Презентація на тему «США» (варіант 6)


Рейтинг презентації 4.5 на основі 4 голосів



Слайд #1
Презентація на тему «США» (варіант 6) - Слайд #1

Сполучені Штати Америки
Виконала Бірюк Анна


Слайд #2
Презентація на тему «США» (варіант 6) - Слайд #2

США на карті світу


Слайд #3
Презентація на тему «США» (варіант 6) - Слайд #3

Столиця: tВашингтон
Найбільше місто:tНью-Йорк
Відомі міста


Слайд #4
Презентація на тему «США» (варіант 6) - Слайд #4

Вашингтон


Слайд #5
Презентація на тему «США» (варіант 6) - Слайд #5

Нью-Йорк


Слайд #6
Презентація на тему «США» (варіант 6) - Слайд #6

Гімн: The Star-Spangled Banner (Зоряно-смугастий стяг)
Девіз: англ. In God We Trust
(Ми покладаємось на Бога)
Візитна картка


Слайд #7
Презентація на тему «США» (варіант 6) - Слайд #7

Державний прапор США, відомий також як Зоряно-смугастий прапор (англ. Stars and Stripes), є офіційним державним символом США (поряд з Великою печаткою і гімном).
Являє собою прямокутне полотнище з горизонтальними рівновеликими чергуються сім'ю червоними і шістьма білими смугами. У крижі темно-синього кольору - 50 п'ятикутних білих зірок. 13 смуг символізують 13 британських колоній, які утворили незалежну державу (Делавер, Пенсільванія, Нью-Джерсі, Джорджія, Коннектикут, Массачусетс, Меріленд, Південна Кароліна, Нью-Гемпшир, Віргінія, Нью-Йорк, Північна Кароліна, Род-Айленд). Синій криж символізує Союз. Число зірок у синьому крижі відповідає числу штатів (нині їх 50). Червоний колір уособлює витривалість і доблесть; темно-синій - старанність, справедливість, пильність; білий - невинність і чистоту. Співвідношення ширини прапора до його довжини 10:19.
Прапор змінювався з плином часу в залежності від числа штатів, що складали Союз. Нова зірка додається до прапора 4 липня після входження в союз нового штату. Кількість смуг залишається незмінним; єдиний виняток - прапор 1795-1818 рр.., Коли разом з двома зірками були додані ще і 2 смуги (пізніше прибрані).
Державний прапор


Слайд #8
Презентація на тему «США» (варіант 6) - Слайд #8

ЕГП і ПГП
Площа - 9 518 900 км² (4 місце в світі по території).
Населення - більше 309 млн. чоловік (3 місце).
Столиця —Вашингтон.
Сполучені Штати межують з Канадою, Мексикою, Росією.
Омиваються Тихим океаном, Атлантическим океаном.


Слайд #9
Презентація на тему «США» (варіант 6) - Слайд #9

ЕГП і ПГП
Адміністративний поділ: 50 штатів і федеральный округ Колумбія, в підпорядкуванні США також знаходится ряд островних територій.
США були створені в 1776 році при об*єднанні тринадцати британских колоній, оголосивших про свою незалежність.
Економіка: у наш час крупніша в світі ($14,2 трлн.).
США виховують стійкі військові сили, в тому числі крупніший воєнно-морський флот, мають постійне місце с Раді Безпеки ООН, держава-засновник Північноатлантичного альянсу. США вважають одним із найсильніших ядерних потенціалів на Землі.


Слайд #10
Презентація на тему «США» (варіант 6) - Слайд #10

Машинобудування
Машинобудування представлено всіма відомими галузями. Особливо велика роль транспортного машинобудування (автомобілебудування, локомотиво-і вагонобудування, суднобудування, літакобудування), верстатобудування, сільськогосподарського машинобудування, наукоємних галузей - авиаракетно-космічної та електронної промисловості, радіотехніки та ін Більшість машинобудівних центрів розташоване в північно-східній частині країни (Детройт, Чикаго, Філадельфія, Нью-Йорк та ін) і на Тихоокеанському узбережжі США (Лос-Анджелес, Сан-Франциско, Сіетл та ін.)


