було б існування біосфери, життя на Землі, оскільки кругообіг речовин і енергії в біосфері можливий тільки за участю води. У ході кругообігу води з поверхні Світового океану щорічно випаровується 453 000 куб. м. води


Слайд #4
Презентація на тему «Забруднення світового океану» (варіант 1) - Слайд #4

4
Забруднення Світового окену
Щорічно у Світовий океан потрапляє понад 10 млн т нафти і до 20% Світового океану вже покриті нафтовою плівкою. У першу чергу це пов'язано з тим, що видобуток нафти і газу в океанах і морях стала найважливішим компонентом нафтогазового комплекса.В 1993 році в океані видобуто 850 млн т нафти (майже 30% світового видобутку). У світі пробурено близько 2500 свердловин, з них 800 - у США, 540 - у Південно - Східної Азії, 400 - у Північному морі, 150 - в Перській затоці. Ця маса свердловин пробурена на глибинах до 900 метрів.


Слайд #5
Презентація на тему «Забруднення світового океану» (варіант 1) - Слайд #5

5
Забруднення Світового океану водним транспортом відбувається по двох каналах: по - перше, морські та річкові судна забруднюють його відходами, які отримуються в результаті експлуатаційної діяльності, і, по - друге, викидами в разі аварій, токсичних вантажів, здебільшого нафти і нафтопродуктів. Енергетичні установки суден (в основному дизельні двигуни) постійно забруднюють атмосферу, звідки токсичні речовини частково або майже повністю потрапляють у води річок, морів і океанів....


Слайд #6
Презентація на тему «Забруднення світового океану» (варіант 1) - Слайд #6

6
Із загального вантажообігу світового морського флоту в даний час 49% впаде на нафту та її похідні. Щорічно близько 6000 танкерів міжнародних флотилій транспортують 3,5 млрд тонн нафти (2000 р.). У міру зростання перевезень нафти, зростає кількість аварій і все більша кількість нафти потрапляє в океан.
       За даними 1988 в усі моря світу було скинуто приблизно 20 млрд тонн сміття. У одне тільки Північне море було скинуто 98000 т відходів.


Слайд #7
Презентація на тему «Забруднення світового океану» (варіант 1) - Слайд #7

7
Серйозну екологічну загрозу для життя у Світовому океані і, отже, для людини представляє поховання на морському дні радіоактивних відходів (РАВ) і скидання в море рідких радіоактивних відходів (РРВ). Західні країни (США, Великобританія, Франція, Німеччина, Італія тощо) та СРСР з 1946р. почали активно використовувати океанські глибини для того, щоб позбутися від РАВ.


Слайд #8
Презентація на тему «Забруднення світового океану» (варіант 1) - Слайд #8

8
       До 2 млн морських птахів і 100 тис морських тварин, у тому числі до 30 тис тюленів, щорічно гинуть, проковтнувши будь - які пластмасові вироби або заплутавшись у обривках мереж і тросів....


Слайд #9
Презентація на тему «Забруднення світового океану» (варіант 1) - Слайд #9

9
Основні шляхи забруднення гідросфери
Основні шляхи забруднення гідросфери
Забруднення нафтою і нафтопродуктами
Забруднення стічними водами
Забруднення важкими металами
Забруднення кислотними дощами
Радіоактивне забруднення
Теплове забруднення
Механічне забруднення
Бактеріальне і біологічне забруднення


Слайд #10
Презентація на тему «Забруднення світового океану» (варіант 1) - Слайд #10

10
Забруднення нафтою і нафтопродуктами. Призводить до появи нафтових плям, що ускладнює процеси фотосинтезу у воді через припинення доступу сонячних променів, а також викликає загибель рослин і тварин. Кожна тонна нафти створює нафтову плівку на площі до 12 км квадратних. Відновлення уражених екосистем займає 10 - 15 років;
Забруднення стічними водами відбуваєтся в результаті промислового виробництва, забруднення мінеральними й органічними добривами в результаті сільськогосподарського виробництва, а також комунально - побутовими стоками. Веде до евтрофікації водойм (збагаченню їх поживними речовинами), що призводить до надмірного розвитку водоростей і загибелі інших екосистем водойм з непроточною водою (озер і ставків), а іноді до заболочування місцевості


Слайд #11
Презентація на тему «Забруднення світового океану» (варіант 1) - Слайд #11

11
3. Забруднення важкими металами. Порушує життєдіяльність водних організмів і людини;
  4.Забруднення кислотними дощами. Призводить до закислення водойм і загибелі екосистем;
5.  Бактеріальне і біологічне забруднення. Пов'язано з різними патогенними організмами, грибами і водоростями.        Світове господарство скидає на рік 1500 км кубічних стічних вод різного ступеня очищення, які вимагають 50 - 100 - кратного розведення для додання їм потрібних властивостей і подальшого очищення в біосфері. . Світовий річковий стік (37,5 - 45 тис.км кубічних на рік) недостатній для необхідного розбавлення стічних вод. Таким чином, в результаті промислової діяльності прісна вода перестала бути відновлюваним ресурсом.     


Слайд #12
Презентація на тему «Забруднення світового океану» (варіант 1) - Слайд #12

12
6. Радіоактивне забруднення. Пов'язано зі скиданням радіоактивних відходів;
        7. Теплове забруднення. Викликається скиданням у водойми підігрітих вод ТЕС і АЕС. Призводить до масового розвитку синьо - зелених водоростей, так званого цвітіння води, зменшенню кількості кисню і негативно впливає на флору і фауну водойм;
       8. Механічне забруднення. Підвищує вміст механічних домішок


Слайд #13
Презентація на тему «Забруднення світового океану» (варіант 1) - Слайд #13

13
Охорона Світового океану
У 1983 році увійшла в силу міжнародна Конвенція по запобіганню забруднення морського середовища. У 1984 році держави Балтійського басейну підписали в Хельсінку Конвенцію із захисту морського середовища Балтійського моря. Це було перша міжнародна угода на регіональному рівні. В результаті проведеної роботи вміст нафтопродуктів у відкритих водах Балтійського моря знизилося в 20 разів порівняно з 1975 роком.
       У 1992 році міністрами 12 - ти держав та представником Європейської спільноти була підписана нова Конвенція з охорони середовища Балтійського моря.


Слайд #14
Презентація на тему «Забруднення світового океану» (варіант 1) - Слайд #14

14
Охорона Світового океану
У 1972 році була підписана Лондонська конвенція, що забороняє скидання на дно морів і океанів радіоактивних і отруйних хімічних відходів. До цієї конвенції приєдналася і Росія. Військові кораблі у відповідності з міжнародним правом у дозволі на скид не потребують. У 1993 р. заборонено скидання рідких радіоактивних відходів у море.
       У 1982 р. III Конференція ООН з морського права прийняла Конвенцію мирного використання Світового океану в інтересах всіх країн і народів, яка містить близько 1000 міжнародно - правових норм, що регламентують всі основні питання використання ресурсів океану.
Стаття 58 Конституції Російської Федерації:
  Кожен зобов'язаний зберігати природу і навколишнє середовище, дбайливо ставитися до природних багатств.