Презентація на тему «Шрі-Ланка» (варіант 1)


Рейтинг презентації 5 на основі 1 голосів
Слайд #1
Презентація на тему «Шрі-Ланка» (варіант 1) - Слайд #1

Шрі-Ланка


Слайд #2
Презентація на тему «Шрі-Ланка» (варіант 1) - Слайд #2

Шрі-Ланка


Слайд #3
Презентація на тему «Шрі-Ланка» (варіант 1) - Слайд #3

Демократична Соціалістична Республіка Шрі-Ланка — країна і острів в північній частині Індійського океану за 31 км від південно-східного узбережжя Індії; площа 65 610 км². Політична система — ліберальна демократична республіка.


Слайд #4
Презентація на тему «Шрі-Ланка» (варіант 1) - Слайд #4

Географія
Шрі-Ланка знаходиться на південь від півострова Індостан. Відокремлена від материка мілководними Полкською протокою і Манарською затокою, між якими знаходиться пасмо островів під назвою Адамів міст. Загальна площа країни становить 64 652 км². Максимальна довжина в меридіональному напрямку 430 км, ширина — 225 км.
Рельєф
Рівнина на півночі і по узбережжю, гори на півдні й у центральній частині. У рельєфі острова виражена серія різновисотних ступенів — від прибережних низовин до Центрального гірського масиву, розташованого на півдні центральної частини острова. Територія, піднята вище 1500 м над поверхнею моря, розсічена розламами. Один з них у цілому складається з розрізнених ланок і має меридіональну орієнтацію; інший має дугоподібну форму і широтне розташування. В цілому вони схожі на якір, стрижень якого витягнутий з півночі на південь. Найвищі точки гора Підуруталагала (2524 м), пік Адама — 2243 м.
Водойми
Ріки Шрі-Ланки в основному короткі, вони починаються в Центральному масиві й у верхів'ях мають швидкий плин. Келані та Махаоя течуть у напрямку західного берега, Валаве таНалвала — на південь, Гал і Ян — на схід. Найдовша ріка — Махавелі — починається на південному заході Центрального масиву і сягає узбережжя південніше Трінкомалі на північному сході країни.
Клімат
Шрі-Ланка розташована лише на кілька градусів широти північніше екватора. Тому середні місячні температури повітря на низовинах високі і мало розрізняються протягом року. Узимку вони трохи нижчі: наприклад, у Коломбо середня температура найхолоднішого місяця — грудня, 25 °C, а найспекотнішого місяця — травня, 28 °C. Добові амплітуди температур невеликі і рідко перевищують 11 °C. Однак у горах, в одному з найбільш висотних міст країни Нувара-Елія (1881 м), середня температура повітря в січні 14 °C, а в травні 17 °C.


Слайд #5
Презентація на тему «Шрі-Ланка» (варіант 1) - Слайд #5

Економіка
У світовій економіці Шрі-Ланка традиційно асоціювалася з виробництвом чаю, натурального каучуку, кориці; видобутком коштовних каменів (Ратнапура). Країна займає лише 4-е місце у світі по виробництву чаю, поступаючись Індії, КНР і Туреччині.
В даний час сільське господарство дає лише 20 % експорту,головна галузь промисловості — текстильна (63 % експорту).
Головний економічний центр країни і найбільший порт — Коломбо. Зростання ВВП близько 5 % у рік. Шрі-ланка займає 1-е місце в Південній Азії за об'ємом ВВП на душу населення Експорт: чай, гума, кокоси, графіт, сапфіри, рубіни, інші дорогоцінні камені.
Шрі-Ланка (о. Цейлон) дала світу значну кількість вартісних рубінів і майже половину синіх сапфірів, де розробка родовищ корунду триває близько двох тисячоліть.


Слайд #6
Презентація на тему «Шрі-Ланка» (варіант 1) - Слайд #6

Графіт
Корунд
Синій сапфір


Слайд #7
Презентація на тему «Шрі-Ланка» (варіант 1) - Слайд #7

Туризм
Все більшу роль в економіці країни грає туризм  — популярністю користуються приморські курортні міста (Моратува, Галле), історичні визначні пам'ятки Канді, Анурадхапура, Полонарува, Сігірія, гірський курорт Нувара-Елія.


Слайд #8
Презентація на тему «Шрі-Ланка» (варіант 1) - Слайд #8

Моратува
Галле


Слайд #9
Презентація на тему «Шрі-Ланка» (варіант 1) - Слайд #9

Канді — стародавня столиця Цейлону, саме тут зберігається одна з найшанобливіших буддійських святинь — Зуб Будди. 


Слайд #10
Презентація на тему «Шрі-Ланка» (варіант 1) - Слайд #10

Храм Зуба Будди


Слайд #11
Презентація на тему «Шрі-Ланка» (варіант 1) - Слайд #11

Храм Зуба Будди


Слайд #12
Презентація на тему «Шрі-Ланка» (варіант 1) - Слайд #12

Дамбулла — знаменита своїм найбільшим храмом, побудованим ще в I ст. до н. е. усередині печери і прикрашеним безліччю ніш з картинами з буддійського епосу. 


Слайд #13
Презентація на тему «Шрі-Ланка» (варіант 1) - Слайд #13

Дамбулла — знаменита своїм найбільшим храмом, побудованим ще в I ст. до н. е. усередині печери і прикрашеним безліччю ніш з картинами з буддійського епосу. 


Слайд #14
Презентація на тему «Шрі-Ланка» (варіант 1) - Слайд #14

Анурадхапура — священне місто і ланкийськая столиця буддизму. Тут росте найзнаменитіше і найстаріше на Шрі-Ланці дерево Бо, під яким, за переказами в Будди відбулося осяяння.


Слайд #15
Презентація на тему «Шрі-Ланка» (варіант 1) - Слайд #15

Жителі Шрі-Ланки відомі всьому світу як «всміхнені люди», вони славляться своєю гостинністю і привітністю. Подорожуючи, ви неодмінно почуєте ланкійське «Аубован» (Ayubowan) — ви можете залишитися надовго.
У 1996 р. команда Шрі-Ланки виграла чемпіонат світу по крикету, відтоді це найпопулярніший спорт у країні.


Слайд #16
Презентація на тему «Шрі-Ланка» (варіант 1) - Слайд #16

Дякую за увагу!
Підготувала учениця 10 класу Штик Марія