Презентація на тему «Смог»


Рейтинг презентації 3.3 на основі 20 голосів
Слайд #1
Презентація на тему «Смог» - Слайд #1

СМОГ
1


Слайд #2
Презентація на тему «Смог» - Слайд #2

Смог
Смог (від англ. Smoky fog, Буквально — " Димовий туман ") — аерозоль, що складається з диму, туману і пилу, один з видів забруднення повітря у великих містах і промислових центрах.Спочатку під смогом мався на увазі дим, утворений спалюванням великої кількості вугілля (змішання диму і діоксиду сірки SO2). У 1950-х роках був вперше описаний новий тип смогу - фотохімічний, який є результатом змішання наступних забруднювачів повітря: оксиди азоту, наприклад, діоксид азоту (продукти горіння викопного палива); тропосферний озон; леткі органічні речовини (пари бензину, фарб, розчинників, пестицидів та інших хімікатів); перекису нітратів. Всі перераховані хімікати зазвичай володіють високою хімічною активністю і легко окислюються, тому фотохімічний смог вважається однією з основних проблем сучасної цивілізації. Густонаселені міста, схильні смогу: Лондон, Лос-Анджелес, Мехіко, Афіни, Гонконг, Пекін і т. д.
2


Слайд #3
Презентація на тему «Смог» - Слайд #3

Повітря Пекіну через день після дощу (ліворуч), та в сонячний, але задимлений день (праворуч).
3


Слайд #4
Презентація на тему «Смог» - Слайд #4

Утворення смогу
При повному згорянні викопного палива (вугілля або вуглеводнів) утворюються достатньо нешкідливі продукти - діоксид вуглецю і вода , однак в умовах нестачі кисню утворюється отруйний монооксид вуглецю. Якщо кисню ще менше , серед продуктів згоряння з'являється вуглець (у вигляді сажі).
Забруднення повітря можуть викликати і входять до складу палива домішки , в першу чергу , сполуки сірки. Її зміст в деяких вугіллі може досягати 6 %. При спалюванні такого палива утворюється діоксид сірки. Розчиняючись в крапельках води , які конденсуються навколо частинок диму, діоксид сірки істотно знижує її рН.
Сажа і діоксид сірки, що утворюються безпосередньо при спалюванні палива, є первинними забруднювачами повітря . В умовах вогкості і туману, характерних для зимового Лондона, вони стали причинами тривалих смогів, що призводять до зростання легеневих захворювань. З часом смог став звичайним явищем і в інших великих містах і промислових центрах.
4


Слайд #5
Презентація на тему «Смог» - Слайд #5

Утворення смогу
Смог спостерігається звичайно при слабкій турбулентності (завихрення повітряних потоків) повітря, і отже, при стійкому розподілі температури повітря по висоті, особливо при інверсіях температури, при слабкому вітрі або штилі .
Інверсії температури в атмосфері, підвищення температури повітря з висотою замість звичайного для тропосфери її убування. Інверсія температури зустрічаються і у земної поверхні (приземні інверсії температури), і у вільній атмосфері. Приземні інверсія температури найчастіше утворюються в безвітряні ночі (взимку іноді і вдень) в результаті інтенсивного випромінювання тепла земною поверхнею, що приводить до охолодження як її самої, так і прилеглого шару повітря. Товщина приземних інверсія температури становить десятки - сотні метрів. Збільшення температури в інверсійному шарі коливається від десятих доль градусів до 15-20 ° С і більше. Найбільш потужні зимові приземні інверсія температури в Східному Сибіру і в Антарктиді.
5


Слайд #6
Презентація на тему «Смог» - Слайд #6

КЛАСИФІКАЦІЯ
Смог буває наступних типів:
Вологий смог лондонського типу - поєднання туману з домішкою диму і газових відходів виробництва.
Крижаний смог аляскинського типу - смог, що утворюється при низьких температурах з пара опалювальних систем і побутових газових викидів.
Радіаційний туман - туман, який з'являється в результаті радіаційного охолодження земної поверхні і маси вологого приземного повітря до точки роси. Зазвичай радіаційний туман виникає вночі в умовах антициклону при безхмарним погоді і легкому бризі. Часто радіаційний туман виникає в умовах температурної інверсії, що перешкоджає підйому повітряної маси. У промислових районах може виникнути крайня форма радіаційного туману.
6


