Презентація на тему «Проблеми китаю та Індії»

Проблеми китаю та Індії
Виконав Саліх Мікаель 11-Ф

Ахіллесова п'ята Китаю
Китай може здаватися непереможним. У 2010 році він обігнав Америку за такими показниками як промислове виробництво, споживання енергії та продажу автомобілів.
Його військові витрати зростали в номінальній вартості в середньому на 16% щороку протягом останніх 20 років. За даними МВФ, Китай обжене Америку як найбільшу економіку світу (в плані купівельної спроможності) у 2017 році.

Поряд з багатьма іншими проблемами, з якими стикається Китай має свою смертельну точку невидимої слабкості: це – демографія.
Низький рівень народжуваності може зберегтись надовго, оскільки діти, народженні в сім'ї з однією дитиною надалі самі бажають мати тільки одну дитину. Китаю у майбутньому доведеться пройти довгий період вкрай низького рівня народжуваності, незалежно від того, чи буде продовжуватись так звана "політика однієї дитини".

Китай старіє безпрецедентними темпами. Комітет народонаселення та планування сім'ї Шанхаю говорить, що більше третини населення міста досягне віку у 60 років до 2020 року.

кінець "Китайської світової мануфактури"
Ці зміни означають кінець "Китайської світової мануфактури". Мабуть, нескінченний потік дешевої робочої сили починає вичерпуватися. Незважаючи на масу малозабезпеченого сільського населення, Китай вже стикається з браком робітників.
Уряд, ймовірно, намагатиметься компенсувати вплив, шукаючи працівників за кордоном.

Питання возз'єднання Тайваню з Китаєм
- найболючіша проблема для КНР. Адже, не зважаючи на те, що зв'язки Тайваню з Китайською Народною Республікою постійно зростають, Тайвань є демократичним суспільством. І цим він принципово відрізняється від материкового Китаю.

КНР вважає, що Тайвань є частиною Китаю. Тайванці думають, що вони незалежні. Сполучені Штати визнають Тайвань як частину Китаю, але захищають його від можливого вторгнення Китайської Народної Республіки.

Доки на Тайвані при владі перебуває Гоміндан, Китайська Народна Республіка не застосовуватиме силові методи для возз'єднання.
Проте якщо до влади повернеться опозиційна Демократична прогресивна партія і наважиться де-юре проголосити незалежність Тайваню, Китай цілком буде здатен застосувати проти Тайбею силові методи.
Армія Китаю
Тайваню

Проблеми Індії
національно-релігійна ворожнеча
Демографічна
Проблема каст

національно-релігійна ворожнеча
Незважаючи на розділ 1947 р., у республіці проживає не менше 85-90 млн. мусульман. Велику і впливову громаду складають сикхи.
Індо-мусульманські зіткнення в різних районах і боротьба сикхського меншини спочатку за політичну автономію, а потім і за власну незалежну державу - серйозні проблеми для країни.

Нечувано швидкий приріст населення (з часу деколонізації майже вдвічі) загрожує країні катастрофою.
Найбільш важкі його наслідки - перш за все голод - було помякшено успіхами «зеленої революції» та фермерського господарства тих районів Індії, де і те, і інше досягли найбільших успіхів, зокрема Пенджаб. Однак проблема не тільки залишається, але і залишається вкрай гострою

Проблема каст
Хоча закони формально проголошують рівність людей незалежно від кастової приналежності, а за представниками нижчих каст навіть заброньовані певні квоти у вузах, державних установах і т. п., касти грають в Індії практично ту ж роль, що і в минулому.
На відміну від перших двох гострих для Індії проблем, що створюють дестабілізуючі імпульси, кастова структура в певному сенсі - як на той звертають увагу фахівці, грає в сучасній Індії роль стабілізуючого фактора.