Презентація на тему «Сім чудес світу» (варіант 3)


Рейтинг презентації 5 на основі 1 голосівСлайд #1
Презентація на тему «Сім чудес світу» (варіант 3) - Слайд #1

Сім чудес
світу
ня


Слайд #2
Презентація на тему «Сім чудес світу» (варіант 3) - Слайд #2

Єгипетські піраміди
Ці піраміди, що здіймаються над гарячими пісками Лівійської пустелі та простягаються на десятки кілометрів, розташовані неподалік від сучасного Каїра. Археологи нарахували 80 пірамід, не всі вони збереглися до нашого часу. Найграндіозніша – піраміда Хеопса – здіймається на 137 метрів. Вчені досі не можуть збагнути, як стародавнім людям вдалося звести такі величезні споруди та ще й надати їм правильної форми.


Слайд #3
Презентація на тему «Сім чудес світу» (варіант 3) - Слайд #3

Олександрійський
(Форосський) маяк
Він був споруджений 283 року до н.е. за Олександра Македонського недалеко від тогочасної столиці Єгипту – Олександрії. Висота цієї гігантської споруди сягала 130-140 м. Маяк стояв 1500 років, та був зруйнований землетрусом і вивітрюванням каменя.


Слайд #4
Презентація на тему «Сім чудес світу» (варіант 3) - Слайд #4

Висячі сади Семіраміди
За 90 км від Багдада знаходяться руїни Вавилона – великого стародавнього міста. У Вавилоні було багато дивних споруд, але найбільше вражали висячі сади царського палацу, за легендою побудовані Семірамідою, царицею Ассирії. В садах росли рідкісні дерева та найгарніші квіти. Висячі сади були зруйновані повінню.


Слайд #5
Презентація на тему «Сім чудес світу» (варіант 3) - Слайд #5

Галікарнаський мавзолей
Це одна з найвеличніших пам'яток архітектури Стародавньої Греції. Гробниця розташована в Малій Азії, в столиці Карійської держави –
Галікарнасі. Її висота – 50 м, а площа – 5000 кв. метрів. Мавзолей був
споруджений в IV столітті до н.е. царицею Артемісією на честь царя Мавсола – дуже заможного, але жорстокого правителя. Мавзолей простояв 19 століть.


Слайд #6
Презентація на тему «Сім чудес світу» (варіант 3) - Слайд #6

Колос Родоський
Велична статуя бога сонця – Геліоса – була споруджена 292 року до н.е. на о. Родос, що в Середземному морі. Її побудували місцеві жителі в пам'ять про успішну оборону острова від нападу полководця Деметрія та його військ. На семиметровому пагорбі здіймалася статуя юнака заввишки 36 метрів. Скульптура не простояла й півстоліття, бо була зруйнована землетрусом.


Слайд #7
Презентація на тему «Сім чудес світу» (варіант 3) - Слайд #7

Статуя Зевса в Олімпії
Древньогрецьке місто Олімпія було осередком культу верховного бога Зевса. У 7- 6 століттях до н.е тут було зведено безліч архітектурних шедеврів, з-поміж яких і величезна статуя Зевса. Автор творіння – відомий скульптор – Фідій. Величезний Зевс сидів на троні, зробленому із золота, слонової кістки та коштовних каменів. Статуя була перевезена до Константинополя, де згоріла під час пожежі 426 року.


Слайд #8
Презентація на тему «Сім чудес світу» (варіант 3) - Слайд #8

Храм Артеміди в Ефесі
У 12 столітті до н.е. місто Ефес (Мала Азія) досягло небувалого розквіту. Городяни вирішили побудувати храм на честь його покровительки – Артеміди – богині родючості, полювання, мисливства, хоронительки цноти й породіль. Будівництво храму тривало 120 років. Споруда сильно постраждала від пожежі, була розграбована та зрештою поглинена болотистим ґрунтом.