Презентація на тему «Японія: культура, звичаї, традиції»


Рейтинг презентації 4.16 на основі 56 голосівСлайд #1
Презентація на тему «Японія: культура, звичаї, традиції» - Слайд #1

ЯпоніяКультура, звичаї, традиції
Підготувала
Учениця 11 А класу
Дубінська Оксана


Слайд #2
Презентація на тему «Японія: культура, звичаї, традиції» - Слайд #2

Японія - країна без перебільшення унікальна. Нанотехнології тут дивовижним чином поєднуються зі стародавніми традиціями, деякі звичаї діють нарівні з законами.


Слайд #3
Презентація на тему «Японія: культура, звичаї, традиції» - Слайд #3

Тядо́, Садо́ ( «шлях чаю»)— система правил приготування зеленого чаю і чаювання в Японії. Оформилася у 14 столітті, у період Муроматі. Розвинулась як окремий вид мистецтва з другої половини 17 століття. Поширенна серед різних верств населення з 18 століття. Відома у Західному світі як Чайна церемонія.


Слайд #4
Презентація на тему «Японія: культура, звичаї, традиції» - Слайд #4

Кабукі ( «пісня, танець, майстерність») — один з видів традиційного театру Японії. Становить синтез співу, музики, танцю і драми, виконавці використовують складний грим і костюми з потужним символічним навантаженням. Акторами можуть бути лише чоловіки,які виконують як чоловічі так і жіночі ролі.


Слайд #5
Презентація на тему «Японія: культура, звичаї, традиції» - Слайд #5

В кабукі, як втім і в деяких інших традиційних японських театрах, зміна декорації відбувається часом прямо посеред акту, актори продовжують грати, а завіса не опускається. Робітники сцени, одягнені у чорне і вважаються «невидимими», у цей час спішно міняють антураж.Важливими особливостями кабукі є «мова поз», міе, за допомогою якого актор виводить на сцені свого персонажа; грим кесьо,який привносить необхідну стилістику персонажу, роблячи його легко впізнаним навіть для не досвідчених у театральному мистецтві глядачів. Рисова пудра використовується для білої основи гриму, в той час як кумадорі увиразнює або підсилює риси обличчя актора, для створення «маски» тварини або надприродної істоти.


Слайд #6
Презентація на тему «Японія: культура, звичаї, традиції» - Слайд #6

ІКЕБАНА - традиційне японське мистецтво аранжування квітів. Дослівно ікебана - це «квіти, які живуть». Творці ікебани прагнуть виявити не свої пристрасті і смаки, не свою індивідуальність, а природну суть представлених в ікебані рослин, глибинний сенс їх поєднань і розташування - композиції в цілому.


Слайд #7
Презентація на тему «Японія: культура, звичаї, традиції» - Слайд #7

Фуросікі (“банний коврик”) – японське мистецтво зав'язування вузлів. Фактично, це квадратний шматок тканини, який використовується для транспортування будь-яких предметів.


Слайд #8
Презентація на тему «Японія: культура, звичаї, традиції» - Слайд #8

Синтоизм — традиційна японська релігія. Релігія сінтоїзму обожнює сили природи, тварин і звинувачують знаменитих людей. Ці божества по-японському називаються "ками".
На відміну від конфуціанства і буддизму, синтоїзм - це суто національна релігія, характерна лише японців. У його пантеоні налічується понад 8 мільйонів богів (ками), до яких належать також духи померлих, духи річок, гір, ставків і покровителі ремесел. Ця релігія не жадає від своїх послідовників молитов чи читання священних текстів. Варто лише брати участь у храмових святах і церемоніях.


Слайд #9
Презентація на тему «Японія: культура, звичаї, традиції» - Слайд #9

Кімоно́— традиційний одяг в Японії.


Слайд #10
Презентація на тему «Японія: культура, звичаї, традиції» - Слайд #10

1.Накладний комір 2.Основний комір
3.Права передня натільна частина
4.Ліва передня натільна частина
5.Ліва задня натільна частина
6.Права задня натільна частина
7.Рукав
8.Рукавний шлейф
9.Лівий край
10.Правий край
11.«Вістря меча»


Слайд #11
Презентація на тему «Японія: культура, звичаї, традиції» - Слайд #11

Цікаві факти
Японці дуже поважають тих, хто може сказати їхньою мовою хоча б дві фрази. Вони вважають, що вивчити її нереально.
По-японськи "дурень" звучить як "бака" (дослівно дурний чоловік). А іноземець - як "гайдзін" (дослівно - чужинець). "Бака-гайдзін" японською розмовною - це американець.
Японці постійно говорять про їжу, а коли вони їдять, то обговорюють, як їм подобається частування. Повечеряти, не вимовивши кілька разів oishii (смачно) - дуже неввічливо.
У Японії дуже чесні люди. Якщо ви загубили гаманець у метро, 90% імовірності, що його здадуть у бюро знахідок.


Слайд #12
Презентація на тему «Японія: культура, звичаї, традиції» - Слайд #12

Цікаві факти
Японські поліцейські - найчесніші у світі, хабарів не беруть. Хіба що іноді за незначні порушення можна вмовити відпустити, прикинувшись "бакою".
Токіо - найбезпечніший мегаполіс у світі. У Токіо настільки безпечно, що шестирічні діти самостійно користуються громадським транспортом.
Японці й алкоголь - поняття погано сумісні. Більшість із них навіть після однієї чарки міцного алкоголю починають жахливо червоніти. Але є й винятки - будь-якого українця переп'ють.
У японських сім'ях абсолютно нормальна ситуація, коли брат із сестрою взагалі не розмовляють, навіть не знають номерів мобільних телефонів одне одного.


Слайд #13
Презентація на тему «Японія: культура, звичаї, традиції» - Слайд #13

Цікаві факти
Японці - божевільні трудоголіки. Можуть запросто працювати 15-18 годин на день без перерви на обід.
Приходити на роботу вчасно в Японії вважається поганим тоном. На місці треба бути хоча б на півгодини раніше.
У північних містах Японії всі тротуари з підігрівом, тому тут ніколи не буває ожеледиці.
У Японії на вулицях можна побачити вази з парасольками. Якщо починається дощ, можете взяти будь-яку, а потім, коли дощ закінчується, ставите в найближчу вазу.
У японському метро окремі вагони відведені для жінок. Їх чіпляють на годину-пік. Зроблено це для того, що ніхто не мацав дівчат у забитих вагонах. У чоловіків це популярна розвага.


Слайд #14
Презентація на тему «Японія: культура, звичаї, традиції» - Слайд #14

Дякую за увагу!