Презентація на тему «Південно-Африканська Республіка» (варіант 5)
Південно-Африканська Республіка
Південно-Африканська Республіка – держава в Південній Африці.
Площа – 1 221 037 км ² (25-те місце у світі).
Населення – 50 586 757 осіб (24-те місце у світі).
Густота населення – 39 осіб/км ².
Столиця – Преторія (1,9 млн осіб).
Тип країни – країна з розвинутою економікою.
Державний устрій – парламентська республіка.
Офіційні мови (загалом 11 мов) – африкаанс, англійська, ісіндебеле, сесото, сіваті, хітсонга, сетсвана та ін.
Основні відомості про країну
Ранд = 100 центам
Грошова одиниця
До 1994 року Південно-Африканська Республіка поділялася на 4 провінції: Капську, Наталь, Помаранчева вільна держава та Трансвааль.
Сьогодні їх 9:
Західна Капська провінція
Північна Капська провінція
Східна Капська провінція
КваЗулу-Наталь
Фрі-Стейт
Північно-Західна провінція
Ґаутенг
Мпумаланга
Лімпопо
Країна межує зі своїми політичними та економічними партнерами: на півночі з Намібією, Ботсваною і Зімбабве, на північному
сході зі Свазілендом і Мозамбіком. Лесото - анклав, який повністю оточений територією ПАР.
Держава має вихід до Індійського та Атлантичного океанів.
Територія ПАР займає
південну околицю південноафриканського плоскогір'я, крутий схил якого (т.зв. Великий Уступ) на сході обривається до вузької прибережної низовини, а на півдні – до западини Велике Карру, за якою розташовані Капські гори (вис. 2326 м). Найбільш різко уступ виражений на сході, де називається Драконовими горами (понад 3000 м).
Рельєф
У ПАР представлені різноманітні кліматичні зони: від сухої пустелі Наміб до субтропіків на сході біля узбережжя Індійського океану. На південному заході в основному виробляється південноафриканське вино. Цей регіон також відомий постійними вітрами, що дують цілий рік. Вітер цей в районі мису Доброї Надії настільки сильний, що заподіював безліч незручностей морякам і приводив до корабельних аварій. Далі на сході опади випадають більш рівномірно, цей регіон краще забезпечений рослинністю. Він відомий як «Шлях садів». Найнижча засвідчена температура — - 18,6 ° С, найвища — в 1948 році 51,7 ° C.
Клімат
У ПАР у великій кількості добувається золото, алмази, метали платинової групи, марганцева і хромова руди, країна є одним з найбільших постачальників урану, вугілля, свинцевих концентратів, цирконію. У великих масштабах добувають також залізні, мідні, кобальтові і поліметалічні руди, азбест, слюду, фосфорити, флюорит. ПАР повністю задовольняє власні потреби у багатьох видах мінеральної сировини і є великим їх експортером. Експортується приблизно 85 % сировини, близько 40 видів.
Корисні копалини
Багато видів тварин в наш час збереглися лише в заповідниках і національних парках. Там можна побачити левів і гієн, леопардів і гепардів, слонів і гіпопотамів, жирафів, буйволів. Живуть тут мурахоїди, що харчуються термітами, водяться бегемоти, горили, шимпанзе, макаки, крокодили, африканський бородавочник (дикий кабанчик), а також білі і чорні носороги, які є великою рідкістю. Південно-Африканська Республіка є батьківщиною багатьох дуже рідкісних видів антилоп. У країні більше 870 видів найрізноманітніших птахів. Зграї пеліканів і фламінго, орли і грифи, колібрі, страуси. На озерах гніздяться фламінго, пелікани. На узбережжі Атлантичного та Індійського океанів водяться африканські пінгвіни.
Фауна
Населення
Більшість населення ПАР мешкає у східних регіонах, де випадає найбільша кількість опадів, більш родючі землі, багатші природні ресурси і більше можливостей для працевлаштування. В даний час для країни характерний ряд демографічних процесів: масова еміграція білого населення, висока смертність серед негритянського і кольорового населення через епідемію СНІДу і вкрай висока злочинність, особливо в містах. У ПАР на 2013 рік близько 10% населення країни заражено ВІЛ-інфекцією (майже п'ять мільйонів осіб). При цьому зростає імміграція в країну населення з сусідніх африканських країн, особливо Зімбабве.
Расовий склад
Африканці – 77%
Білі – 11%
Метиси – 9%
Вихідці з Азії (в основному індійці)– близько 3%
Зулу́си - народ банту в Південній Африці. Загальна кількість осіб - 10,4 млн. Зулуси розмовляють мовою зулу. Мова зулусів є мовою вищої освіти; на ній видається багато книг, газет; введеться радіомовлення. Приблизно 70 % зулусів писемні. Традиційні заняття - ручне землеробство (просо, кукурудза, бобові), городництво, скотарство. З ремесел поширені гончарство (серед жінок), ковальство, різьблення на дереві (серед чоловіків). Сьогодні серед зулу - наймані робітники на фермах та працівники заводів і фабрик. Зулуси відіграють важливу роль у політиці держави. З 6 травня 2009 зулус Джейкоб Зума займає пост президента ПАР.
Зулуси
Найбільші міста
Йоганнесбург
Кейптаун
Преторія
Господарство
Південна Африка — індустріально-аграрна країна, найрозвиненіша в економічному відношенні в Африці. Провідні галузі промисловості - гірнича (найбільший світовий продуцент платини, золота, хрому), автомобільна, металообробна, металургійна, машинобудівна, хімічна, нафтопереробна, цементна, текстильна, харчова. В країні розвинуті всі види транспорту.
Імпорт: машини і транспортне обладнання, хімічні продукти, мінеральне паливо, продовольство, напої і тютюнові вироби.
Експорт: корисні копалини, метали і продукція металообробки, зокрема золото, вугілля, залізняк, вапно і вапняк, хром, марганець, мідь і платина.
У країні обробляється всього 12—15 % земель, лише 10 % - родючі. Найбільша частка припадає на кукурудзу. Важливе місце займає пшениця, овес, жито, ячмінь. У загальній вартості сільськогосподарської продукції друге місце після кукурудзи займають фрукти. Велика їх частина йде на експорт. З 1655 в країні вирощуються винні сорти винограду. Розвинене м'ясне і молочне виробництво. Баранина, свинина і м'ясо домашньої птиці забезпечують внутрішнє споживання.
Сільське господарство
Чемпіонат світу з футболу 2010
Південна Африка у 2010 році була господарем фінального турніру Чемпіонату світу з футболу, який вперше проводився на африканському континенті. Церемонія відкриття чемпіонату відбулася на стадіоні Соккер-Сіті в Йоганнесбурзі. Вона тривала 40 хвилин, за які на стадіоні з'явилися 1 500 виконавців. За церемонією в телеефірі спостерігали близько 500 млн. осіб з 215 країн. Ще 85 тис. змогли побачити її безпосередньо на стадіоні. В ході театралізованого шоу африканці, одягнені в національний одяг, виконали традиційний танець під барабани, після чого ковдрами вистелили карту ПАР, а потім — карту світу.
Дякую за увагу!