Слайд #7
Презентація на тему «Смог» - Слайд #7

КЛАСИФІКАЦІЯ
Сухий смог лос- анджелеського типу - смог, що виникає в результаті фото -хімічних реакцій, які відбуваються в газових викидах під дією сонячної радіації; стійка синювата серпанок з їдких газів без туману.
Фотохімічний смог - смог, основною причиною виникнення якого вважаються автомобільні вихлопи. Автомобільні вихлопні гази і забруднюючі викиди підприємств в умовах інверсії температури вступають в хімічну реакцію з сонячним випромінюванням, утворюючи озон. Фотохімічний зміг може викликати ураження дихальних шляхів, блювоту, подразнення слизової оболонки очей і загальну млявість. У ряді випадків у фотохімічному смог можуть бути присутніми сполуки азоту, які підвищують вірогідність виникнення ракових захворювань
7


Слайд #8
Презентація на тему «Смог» - Слайд #8

Фотохімічний смог
Фотохімічний туман являє собою багатокомпонентну суміш газів і аерозольних частинок первинного і вторинного походження. До складу основних компонентів смогу входять озон, оксиди азоту і сірки, численні органічні сполуки перекисной природи, названі в сукупності фотооксидантами. Фотохімічний смог виникає в результаті фотохімічних реакцій за певних умов: наявності в атмосфері високої концентрації оксидів азоту, вуглеводнів і інших забруднювачів, інтенсивної сонячної радіації і безвітря або дуже слабкого обміну повітря в приземному шарі при потужній і протягом не менше доби підвищеної інверсії.
8
Стійка безвітряна погода, що зазвичай супроводжується інверсіями, необхідна для створення високої концентрації реагуючих речовин. Такі умови створюються частіше в червні - вересні і рідше взимку. При тривалій ясній погоді сонячна радіація викликає розщеплення молекул діоксиду азоту з утворенням оксиду азоту і атомарного кисню. Атомарний кисень з молекулярним киснем дають озон.


Слайд #9
Презентація на тему «Смог» - Слайд #9

Фотохімічний смог
Здавалося б, останній, окислюючи оксид азоту, повинен знову перетворюватися на молекулярний кисень, а оксид азоту - в діоксид. Але цього не відбувається. Оксид азоту вступає в реакції з олефінами вихлопних газів, які при цьому розщеплюються по подвійному зв'язку і утворюють осколки молекул, і надлишок озону. У результаті тривалої дисоціації нові маси діоксиду азоту розщеплюються і дають додаткової кількості озону. Виникає циклічна реакція , в результаті якої в атмосфері поступово накопичується озон.
9


Слайд #10
Презентація на тему «Смог» - Слайд #10

Наслідки смогу
Особливо небезпечний смог, коли через погодні умови пелена висить на одному місці, не розсіювалися. Наслідки для здоров'я людей можуть бути дуже важкими. Як встановили патологоанатоми, поверхня органів дихання жителів великих промислових міст не нормального рожевого кольору, а покрита темним нальотом. Смог є великою проблемою в багатьох мегаполісах світу.
10


Слайд #11
Презентація на тему «Смог» - Слайд #11

Наслідки смогу
Він особливо небезпечний для дітей, літніх людей та людей з вадами серця і легенів, хворих на бронхіт, астму, емфізему. Смог може стати причиною задишки, утруднення і зупинки дихання, кашлю. Також він викликає запалення слизових оболчек очей, носа і гортані, зниження імунітету.
11
Під час смогу часто підвищується кількість госпіталізацій, ремісій смертей від респіраторних та серцевих захворювань.