Презентація на тему «Південна Америка» (варіант 2)


Рейтинг презентації 5 на основі 1 голосів
Слайд #1
Презентація на тему «Південна Америка» (варіант 2) - Слайд #1

Культура
Південної Америки


Слайд #2
Презентація на тему «Південна Америка» (варіант 2) - Слайд #2

Також добре відомим є некомерційний народний жанр Нуева Кансьон - музичний напрямок, який було засновано в Аргентині і Чилі, і швидко поширилося і на решту Латинської Америки. Люди на перуанському узбережжі створили відмінні дуети та тріо на гітарі і Кахон в змішаному стилі південноамериканських ритмів, таких, як Маринера (Marinera) у м. Ліма, Тондер (Tondero) у м. Пьюра, в XIX столітті популярний Креольський вальс або Перуанський вальс, душевний Arequipan Yaravi і на початку XX століття парагвайський гуарані (Guarania). Наприкінці XX століття з'явився іспанський рок під впливом британського і американського поп-року. Для Бразилії ж був характерний португальський поп-рок.
На культуру південноамериканців вплинули історичні зв'язки з Європою, особливо з Іспанією і Португалією, а також - масова культура зі Сполучених Штатів Америки. Південноамериканські країни мають багаті традиції музики. Найбільш відомі жанри: кумбія з Колумбії, самба, боса-нова з Бразилії, і танго з Аргентини і Уругваю.
КУЛЬТУРА


Слайд #3
Презентація на тему «Південна Америка» (варіант 2) - Слайд #3

ЛІТЕРАТУРА
Література Південної Америки стала популярною у всьому світі, особливо під час Латиноамериканського Бума в 1960-х і 1970-х роках, і після поява таких авторів, як
Маріо Варгас Льоса
Пабло Неруда
Хорхе Луїс Борхес
Габріель Гарсіа Маркес


Слайд #4
Презентація на тему «Південна Америка» (варіант 2) - Слайд #4

Через широких етнічних зв'язків, південноамериканська кухня багато взяла у африканських, американських індіанців, азіатських і європейських народів. Наприклад, кухня в Байя, Бразилії, добре відома своїми західно-африканським корінням. Аргентинці, чилійці, уругвайці, бразильці і венесуельці регулярно споживають вина, в той же час Аргентина поряд з Парагваєм, Уругваєм, і люди, що живуть в південній частині Чилі та Бразилії воліють мате або парагвайську версію цього напою - терере, який відрізняється від інших тим, що він подається холодним. Піско - дистильований лікер з винограду, проводиться в Перу і Чилі, проте, є постійні суперечки між цими країнами щодо його походження. Перуанська кухня змішує в собі елементи китайської, японської, іспанської, африканської і кухні народів Анд.
кухня
Терер - національний напій парагвайців, що готується з сушених мелених листя і молодих гілок падуба парагвайського, в просторіччі - "Мате", на холодній воді з льодом.


Слайд #5
Презентація на тему «Південна Америка» (варіант 2) - Слайд #5

Спорт грає важливу роль в Південній Америці. Найбільш популярний вид спорту - футбол, на професійному рівні представлений Конфедерацією Південноамериканського футболу (КОНМЕБОЛ), який входить до складу ФІФА і організовує турніри, головними з яких є Кубок Америки (міжнародний турнір) і Кубок Лібертадорес (змагання між клубами). В Уругваї, країні Південної Америки пройшов і перший Чемпіонат світу з футболу (1930 р.) і за всю історію змагань країни Південної Америки перемагали 9 разів з 18 (Бразилія 5 разів, Аргентина і Уругвай по 2 рази). Іншими популярними видами спорту є баскетбол, плавання і волейбол. У деяких країнах існують національні види спорту, такі як пато в Аргентині, техо в Колумбії та родео в Чилі.
СПОРТ
Що стосується інших спортивних напрямків, можна виділити, наприклад, популярність регбі, поло та хокею в Аргентині, автоспорту в Бразилії та велосипедного спорту в Колумбії. Аргентина, Чилі і Бразилія ставали чемпіонами турнірів Великого шолома з тенісу.


