Презентація на тему «Російська Федерація» (варіант 1)


Рейтинг презентації 5 на основі 1 голосів
Слайд #1
Презентація на тему «Російська Федерація» (варіант 1) - Слайд #1

Російська Федерація


Слайд #2
Презентація на тему «Російська Федерація» (варіант 1) - Слайд #2

Офіційна назва - Російська Федерація або РосіяГеографічне положення - РФ розташована у східній Європі і північній Азії. Межує: з Корейською Народно-Демократичною Республікою, Китайською Народною Республікою, Монголією, Казахстаном, Азербайджаном, Грузією, Україною, Білоруссю, Литвою, Польщею, Латвією, Естонією, Фінляндією та Норвегією. Вона також має морські кордони з Японією по Охотському морю та Сполученими Штатами по Беринговій протоці. Росія є найбільшою за територією країною в світі, що охоплює більше однієї восьмої площі Землі.Площа - 17,075 млн. кв. км. 


Слайд #3
Презентація на тему «Російська Федерація» (варіант 1) - Слайд #3

Москва
Населення - близько 143 млн. осіб
Адміністративний поділ - до складу Російської Федерації входить 83 рівноправних суб'єкта: 21 автономна республіка, 46 областей, 9 країв, 4 автономних округи , одна автономна область,два міста федерального значення - Москва і Санкт-Петербург.Столиця - Москва - 11,6 млн. осіб.


Слайд #4
Презентація на тему «Російська Федерація» (варіант 1) - Слайд #4

Герб
Прапор


Слайд #5
Презентація на тему «Російська Федерація» (варіант 1) - Слайд #5

Росія - багатонаціональна держава.
Народи Росії розмовляють більше ніж 100 мовами і діалектами, що належать до індоєвропейської, алтайської та уральської мовних сімей, кавказької і палеоазіатської мовних груп. Серед найпоширеніших мов виділяються російська, українська, білоруська і німецька (індоєвропейська сім'я), татарська і чувашська (алтайська), удмуртська і марійська (уральська сім'я), чеченська (кавказька група).


Слайд #6
Презентація на тему «Російська Федерація» (варіант 1) - Слайд #6

Російській рубль — офіційна валюта Російської Федерації.


Слайд #7
Презентація на тему «Російська Федерація» (варіант 1) - Слайд #7

Рельєф
Більша частина європейської частини РФ розташована в межах Східно-Європейської рівнини. На півдні — північні схили Кавказу, на північному заході — гори Хібіни. На схід від Уралу — Західно-Сибірська рівнина, обрамована на півдні горами південного Сибіру (Алтай, Саяни, гори Прибайкалля, Забайкалля та інші). Між Єнісеєм та Леною розташоване Середньосибірське плоскогір'я, між Леною та Тихим океаном — хребти та нагір'я Північно-Східної Азії.
Клімат
На території Росії у широтному напрямку із півночі на південь чергуються такі кліматичні пояси: полярний, субполярний, помірний, субтропічний. Клімат країни в меридіональному напрямку змінюється від морського (на крайньому північному заході) до різко континентального у Сибіру, з переходом знов до вологого мусоного на Далекому Сході. Багатьом районам Сибіру та Далекого Сходу притаманна багаторічна мерзлота.


Слайд #8
Презентація на тему «Російська Федерація» (варіант 1) - Слайд #8

Державний устрій Російської Федерації — змішана президентсько-парламентська федеративна республіка. Державною мовою слугує російська, але кожна республіка може ввести у своїх межах власну національну мову як другу офіційну.


Слайд #9
Презентація на тему «Російська Федерація» (варіант 1) - Слайд #9

Основні галузі промисловості: гірнича, нафтова, нафтопереробна, газова, металургійна
(чорна та кольорова металургія), літако- та суднобудування, космічна, машинобудівна, енергетичне обладнання, харчова та текстильна. У промисловості провідна роль належить важкій індустрії. Існує три бази чорної металургії (Уральська, Центральна, Сибірська), різноманітні галузі кольорової металургії.
У РФ добувають усі види мінерального палива, а також більшість видів мінеральної сировини. Росія має найбільші у світі розвідані запаси природного газу й другі за величиною запаси нафти. Великі родовища вугілля є в Республіці Комі, у Східному Сибіру й на Далекому Сході. Росія також багата на залізну руду, боксити, нікель,олово, золото, алмази, платину, свинець і цинк. Багато цих ресурсів знаходиться у Сибіру, де великі відстані, низька заселеність, суворий клімат і багаторічна мерзлота створюють значні труднощі для економічно ефективного видобутку й транспортування сировини на місця переробки та споживання.
Серед усіх галузей промисловості Росії найбільш сильними, по відношенню до 1991 року, виглядають: виробництво електричного, електронного та оптичного устаткування, хімічне виробництво, обробні виробництва, видобуток паливно-енергетичних корисних копалин; целюлозно-паперове виробництво (лісові ресурси Росії — найбільші у світі); видавнича та поліграфічна діяльність; металургійне виробництво та виробництво готових металевих виробів, виробництво і розподіл електроенергії, газу та води. 


Слайд #10
Презентація на тему «Російська Федерація» (варіант 1) - Слайд #10

Найбільші міста — Санкт-Петербург (4,7 млн),Новосибірськ (1,426 
млн), Нижній Новгород (1,334 млн), Єкатеринбург (1,278 млн), Самара (1,175 млн), Омськ (1,160  млн), Уфа(1,096 млн), Казань (1,085 млн), Челябінськ (1,083 млн), Перм (1,028 млн), Ростов-на -Дону (1,025 млн), Волгоград (1,003 млн). Загалом налічується 1066 міст, 2070 селищ міського типу (станом на 1994 рік).


Слайд #11
Презентація на тему «Російська Федерація» (варіант 1) - Слайд #11

Москва


Слайд #12
Презентація на тему «Російська Федерація» (варіант 1) - Слайд #12

Санкт-Петербург


Слайд #13
Презентація на тему «Російська Федерація» (варіант 1) - Слайд #13

Санкт-Петербург


Слайд #14
Презентація на тему «Російська Федерація» (варіант 1) - Слайд #14

Новосибірськ


Слайд #15
Презентація на тему «Російська Федерація» (варіант 1) - Слайд #15

Єкатеринбург


Слайд #16
Презентація на тему «Російська Федерація» (варіант 1) - Слайд #16

Омськ