Презентація на тему «Тваринний і рослинний світ Червоної книги»
Тваринний і рослинний світ Червоної книги
Підготувала:
учениця 2(6)-Б класу
Калуської гімназії
Василишин Христина
Гімназія
Калуш
2009
Що таке Червона книга?
"Червона книга України" - основний документ, в якому узагальнено матеріали про сучасний стан рідкісних і таких, що знаходяться під загрозою зникнення, видів тварин і рослин, на підставі якого розробляються наукові і практичні заходи, спрямовані на їх охорону, відтворення і раціональне використання.
Яка мета створення Червоної книги?
Мета заснування Червоної книги - поліпшення охорони рідкісних та таких, що знаходяться під загрозою зникнення видів рослинного і тваринного світу; є основою для розробки подальших дій, спрямованих на охорону занесених до неї видів тварин і рослин.
Перше видання Червоної книги України (1980 р.) містило опис 85 видів тварин: 29 — ссавців, 28 — птахів, 6 — плазунів, 4 — земноводних, 18 — комах і 151 вид вищих рослин. За час, що минув після 1980 року, наукові знання про тваринний світ значно поповнились; декотрі тварини, які ще недавно були звичайними, сьогодні стали рідкісними або зникли
“Червона книга України. Тваринний світ” — складається з 11 розділів, що включають статті про 382 види тварин: гідроїдні поліпи (2 види), черви круглі (2) та черви кільчасті (7), ракоподібні (26), павукоподібні (2) та багатоніжки (3), комахи (173), молюски (12), круглороті (2) та риби (32), земноводні (5), плазуни (8), птахи (67), ссавці (41).
Додаткове
В залежності від стану та ступеня загрози для популяції видів тварин, рослин та грибів, занесених до Червоної книги України, вони поділяються на такі категорії:
- зниклі (0) - види, про які після неодноразовий пошуків, проведених у типових місцевостях або в інших відомих та можливих місцях поширення, відсутня будь-яка інформація про їх перебування в дикій природі;
- зникаючі (І) - види, що знаходяться під загрозою зникнення, збереження яких є малоймовірним, якщо продовжиться згубна дія факторів, що впливають на їх стан.
- вразливі (ІІ) - види, які у найближчому майбутньому можуть бути віднесені до категорії «зникаючих», якщо продовжиться дія факторів, що виливають на
їх стан.
- рідкісні (III) - види, популяції яких невеликі, які у даний час не відносяться
до категорії «зникаючих» чи «вразливих», хоча їм і загрожує небезпека.
- невизначені (IV) - види, про які відомо, що вони відносяться до категорії «зникаючих» чи «рідкісних», однак достовірна інформація, яка б дозволяла визначити до якої із зазначених категорій вони відносяться, — відсутня.
- недостатньо відомі (V) - види, які можна було віднести до однієї з вище перерахованих категорій, однак у зв'язку з відсугністю повної достовірної інформації питання залишається невизначеним
Рослини Червоної книги
Рослини Червоної книги Категорія 1
Рослини Червоної книги Категорія 1
Рослини Червоної книги Категорія 2
Рослини Червоної книги Категорія 2
Рослини Червоної книги Категорія 3
Тварини Червоної книги
Тварини Червоної книги Категорія1
Тварини Червоної книги Категорія1
Тварини Червоної книги Категорія2
Тварини Червоної книги Категорія2
Тварини Червоної книги Категорія2
Тварини Червоної книги Категорія3
Лишайники та гриби Червоної книги
Лишайники та гриби Червоної книги Категорія1
Лишайники та гриби Червоної книги Категорія2
Лишайники та гриби Червоної книги Категорія2
Лишайники та гриби Червоної книги Категорія2
Лишайники та гриби Червоної книги Категорія3
Лишайники та гриби Червоної книги Категорія3
Дякую за увагу!
Кінець