Слайд #6
Презентація на тему «Південна Америка» (варіант 2) - Слайд #6

Такі імена як Жайме Лернер чи Енріке Пеньялоса вже давно стали відомими для українського читача. Ці люди увійшли в історію своїми ідеями, які докорінно змінювали обличчя міст у Південній Америці. Однак це лише вершина айсберга.
Щодня у містах Бразилії, Венесуели чи Колумбії художники, архітектори чи громадські діячі роблять свої невеличкі проекти, які не потребують багато ресурсів, однак є показовими прикладами того, як кожен з нас може покращити публічний простір навколо себе.


Слайд #7
Презентація на тему «Південна Америка» (варіант 2) - Слайд #7

Не можна сказати, що побут індіанців не зазнав ніяких змін за останні століття. У традиційних будинках з соломи «руку», ясна річ, давно не живуть. Будують їх тільки, щоб показувати приїжджим. Мапуче їдять практично те ж, що й ми, — хліб, картоплю і яловичину. А от замість чаю п'ють напій, який робиться з пшениці, зеленого гороху і картоплі, який називається Муда. Після обіду гостей розважають казками. У цих місцях сезон дощів триває п'ять місяців на рік, з квітня по серпень. Тому гарний оповідач дуже цінується — він допомагає боротися з вимушеним неробством. Казки у мапуче, треба сказати, досить жорстокі. В одній з них йдеться про ворону, яка запросила тюленя в гості. Тюлень приплив чомусь в човні і довірливо вийшов на берег. Тут ворона з родичами на нього накинулися і з'їли бідолаху. Ось, власне, і все. Мапуче поки не обзавелися фольклорним ансамблем. Народні пісні й танці виконували і виконують не професіонали, а звичайні мешканці села. Діти показують танець «чойкі» — це сцени з життя птахів.
Чилі


Слайд #8
Презентація на тему «Південна Америка» (варіант 2) - Слайд #8

Національна гра мапуче називається «палин». Вона трохи схожа на хокей з м'ячем, але має декілька відмінностей. Як м'ячі використовують кульку, зроблений з кінської шкіри. Поле досить вузьке — всього сім метрів. Зате дуже довге −140 метрів. Зустрічі влаштовуються між сусідніми селами. Перемагає команда, яка заб'є чотири голи поспіль. Якщо самі пропустили м'яч — всі попередні очки згоряють. Тому матч може тривати кілька днів. Як давно з'явився «палин», індіанці не знають. Кажуть, був завжди. У всякому випадку, задовго до приходу європейців з їх футболом …


Слайд #9
Презентація на тему «Південна Америка» (варіант 2) - Слайд #9

Історія літератури в Аргентині — це процес розвитку від іспанських коренів через пошук форм національного самовираження, який дав світу творців світового рівня.
Література індіанських племен, які населяли Аргентину, до нашого часу практично не збереглася.
Аргентина


Слайд #10
Презентація на тему «Південна Америка» (варіант 2) - Слайд #10

Стаття 14 конституції Аргентини проголошує свободу віросповідання. Втім, одночасно основний закон називає державною релігією католицизм.
88% аргентинців були похрещені католиками, хоча лише 76,5% вважають себе такими, з яких менше чверті регулярно відвідує церкву.
9% сповідують євангелізм,
11,3% вважають себе агностиками або атеїстами, 1,2% є свідками Єгови,
0,9% мормонами,
1,1% є неоязичниками,
1,2% сповідують інші релігії.
В Аргентині також існує багато поширених народних вірувань, зокрема культ Покійної Корреа,Матері Марії, Панчо Сьєрри, Гаучіто Хіля, Сеферіно Намункура.
Кафедральний собор Буенос-Айреса