Слайд #11
Презентація на тему «США» (варіант 6) - Слайд #11

Хімічна промисловість
Хімічна промисловість (виробництво пластичних мас, хімічних волокон, синтетичного каучуку, мінеральних добрив, барвників, миючих засобів тощо) в основному зосереджена в центрах штатів Півночі (Сент-Луїс, Чикаго, Нью-Йорк, Філадельфія, Балтимор), де її розвиток пов'язано з використанням відходів вугільної промисловості та металургійних виробництв (відходи коксування вугілля та ін), і на узбережжі Мексиканської затоки (Х'юстон, Бомонт, Порт-Артур), багатого нафтою, природним газом і сіркою.


Слайд #12
Презентація на тему «США» (варіант 6) - Слайд #12

Металургія
Головні райони чорної металургії США - Приозерний (найбільші центри Пітсбург, Чикаго, Гері, Клівленд, Буффало), що базується на використанні власних ресурсів залізної руди (район озера Верхнє) і коксівного вугілля (Аппалачський басейн) і приатлантичних (Балтімор, Філадельфія), заснований на використанні привізною залізної руди (головним чином, з Канади, Венесуели і Бразилії).
Кольорова металургія (виплавка міді, свинцю і цинку, алюмінію і ін) отримала розвиток в штатах Гірського Заходу, що розташовують великими запасами мідних, свинцево-цинкових і молібденових руд і потужним гідроенергетичний потенціал (ріки Колумбія і Колорадо).


Слайд #13
Презентація на тему «США» (варіант 6) - Слайд #13

Паливно-енергетична промисловість
У структурі енергоспоживання США велика частка (близько 70%) нафти і природного газу. Велика частина нафти видобувається на узбережжі Мексиканської затоки (штати Техас і Луїзіана), в Каліфорнії і на Алясці. Ці ж райони (крім Аляски) дають велику частину видобутку природного газу. Основний район видобутку вугілля - Аппалачський басейн. Переважну частину (близько 90%) електроенергії виробляють теплові та атомні електростанції. За сумарною потужності АЕС США займають перше місце у світі. На річках Колумбія і Колорадо побудовані великі ГЕС. Найбільша з них - Гранд-Кулі (4,1 млн. кВт) знаходиться на річці Колумбія.


Слайд #14
Презентація на тему «США» (варіант 6) - Слайд #14

Сільське господарство
Головні технічні культури - бавовник, цукровий буряк і цукровий очерет, соя, тютюн. Розвинені овочівництво, картоплярство, садівництво.Провідні галузі тваринництва - скотарство м'ясного і молочного напрямку, свинарство, вівчарство, птахівництво. Для сільського господарства США характерна порайонна спеціалізація виробництва.Сільське господарство північно-східній частині країни (район Приозерья), де зосереджено багато великих міст, має приміський характер і спеціалізоване на виробництві молока, картоплі, овочів, фруктів і ягід.Штати, розташовані південніше і західніше Великих озер (північ Центральних рівнин, області Великих рівнин), є головними виробниками зерна (кукурудзи, пшениці та сорго). Спеціалізація тваринництва - велика рогата худоба м'ясного напрямку, свинарство і птахівництво.Штати південно-східній частині країни спеціалізуються на виробництві технічних культур (бавовник, цукровий очерет, тютюн та ін.) У штатах Гірського Заходу найбільше значення має пасовищне тваринництво - м'ясний рогата худоба, вівчарство. Штати Каліфорнія і Флорида - основні райони садівництва і виноградарства, виробництва цитрусових культур.


Слайд #15
Презентація на тему «США» (варіант 6) - Слайд #15

Транспорт та економічні зв'язки
У внутрішніх перевезеннях вантажів вирішальна роль належить залізничному транспорту. Автомобільний транспорт обслуговує пасажирські перевезення та перевезення вантажів на короткі та середні відстані. Головні магістральні трубопроводи з'єднують штати Півдня (Техасу і Луїзіани) з промислово розвиненими штатами Приозерья. Велика частина внутрішніх водних перевезень здійснюється по Великих озер, по Міссісіпі і системі берегових каналів. Зовнішні перевезення вантажів здійснює в основному морський транспорт. Найбільші морські порти США - Нью-Йорк і Новий Орлеан.
Незважаючи на величезні розміри видобутку палива, і мінеральної сировини, потреби країни в паливі та сировину настільки великі, що США при одночасному їх вивезенні велика кількість палива і сировини ввозить. США імпортують нафту, природний газ і уранові концентрати, хроміти і марганцеві руди, боксити, олово, нікель, кобальт, алмази і ін


Слайд #16
Презентація на тему «США» (варіант 6) - Слайд #16

Транспорт та економічні зв'язки
Велика частка в імпорті і готових виробів - побутової електроніки, металообробних верстатів, взуття, текстилю та ін У структурі експорту провідне місце займає готова промислова продукція (в основному машино-технічна продукція та споживчі товари) і продукція сільського господарства.
Основними торговими партнерами США є країни - члени НАФТА, держави Азіатсько-Тихоокеанського регіону, Латинської Америки, Західної Європи.


