Презентація на тему «Шотландія»
Шотландія
Шотландія
Единбург – столиця Шотландії
Прапор(хрест св. Андрія)
Герб
Символіка
Гімн: Flower of Scotland(Квітка Шотландії)
Девіз: Nemo me impune lacessit(Ніхто не штовхне мене до безка́рності)
Національна квітка Шотландії
Вперше цей символ був використаний у 15 столітті, як символ захисту та оборони.
Згідно з переписом населення 2001 року, населення Шотландії становило 5 062 011 осіб. До червня 2010 року воно зросло до 5 222 100.
Мови: англійська; гельська (розмовляють близько 1,3% населення).
Релігії: пресвітеріанство («церква Шотландії»), католицтво.
Національні музичні інструменти
Волинка
Мандолина
Вістл
Барабан
Карнікс
Архітектура
Шотландії
Протестантизм у формі англіканства в 16 столітті посів провідні позиції в релігійно-політичному житті королівства. Це обумовило значні особливості розвитку мистецтва на острові –
♦ обмежений характер ідей відродження, що більше відбилося в літературі, а не в архітектурі чи живопису
♦ короткий термін існування англійського бароко, досить стриманого і через його запозичений характер, і через протистояння з католицькими країнами Європи, прихильницями стилю бароко ( стиль єзуїтів )
♦ активні пошуки власного шляху в мистецтві і перевага ідеям палладіанства і класицизму в 17-18 століттях
♦ міщанський чи дрібнобуржуазний характер архітектури 18-19 століть
♦ національна прихильність до середньовічних форм мистецтва і архітектури і повернення до готики в 17, і особливо в 19 столітті у формі неоготики.
Раннє середньовіччя
Тіт Барн (стодола ), інтер'єр.
Романський стиль
Кент
Замок Карнарвон
Руїни замку Реглан
Руїни замку Реглан
Сучасний логотип церкви шотландії
Церква святого Бавона (готика), фасад і вежа з короною
Загальний вигляд
Загальний вигляд
Хор (вівтарна частина)
Наскрізний вінець вежі
Наскрізний вінець вежі
Орган церкви належить до доби бароко. Прикрашений сусальним золотом.
На цьому органі грав десятирічний Моцарт.
Bute House in Charlotte Square
Culzean Castle in Ayrshire
Floors Castle
The Forth Rail Bridge
The Scottish National Gallery
Відомі шотландці
Сер Вальтер Скотт — всесвітньо відомий британський письменник, поет, історик, збирач старожитностей , адвокат, за походженням шотландець. Для шотландців він більше ніж письменник. Він відродив історичну пам'ять народу, відкрив Шотландію для решти світу і в першу чергу для Англії. Вважається основоположником жанру історичного роману. Мав великий вплив на європейський романтизм. Мав феноменальну пам'ять.
Сер А́ртур Ігна́тіус Ко́нан Дойл —шотландський письменник, відомий перш за все своїми творами про Шерлока Холмса.
Ада́м Сміт — шотландський економіст і філософ-етик; засновник сучасної економічної теорії. Головна праця — «Дослідження про природу і причини багатства народів»
Еван Ендрю Стюарт — шотландський актор.
Кілт (англ. Kilt) - предмет чоловічого національного шотландського одягу, традиційний одяг горців Шотландії.
Чоловічий одяг
Кілт є шматком тканини, що обернений навколо талії, плісированим(зібраний складками) ззаду і закріплений за допомогою 2-3 пряжок і ремінців.
Святковий костюм того, хто грає на волинці:
Шапка зі страуси - ним пір'ям;
Дублет;
Плед з брошкою;
Споран з кінського волосся.
Спорран
Спо́рран (англ. sporran, на гельскій мові sporan) — сумка-гаманець, яку носять на ремені кільта або на окремому вузькому ремінці чи ланцюжку.
Парадний полковий спорран
На пів парадний спорран
Ремінь
На бляшках ременя, який тримав великий кільт, зображували головний символ Шотландії – реп'ях, кельтську в'язь, іноді використовували кланову символіку.
Тем-о-шентер
Тем (англ. tam o'shanter) — широкий вовняний берет з помпоном.
Є традиційним шотландським чоловічим головним убором.
