Презентація на тему «Єгипет» (варіант 2)


Рейтинг презентації 5 на основі 1 голосів
Слайд #1
Презентація на тему «Єгипет» (варіант 2) - Слайд #1

Єгипет
Підготувала
Федоренко Катерина


Слайд #2
Презентація на тему «Єгипет» (варіант 2) - Слайд #2

Візитка
Столиця: Каїр
Площа: 1 001 450 км2
Населення: 85 294 388 чол. (2013 р.)
Густота: 74 чол./км2
Державний устрій: Змішана республіка
ВВП (на душу населення): 6 200
Офіційна мова: Арабська
Валюта: Єгипетський фунт


Слайд #3
Презентація на тему «Єгипет» (варіант 2) - Слайд #3

Географія Єгипту
Єгипет-держава на північному сході Африки та Синайському півострові вАзії (близько 6% території). Єгипту належать також кілька невеликих островів у Суецькій затоці та Червоному морі. На півночі країна омивається Середземним морем, на сході — Червоним морем. На заході межує з Лівією, на півдні — з Суданом, на північному сході — з Ізраїлем.


Слайд #4
Презентація на тему «Єгипет» (варіант 2) - Слайд #4

Клімат
Клімат Єгипту: на півночі — субтропічний, на іншій території — тропічний. Але на більшій частині Єгипту клімат тропічний континентальний пустельний з різкими добовими коливаннями температури. У пустелях денні температури можуть досягати 50 °С, а вночі опуститися до 10 °С — 0 °С.


Слайд #5
Презентація на тему «Єгипет» (варіант 2) - Слайд #5

Корисні копалини
У надрах Єгипту зосереджений ряд корисних копалин, особливо, значні запаси вуглеводневої сировини. Нафтові родовища розташовані, головним чином в рифтових западинах Червоного моря і Суецької затоки і в північній околиці Лівійської пустелі (западини Каттара та Сива і в меншій мірі інші північно-західні райони). У межах деяких нафтоносних горизонтів, а також у дельтовій області розвідані родовища природного газу.Поклади кам'яного вугілля зосереджені в Файюмський западині і на півночі Синайського півострова. Основним рудоносним районом країни є гори Етбай (родовища урану, титану, міді, олова, золота, молібдену, ніобію, вольфраму). На Синайському півострові розвідані значні запаси марганцю.


Слайд #6
Презентація на тему «Єгипет» (варіант 2) - Слайд #6

Економіка Єгипту
Єгипет — аграрно-індустріальна країна. Економіка — змішаного типу при сильному державному секторі. Основні галузі промисловості: текстильна, харчова, туризм, хімічна, нафтова, конструкційних м-лів, цементна. Гол. тр-т: залізничний, автомобільний, морський. Гол. порти: Александрія, Порт-Саїд, Суец. У 1999 в Єгипті були два міжнародних летовища — в Каїрі і Луксорі і 88 аеропортів для внутрішніх авіаперевезень.
Головним енергетичним ресурсом є нафта. Інші джерела — місцевий природний газ і гідроелектроенергія, що виробляється головним чином на двох ГЕС в районі Асуану. Бл. 3/4 електроенергії виробляється на ТЕС. У 1998 в Єгипті було вироблено 63 млрд кВт·год електроенергії. Ця галузь повністю забезпечує внутрішні енергетичні потреби.


Слайд #7
Презентація на тему «Єгипет» (варіант 2) - Слайд #7

Сільське господарство
До початку процесу індустріалізації в 1960-х роках сільське господарство відігравало домінуючу роль в економіці Єгипту, і навіть у наші дні в ньому ще зайнято приблизно 40% трудових ресурсів. До 1970-х років найважливішою статтею експорту Єгипту була бавовна, потім лідерство перейшло до нафти, яка зберігає провідну роль у національному експорті. У 1992 році частка нафти в експорті становила 51% .