Слайд #17
Презентація на тему «США» (варіант 6) - Слайд #17

Географія
Основна територія США (називається континентальні штати) разташована на Північноамериканському континенті і простилається від Атлантичного океану на сході до Тихого океана на заході.
На півдні США межують з Мексикою, на півночі — з Канадою.
Крім того, в склад США входять ще 2 штата. На крайньому північному заході континента знаходиться штат Аляска, також межуючий з Канадою. В Тихому океані знаходится штат Гаваї.
Кордон з Росією проходить через Берингову затоку. США також належить ряд островів в Карибському морі (наприклад, Пуерто-Ріко) і в Тихому океані (Американске Самоа, Мідуей, Гуам та ін.).
На території США відокремлюють декілька великих фізіографічних регіонів.


Слайд #18
Презентація на тему «США» (варіант 6) - Слайд #18

Рельєф
На сході уздовж узбережжя Атлантичного океану простяглася Аппалачінская гірська система. На захід і південь від неї поверхня вирівнюється, утворюючи ниці райони, по яких протікають найбільші річки США. Далі на захід місцевість переходить в обширні рівнини і прерії, названі Великими рівнинами, які передують гірські райони Кордильєр. Гірські хребти займають всю західну частину країни і досить різко обриваються до узбережжя Тихого океану. Більшу частину Аляски займають північні хребти Кордильєр.
Гавайський архіпелаг є серією вулканічних островів висотою до 4205 м.


Слайд #19
Презентація на тему «США» (варіант 6) - Слайд #19

Ріки та озера
Стік річок з території США здійснюється в басейни трьох океанів - Тихого, Атлантичного і Північного Льодовитого.
Головний вододіл (між Тихим і Атлантичним океанами) проходить по східній частині Кордильєр, а до басейну Північного Льодовитого океану відноситься лише невелика частина території північних штатів і Аляски. Точка зустрічі трьох вододілів розташована на горі Тріпл-Дівайд-Пік.
Забезпеченість водними ресурсами різних частин країни нерівномірна - висота шару річного стоку в штатах Вашингтон і Орегон становить 60-120 см, а на внутрішніх плоскогір'ях і плато до 10 см.
Великі озера розташовані на півночі країни - Великі озера. Менші за розміром безстічні солоні озера знаходяться в зниженнях Великого Басейну. Внутрішні водні ресурси широко використовуються в промисловому і комунальному водопостачанні, зрошенні, гідроенергетиці та судноплавстві.
Велика частина річкового стоку США належить басейну Мексиканської затоки Атлантичного океану. Найбільша річкова система утворена річкою Міссісіпі (довжина 3757 км, річний стік 180 км ³) та її незліченними притоками, найбільші з яких - Міссурі (довжина 4127 км), Арканзас (2364 км) і Огайо (1579 км).


Слайд #20
Презентація на тему «США» (варіант 6) - Слайд #20

Великі озера
Великі озера - система прісноводних озер в Північній Америці, на території США і Канади. Включає ряд великих і середніх водойм, з'єднаних річками і протоками.
Площа близько 245,2 тис. км ², об'єм води 22,7 тис. км ³.
До власне Великим озерам відносять п'ять найбільших: Верхнє, Гурон, Мічіган, Ері і Онтаріо. З ними пов'язані кілька середніх озер.
Озера відносяться до басейну Атлантичного океану. Стік по річці Святого Лаврентія.


