Презентація на тему «Природні зони Африки»
Природні зони Африки
В Африці є декілька природних зон.
Але найбільш детально ми розповімо Вам про савани і рідколісся.
Савани та рідколісся - це безкраї трав'яні простори з поодинокими чагарниками, що сформувалися за умов субекваторіального клімату. У рослинному покриві саван переважають так звані слонові трави. Вони утворюють високі густі зарості, що підіймаються до 2-3 м. У вологих місцях вони можуть сягати 5 м. Іноді через такі хащі без вирубки пробратися зовсім неможливо. Ці злаки є любленою стравою слонів, звідки і з'явилася узагальнена назва слонових трав. Густий трав'яний покрив не встигає розкластися за сухий гезон, тому в ґрунті накопичується перегній, забарвлюючи ґрунт червоно- бурий колір. Але можна зустріти і поодинокі дерева.
Савани Рідколісся
Кожного року савани міняють свій колір: У сезон дощів він зелений, а в посуху- жовтий.
Савани дуже багаті на рослини.
А ще більше на тварин
Гепарди, черепахи, жирафи, леви, слони, антелопи, страуси, мавпи, носороги, крокодили...
Тварини Африки
Густі соковиті трави саван дають притулок та їжу величезній кількості різноманітних тварин. Численними стадами блукають тут антилопи, газелі, буйволи, зебри. Біля водойм трапляються жирафи, носороги, слони, бегемоти. Багато в савані хижаків. Це лев, гепард - найпрудкіший серед тварин, а також шакали й гієни. У річках і озерах мешкають крокодили.
Екологічні проблеми
Екологічні проблеми. Нині в природних зонах Африки дуже гостро гали екологічні проблеми, що 'язано насамперед з господарською діяльністю людини. Ці проблеми мають зональне поширення, тобто у кожній природній зоні вони різні. Так, у зоні вологих екваторіальних лісів Африки вплив людини на природу проявляється здебільшого через часткову вирубку лісу. У гірських районах важкі стовбури зрубаних дерев, скочуючись схилами, дуже ушкоджують ґрунтовий покрив, спричинюючи його руйнування (ерозію ґрунту) .
Значний вплив людини на природу відчувається в зоні африканських саван. Так, у багатьох районах саван з метою розвитку землеробства ще й досі застосовують вогнянопідсічну систему господарювання. Через таке господарювання спалюється природна рослинність, зменшується родючість ґрунтів. Унаслідок збільшення поголів'я худоби перевантажуються і виснажуються пасовища, руйнується ґрунтово-рослинний покрив. Все це призводить до наступу пустель на зону саван. Спустелення земель на Африканському континенті набуло нині катастрофічних темпів і перетворилося на стихійне лихо. Сахара неухильно наступає на савани, подекуди зі швидкістю 1 км на рік.