Презентація на тему «Туреччина» (варіант 1)


Рейтинг презентації 4.42 на основі 33 голосів
Слайд #1
Презентація на тему «Туреччина» (варіант 1) - Слайд #1

Туреччина
Türkiye


Слайд #2
Презентація на тему «Туреччина» (варіант 1) - Слайд #2

Візитна картка
Площа: 780,6 тис. км²
Населення: 76 806 000 млн. осіб (2010)
Столиця: Анкара.
Офіційна назва: республіка Туреччина
Державний устрій: Парламентська республіка
Законодавчий орган: Великі національні збори
Адміністративний устрій: унітарна держава (81 провінцій, об'єднаних в 8 географічних областей)
Поширені релігії: мусульмани-суніти
Член ООН, НАТО
Грошова одиниця: турецька ліра


Слайд #3
Презентація на тему «Туреччина» (варіант 1) - Слайд #3

Державний герб - в країні немає офіційно затвердженного герба. Замість герба багатьма державними установами використовується напівофіційна емблема - червоний еліпс, на якому зображено вертикально орієнтований півмісяць і зірка над ним. Це ж саме зображення розташовано і на державному прапорі Туреччини, з тією лише різницею, що півмісяць орієнтований горизонтально.  
Державний прапор  - червоний колір турецького прапора бере початок від Умара, правителя Арабського халіфату у 634—644 р. і завойовника Палестини, Єгипту і Месопотамії. У XIV ст. червоний колір став кольором Оттоманської імперії. Півмісяць із зіркою — символ ісламу. 


Слайд #4
Презентація на тему «Туреччина» (варіант 1) - Слайд #4

Економіко-географічне положення
Туреччина розташована в східній півкулі. Частина території Туреччини - 97% - розташована в Азії і 3% - в Європі.Географічна особливість Туреччини - розташування на перехресті важливих шляхів, зі стародавності з'єднуючих Європу з Азією. Нині через територію Туреччини пролягають шосейні і залізничні магістралі, які зв'язують Європу з багатьма  країнами  Азії.
З трьох сторін вона омивається морями: на півночі - Чорним морем, на заході - Егейським, на півдні - Середземним. У південній частині Босфору і бухти Золотого Рогу розташований один з найкрасивіших міст світу і найбільше містоТуреччини - Стамбул (колишній Константинополь).


Слайд #5
Презентація на тему «Туреччина» (варіант 1) - Слайд #5

Природні умови та ресурси
Туреччина – гірська країна. Середня висота її території над рівнем моря складає 1132 м. Майже всю її територію займає Малоазіатське нагір'я. На півночі Туреччини простягнулись Північно-Анатолійські (Понтійські) гори, а на півдні території знаходиться  гірська система Тавр


Слайд #6
Презентація на тему «Туреччина» (варіант 1) - Слайд #6

Мінеральні ресурси країни різноманітні, але незначні. У надрах країни залягають кам'яне і буре вугілля, нафта, різні рудні копалини. Із нерудних копалин виділяються запаси боратів. Є також родовища селітри, сірки, мармуру, кухонної солі.
Туреччина забезпечена водними ресурсами нерівномірно, хоча на її території знаходиться густа річкова мережа. У дощові сезони та у період танення снігу багато рік створюють погрозу повені, а в зазвичай посушливий літній та осінній сезони сильно міліють, а деякі пересихають зовсім.
В Туреччині переважають гірські ґрунти, вони малопотужні і малородючі. Серед рівнинних ґрунтів зустрічаються буроземи, червоноземи, сіроземи, каштанові ґрунти і солончаки.


Слайд #7
Презентація на тему «Туреччина» (варіант 1) - Слайд #7

Клімат
Територія Туреччини знаходиться в межах середземно­морського субтропічного кліматичного поясу. Однак гірський, сильно розчленований рельєф і складна циркуляція повітряних мас зумовлюють різноманітність кліматичних умов країни, для внутрішніх районів якої характерний континентальний клімат, а для гір – гірський.
Опади розподілені по території нерівномірно. Найбільше їх припадає на східну частину чорноморського узбережжя. В західній частині анатолійського плоскогір'я режим опадів, характерний для напівпустельних районів.


Слайд #8
Презентація на тему «Туреччина» (варіант 1) - Слайд #8

Населення і культура
Основне населення країни - турки. У країні ніколи не проводився перепис населення за національним складом. На південному сході Туреччини компактно проживає понад півмільйона арабів. У великих містах, особливо в Стамбулі, численні і ассірійці. Євреї Туреччини, яких у Туреччині приблизно 0,1% населення і проживають у великих містах, вважають себе турками, які сповідують іудаїзм. Греки, албанці, грузини, азербайджанці і представники багатьох інших народів живуть по всій країні, в основному в Стамбулі, Ізмірі, Анкарі та інших великих містах. По віросповіданню турки - мусульмани.