Слайд #21
Презентація на тему «США» (варіант 6) - Слайд #21

Ніагарський водоспад
Ніагарський водоспад - загальна назва трьох водоспадів на річці Ніагара, яка відділяє американський штат Нью-Йорк від канадської провінції Онтаріо. Ніагарські водоспади - це водоспад «Підкова», іноді ще званий Канадським водоспадом, Американський водоспад і водоспад «Фата».
Хоча перепад висот і не дуже великий, водоспади дуже широкі, і за об'ємом проходить через нього води Ніагарський водоспад - найпотужніший у Північній Америці.
Висота водоспадів складає 53 метри. Підніжжя Американського водоспаду заступає нагромадження каменів, через що його видима висота - тільки 21 метр. Ширина Американського водоспаду - 323 метри, водоспаду «Підкова» - 792 метри. Обсяг падаючої води досягає 5700 і більше м ³ / с.


Слайд #22
Презентація на тему «США» (варіант 6) - Слайд #22

Клімат
Так як країна розташована на великій території, в ній представлені практично всі кліматичні зони.
Велика частина США розташовується в зоні помірного клімату, південніше переважає субтропічний клімат, Гаваї і південна частина Флориди лежать в зоні тропіків, а північ Аляски відноситься до полярних регіонах.
Великі рівнини на захід від 100-го меридіана відносять до напівпустель, Великий Басейн і області навколо нього мають арідний, а прибережні райони Каліфорнії - середземноморський клімат. Тип клімату в межах одного поясу може істотно змінюватися в залежності від рельєфу, близькості океану та інших факторів.
Основною складовою клімату США є потужні потоки повітря, які дають вологу з півночі Тихоокеанського регіону. Насичені вологою вітру з Тихого океану активно зрушують західний берег США.
Часті торнадо є відомою особливістю клімату Північної Америки, США обганяє будь-яку іншу країну за кількістю смерчів.
Урагани часто зустрічаються в США. Східне узбережжя, острови Гаваї і особливо південні штати США, які межують з Мексиканською затокою, найбільш схильні до цієї стихії.


Слайд #23
Презентація на тему «США» (варіант 6) - Слайд #23

Флора
Схили Кордильєр покриті густими хвойними лісами, Аппалачів - лісами з широколистяних порід; прерій майже не залишилося. На півночі Аляски поширена тундрова рослинність.
Ліси вкривають близько 30% території країни, рослинність Аляски переважно тундрова з мохами і лишайниками, однак на півдні штату ростуть хвойні і змішані ліси. На півночі "континентальної" частини США ростуть густі змішані ліси: ялина, сосна, дуб, ясен, береза, сикомора. Далі на південь, лісів стає менше, проте з'являються такі рослини як магнолія і каучуконоси, а на узбережжі Мексиканської затоки ростуть мангрові ліси. На заході країни починаються напівпосушливі і посушливі регіони переважно з трав'яною і пустельною рослинністю. У таких регіонах найбільш поширені юка, різні чагарники, а в пустелі Мохаве - "кактусові лісу". У більш високих місцях виростають сосна і Пондероса. У Каліфорнії дуже поширений чаппарель, а також численні фруктові дерева (в основному цитрусові). У Сьєрра-Неваді ростуть ліси гігантської секвої. На півночі східного узбережжя знаходяться хвойні та змішані ліси: ялина, кедр, сосна, модрина.


Слайд #24
Презентація на тему «США» (варіант 6) - Слайд #24

Фауна
Фауна представлена ​​також відповідно до кліматичних зон: на півночі це земляна білка, ведмідь, олень і лось, у ріках багато форелі, на узбережжі Аляски моржі і тюлені. У лісах сходу Сполучених Штатів живуть ведмідь грізлі, олень, лисиця, вовк, скунс, борсук, білка і велика кількість дрібних птахів. На узбережжі Мексиканської затоки можна зустріти таких екзотичних птахів, як пелікан, фламінго, зелений зимородок. Тут же водяться алігатори і кілька видів отруйних змій.


Слайд #25
Презентація на тему «США» (варіант 6) - Слайд #25

Фауна
На Великих рівнинах свого часу мешкали десятки тисяч бізонів, однак тепер їх залишилося дуже небагато і, в основному, в національних парках. У гірських районах заходу США можна зустріти таких великих тварин, як лось, олень, вилоріг, гірський козел, бурий ведмідь, вовк, товсторіг. У пустельних регіонах живуть переважно рептилії (серед них гримуча змія) і дрібні ссавці, наприклад, сумчастий пацюк.