Слайд #8
Презентація на тему «Єгипет» (варіант 2) - Слайд #8

Транспорт
У Єгипті існує найстаріша залізнична мережа Африки (Єгипетські національні залізниці), загальна протяжність якої становить 4751 км. Близько 30% доріг протяжністю 50 000 км асфальтовано. Береги Єгипту омиваються Середземним морем на півночі і Червоним морем на сході. Хоча загальна протяжність берегових ліній досить велика, тут практично немає зручних місць для морських портів.


Слайд #9
Презентація на тему «Єгипет» (варіант 2) - Слайд #9

Адміністративний устрій
26 губернаторств (мухафаз), губернаторства діляться на округи (маркази), округи — на райони (нахії). Єгипет поділений на 26 губернаторств (провінцій, мухафаз), зокрема чотири міста-губернаторства: Александрія, Каїр, Порт-саїд і Суец. Дев'ять губернаторств знаходяться в Нижньому Єгипті в дельті Ніла, вісім губернаторств у Верхньому Єгипті уздовж долини Ніла, чотири — на лінії Каїр — Асуан і п'ять прикордонних губернаторств на Синаї і в пустинних регіонах на схід і захід від Нілу.


Слайд #10
Презентація на тему «Єгипет» (варіант 2) - Слайд #10

Демографія (Населення)
Населення Єгипту, чисельність якого за оцінкою на лютий 2006 склала 81,714 млн людей, зосереджено головним чином в долині Нілу, в його дельті і вздовж Суецького каналу. Лише незначна його частина проживає в оазах західної пустелі, невеликих шахтарських містечках східної пустелі і по берегах деяких бухт в Середземномор'ї та курортних містечках узбережжя Червоного моря. Найбільш щільно заселена дельта Нілу та пониззя цієї річки, але частина населення досі ще веде кочовий спосіб життя. В останні десятиліття відбувається відтік сільського населення в міста.


Слайд #11
Презентація на тему «Єгипет» (варіант 2) - Слайд #11

Релігія
Релігія відіграє центральну роль в житті більшості єгиптян, Азан (ісламський заклик до молитви), який можна почути п'ять разів на день, регулює темп життя єгипетського суспільства, як в містах, так й на фермі бідного феллаха. Майже все підкоряється цьому неофіційному розкладу мусульманина — все, від бізнесу до засобів масової інформації та сфери розваг. А місто Каїр славиться своїми численними мечетями тамінаретами і по праву називають «містом 1000 мінаретів», та й численні церковні вежі покращують міський пейзаж.


Слайд #12
Презентація на тему «Єгипет» (варіант 2) - Слайд #12

Культура
У Стародавньому Єгипті впродовж його довгої історії існували кілька різних систем письма, які використовувалися в різних цілях: демотичне, ієратичне та ієрогліфічне письмо. Перші ієрогліфи були схематичними зображеннями тварин або предметів, які з часом перетворилися на фонетичні знаки. Кількість ієрогліфічних знаків зростала з часом, і в пізній елліністичний період їх нараховувалося біля 5 тисяч.


Слайд #13
Презентація на тему «Єгипет» (варіант 2) - Слайд #13

Туризм та відпочинок
Єгипет став важливим місцем для народів Близького Сходу, Африки та Європи ще з найдавніших часів. Починаючи з початку 19-го століття (з вторгнення Наполеона в Єгипет) — інтерес до єгиптології збільшився і це захоплення заклало основу для сучасної індустрії туризму в країні. Туризм як і раніше, є важливою опорою єгипетської економіки і отримав широку підтримку з боку уряду. Туризм є основним джерелом надходження іноземної валюти в Арабську Республіку Єгипет, так в 2007 році 9990000 мандрівників побувало в країні. Єгипетський уряд планує залучити до Єгипту 14 мільйонів туристів у 2011 році .


Слайд #14
Презентація на тему «Єгипет» (варіант 2) - Слайд #14

Кухня
Страви єгипетської кухні відрізняються гострим смаком і зазвичай готуються з використанням великої кількості різних спецій і соусів. Мусульмани не вживають в їжу свинину і ні в якому вигляді не подають її на стіл. Також в традиційних стравах досить мало фруктів , що пов'язано з пустельним кліматом.


Слайд #15
Презентація на тему «Єгипет» (варіант 2) - Слайд #15

Фото