Черевики - броги
Кілтпін
Кілтпін (англ. «kilt» і «pin»)- булавка для кілта.
Дуже часто на них наноситься кланова символіка: тварини, рослини.
Хоси
Хоси – вовняні гольфи.
Придають костюму
завершений та
естетичний вигляд.
Флеши
Спеціальні зав'язки для підтримки хосів.
Тартан
Тартан (англ. "tartan", на гельскій мові "tuar tan", позначає колір місцевості) - орнамент, утворений саржевим переплетенням ниток, заздалегідь забарвлених в різні кольори.
Жіночий одяг
Жінки Шотландії носили нижнє плаття, довжина якого досягала щиколоток. За своїм кроєм, це досить просте плаття, яке зшите без зайвий прикрас. Також шотландські жінки носили Верхнє плаття, його довжина була не вище коліна. Плаття прикрашалося візерунком з тасьмою. Доповненням до національного костюму був фартух. Він кріпився до сукні за допомогою опуклих овальних фібул (металева застібка для одягу). Фартухи виготовлялися з якісної шерсті, були прикрашені вишивкою і традиційної каймою по краю.
Жінки Шотландії в якості верхнього одягу використовували накидку, яка виготовлялася з вовняної тканини й оздобою хутряними вставками. Також використовувалася шаль з бахромою, а на свята жінки накидали на плечі плед, який складався навпіл. Зазвичай, в плед закутувалися так, щоб його край ззаду було видно на одному рівні з спідницею. Головним убором жінок Шотландії вважалася полотняна біла хустка, яку складали трикутником і зав'язували під підборіддям. За традиціями, носити головні убори повинні були тільки заміжні жінки, а дівчата мали право ходити з непокритою головою.
Жінки Шотландії в якості верхнього одягу використовували накидку, яка виготовлялася з вовняної тканини й оздобою хутряними вставками. Також використовувалася шаль з бахромою, а на свята жінки накидали на плечі плед, який складався навпіл. Зазвичай, в плед закутувалися так, щоб його край ззаду було видно на одному рівні з спідницею. Головним убором жінок Шотландії вважалася полотняна біла хустка, яку складали трикутником і зав'язували під підборіддям. За традиціями, носити головні убори повинні були тільки заміжні жінки, а дівчата мали право ходити з непокритою головою.
Цікава Шотландія
Будівля парламенту Шотландії - одна з найпотворніших споруд Європи
Втім, у професіоналів каталонсько-кельтський мікс заслужив найвищу оцінку - комплекс парламенту Шотландії в 2005 році отримав премію Стірлінга, вищу архітектурну нагороду Великої Британії.
Будівля парламенту Шотландії - один з найбільш одіозних будівельних проектів у Великій Британії початку XXI століття. Вона розташована в Старому місті Единбурга, включеному до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.
В Шотландії побудований найфотогенічніший залізничний міст
Гленфіннан Віадук відомий далеко за межами Великої Британії. У любителів книг і фільмів про чарівника Гаррі Поттера цей віадук асоціюється насамперед з Гоґвардс-Експресом. Адже саме по ньому проїжджав знаменитий поїзд в кінострічці «Гаррі Поттер і таємна кімната».
Шотландці досі розважаються спалюванням корабля вікінгів
Up Helly Aa - це фестиваль вогню, що знаменує закінчення сезону святок і відправляє глядачів назад в минуле. Святкується в останній вівторок січня.
В цей день в місті Леруік - столиці Шетландських островів - тисячі людей виходять на вулиці в тематичних костюмах. Процесія завершується киданням факелів в копію корабля вікінгів.
У Шотландії немає офіційного гімну
Попри всі атрибути суверенітету Шотландія не має офіційного гімну. На спортивних змаганнях його роль виконує пісня "Flower of Scotland" (гельською Flùr na h-Alba) (Квітка Шотландії) фолк-групи The Corries, написана в середені 60-х років минулого століття. В пісні оспівується перемога шотландців над англійцями в битві при Баннокберні 1314 року, коли шотландці відстояли власну незалежність.
Також на офіційне визнання гімном Шотландії претендує пісня "Scotland the Brave" (гельське Alba an Aigh) (Сміливість Шотландії). Музика цієї пісні є народною, а слова були написані в 50-ті роки минулого століття.
Дякую за увагу