Слайд #9
Презентація на тему «Туреччина» (варіант 1) - Слайд #9

Промисловість
Провідну роль в індустріальному виробництві відіграє легка промисловість. Найбільшими підприємствами текстильної промисловості є бавовняні комбінати в Кайсері та Назіллі. Добре розвинена харчосмакова галузь, представлена великою кількістю цукрових, борошномельних, спиртогорілчаних, олійницьких, консервних і тютюнових підприємств.
Серед галузей важкої промисловості, що з'явилась в країни за останні часи, слід відмітити три потужні підприємства чорної (Іскендерун, Ереглі, Ізмір) та кольорової (Ергані) металургії, нафтопереробки (Батман), хімічної промисловості (Самсун).
Крім сучасних галузей широко розвинуті традиційні ремесла: виробництво килимів, ювелірних та шкіряних виробів.


Слайд #10
Презентація на тему «Туреччина» (варіант 1) - Слайд #10

Сільське господарство
Основа сільського господарства — рослинництво. Провідні культури — зернові, зокрема пшениця; вирощують ячмінь , кукурудзу. Важливе місце посідають технічні культури — бавовна , сирець, фундук, тютюн, цукрові буряки, соняшник, а також виноград, інжир, цитрусові, оливки.
Тваринництво — важлива галузь сільського господарства, а в східних районах — навіть основа економіки. Поголів'я худоби: великої рогатої, дрібної рогатої, овець. Туреччина — одна з перших в Азії, особливо щодо поголів'я ангорських кіз, які дають мохерову високоякісну вовну. У деяких районах розводять тутового шовкопряда.


Слайд #11
Презентація на тему «Туреччина» (варіант 1) - Слайд #11

Транспорт
Туреччина має досить густу мережу шляхів. Протяжність залізниць — більш як 8,4 тис. км, автомобільних доріг із твердим покриттям — 59 тис. км. Тоннаж морського торгового флоту — понад 3,9 млн. т.Найбільші морські порти: Стамбул, Ізмір, Самсун, Іскендерун.
   Через повітряний простір Туреччини пролягають повітряні траси авіакомпаній багатьох країн. Міжнародні аеропорти знаходяться поблизу Стамбула, Анкари та Ізміра.


Слайд #12
Презентація на тему «Туреччина» (варіант 1) - Слайд #12

Національна кухня Туреччини
Національна кухня Туреччини, як і частина турецької культури увібрала в себе блюда безлічі народів, які жили на території країни в стародавності.
 Kahve, традиційна турецька кава. Мелені зерна перемішують із цукром. Коли кава вже досить міцна, її переливають у мініатюрні горнятка без вушка. Подають каву у три способи: sekrali (дуже солодка), orte (мінімум цукру) і sade (гірка).
Döner Kebab
Кебаб зазвичай подають у хлібі pita, додаючи до нього салат.


Слайд #13
Презентація на тему «Туреччина» (варіант 1) - Слайд #13

Зовнішньоекономічні зв'язки
Господарство Туреччини поступово наближається до моделі експортно-орієнтованої економіки, яка активно виходить на світовий ринок.
Експорт на 80% складається з продукції обробної (харчова та легка) промисловості.
Основні статті імпорту: нафта, промислова сировина, машини та устаткування.
Головні торгові партнери: ФРН, Іран, США, Лівія. Туреччина вивозить тканини, одяг, вироби зі шкіри, пшеницю, інжир, сухофрукти, горіхи, тютюн, мохер, хромову руду.


Слайд #14
Презентація на тему «Туреччина» (варіант 1) - Слайд #14

Туризм
Туреччина – країна, що володіє великими рекреаційними ресурсами, залучає до себе туристів з усього світу з пізнавальними, лікувально-оздоровчими, екскурсійними й іншими цілями. Найбільші міста: Стамбул, Анкара, Ізмір, Бурса, Адана, Анталья, Конья


Слайд #15
Презентація на тему «Туреччина» (варіант 1) - Слайд #15

Анталья


Слайд #16
Презентація на тему «Туреччина» (варіант 1) - Слайд #16

Анталья
Водоспад Дюден
Мінарет Ївлі
Термессос


Слайд #17
Презентація на тему «Туреччина» (варіант 1) - Слайд #17

Стамбул


Слайд #18
Презентація на тему «Туреччина» (варіант 1) - Слайд #18

Стамбул


Слайд #19
Презентація на тему «Туреччина» (варіант 1) - Слайд #19

Стамбул


Слайд #20
Презентація на тему «Туреччина» (варіант 1) - Слайд #20

Стамбул
Єврейський квартал Балат (Старе місто)
Мечеть Султанахмет (Блакитна мечеть)
Собор Святої Софії
Галатська Вежа


Слайд #21
Презентація на тему «Туреччина» (варіант 1) - Слайд #21

Анкара


Слайд #22
Презентація на тему «Туреччина» (варіант 1) - Слайд #22

Анкара
Мечеть Хаджі - Байрам
Цитадель Хісар
Мавзолей Ататюрка


Слайд #23
Презентація на тему «Туреччина» (варіант 1) - Слайд #23

Конья


Слайд #24
Презентація на тему «Туреччина» (варіант 1) - Слайд #24

Конья
Медресе Індже-Мінаре
Мечеть Іплікчі


Слайд #25
Презентація на тему «Туреччина» (варіант 1) - Слайд #25

Адана


Слайд #26
Презентація на тему «Туреччина» (варіант 1) - Слайд #26