Слайд #26
Презентація на тему «США» (варіант 6) - Слайд #26

Корисні копалини
Надра США багаті запасами різних природних копалин, у тому числі - кам'яне і буре вугілля, залізна і марганцева руда.
Кордильєри, плато Колорадо, Великі рівнини і Примексиканська низовина володіють родовищами мідних, цинкових, свинцевих, срібних, хромітових, ванадієвих, вольфрамових, молібденових, титанових, поліметалічних, уранових, ртутних руд, золота, сірки, фосфатів та іншого хімічної сировини.


Слайд #27
Презентація на тему «США» (варіант 6) - Слайд #27

Конституція США, схвалена в 1787 році, визначає державні повноваження передані федеральному уряду США. Повноваження не визначені федеральному уряду конституцією, здійснюються штатами США.
У конституції США закладений принцип поділу влади:
федеральний уряд складається із законодавчих, виконавчих і судових органів, що діють незалежно один від одного.
Вищий орган законодавчої влади - двопалатний Конгрес США:
нижня палата - Палата представників; верхня палата - Сенат.
Вищий орган виконавчої влади - президент США. Президент - глава держави, головнокомандувач збройними силами. Існує пост віце-президента.
Вищий орган судової влади - Верховний суд США.
Основні політичні партії - республіканська та
демократична.
Існує безліч дрібніших партій.
Державний устрій


Слайд #28
Презентація на тему «США» (варіант 6) - Слайд #28

Населення
Індійські племена заселили територію США близько 10 тис. років тому, а їхні нащадки залишалися переважаючим етнічним компонентом до кінця XVII століття. Сучасні жителі - нащадки відносно недавніх (XVII-XX століть) переселенців з Європи (переважно Західної) і Африки. Необхідно відзначити, що повне право називатися американцями отримують лише діти іммігрантів, що народилися в США. У країні зберігається чітке розділення на іноземців і уродженців, між якими є значна культурно-мовна дистанція.


Слайд #29
Презентація на тему «США» (варіант 6) - Слайд #29

Населення
Цією відмінністю внутрішній розподіл обмежується. Американці США - різнорідна, гетерогенна нація з конфліктним расовим складом. Домінуючою в усіх відношеннях і регіонах (окрім штату Гаваї) в даний час є європеоїдна раса - вихідці із Сполученого Королівства, Німеччини, Ірландії та інших європейських країн. Далі виділяються афроамериканці, латиноамериканці, азіати, індіанці та інші, на яких припадає понад третина населення.


Слайд #30
Презентація на тему «США» (варіант 6) - Слайд #30

Релігія
Перша поправка до Конституції США, прийнята 15 грудня 1791 року, проголошує відділення церкви від держави, яка батьками-засновниками розумілося як заборона на встановлення державного віросповідання, на зразок того, що мало місце у Великобританії. Згідно з дослідженням, проведеним в 2002 році Pew Global Attitudes Project, США - єдина з розвинених країн, де більшість населення сказали, що релігія відіграє «дуже важливу роль» у їхньому житті.
Американський уряд не веде офіційної статистики по релігії. За даними Всесвітньої книги фактів ЦРУ на 2007 рік, 51,3% населення США вважають себе протестантами, 23,9% - католики, 12,1% не належать до жодної конфесії, 1,7% - мормони, 1,6% - члени іншої християнської конфесії, 1,7% - іудеї, 0,7% - буддисти, 0,6% - мусульмани, 2,5% - інше або не вказано, 4% - атеїсти.


Слайд #31
Презентація на тему «США» (варіант 6) - Слайд #31

Транспорт
В даний час в США існує високорозвинена і розгалужена транспортна система, що включає такі різноманітні види транспорту як автомобільний, повітряний, залізничний. Однак лише перші два види можна назвати основними, так як кількість перевезених ними людей у ​​багато разів перевищує кількість пасажирів залізниць. Основний засіб пересування населення в більшості регіонів країни - особистий автотранспорт. Громадський транспорт, особливо поза великими містами, розвинений істотно слабкіше, ніж у Європі, хоча практично в будь-якому місті США є та чи інша форма громадського транспорту.


Слайд #32
Презентація на тему «США» (варіант 6) - Слайд #32

Список літератури
wikipedia.org
prousa.ru/geografia
svit.ukrinform.ua


Слайд #33
Презентація на тему «США» (варіант 6) - Слайд #33

Дякую за увагу!