Слайд #11
Презентація на тему «Південна Америка» (варіант 2) - Слайд #11

Найбільш знаним породженням аргентинської музики є танго, що значно вплинуло на розвиток музики в Аргентині та поза її межами. Найвідомішими музикантами у цьому жанрі вважають Карлоса Гарделя й Астора П'яццолу.
Хоча зараз світ парного танцю не можна уявити інакше, але Танго — це третій танець в історії, в якому чоловік та жінка займають позиції один навпроти одного. Його випередили віденський вальс, що став лихоманкою Європи 30-х років XIX століття, та полька, популярна в 1840-х роках. Танго радикально відрізнявся від перших двох, оскільки він вперше представив концепцію імпровізації.


Слайд #12
Презентація на тему «Південна Америка» (варіант 2) - Слайд #12

Традиційно Бразилія не мала доброї системи освіти, а до першої половини 20-го століття її основною продукцією була сільськогосподарська та добувна, що не вимагали високого рівня підготовки працівників. Проте, система освіти зараз швидко розвивається. Ще у 1980 році лише 80,9 % дітей у віці 7-14 років відвідували школи, а вже у 2000 році це значення досягло 96,4 %. У віці 15-17 років цей фактор зріс з 49,7 % до 83 %. Рівень грамотності за той же період зріс з 75 % до 86.4 %
За структурою освіта поділяється на кілька рівнів.
Дошкільна освіта для дітей віком до 6 років є необов'язковою, але досить популярною
Фундаментальна (шкільна) освіта є обов'язковою для дітей віком 6-14 років та складається з 9 класів, що мають мінімум 200 днів або 800 годин уроків на рік.
Вища освіта
Центральний корпус Федерального університету штату Парана, Куритиба.
ОСВІТА


Слайд #13
Презентація на тему «Південна Америка» (варіант 2) - Слайд #13

Бразильський карнавал (порт. Carnaval, походить від слова «м'ясний») — щорічний фестиваль в Бразилії, що проводиться за 40 днів до Великодня і відзначає початок Великого посту.
Бразильський Карнавал є найбільшим народним святом країни, та має деякі відмінності від карнавалів як у Європі, так і в інших країнах Латинської Америки. Крім того, існують регіональні варіації карнавалу в самій Бразилії.


Слайд #14
Презентація на тему «Південна Америка» (варіант 2) - Слайд #14

Бразильська кухня - це результат традицій і обставин. Вона вважається в Південній Америці найвишуканішою. Тут — гострота індійських, пряність португальських та витонченість французьких кулінарних вишуків.
Кожен район Бразилії, залежно від переважаючого культурного впливу, має свій тип кухні. В одних районах переважає тубільна культура, в інших - кулінарні європейські традиції різних типів, що були занесені до Бразилії колонізаторами або іммігрантами. Розмаїтість і смак бразильських страв визначаються також близкістю річки або моря, характером ґрунту й опадів.
КУХНЯ


Слайд #15
Презентація на тему «Південна Америка» (варіант 2) - Слайд #15

Коріння музики Бразилії можна прослідити до майже всіх частин світу, але найпопулярніші регіональні стилі музики походять з африканських і європейських форм та базпосередньо рідної музики Амазонії та інших частин Бразилії. Самба — без сумніву найкраще відома форма бразильської музики у всьому світі, хоча босса-нова та інші жанри також привернули багато уваги за кордоном.
МУЗИКА


Слайд #16
Презентація на тему «Південна Америка» (варіант 2) - Слайд #16

Статуя Христа-Спасителя на горі Корковаду висотою 38 м в Ріо-де-Жанейро, одна з найвизначніших пам'яток Бразилі
73,6 % населення — католики (близько 126 млн).
15,4 % — протестанти (близько 25 млн).
7.4 % населення вважають себе атеїстами або агностиками.
1,3 % — спіритуалісти.
1,8 % — прихильники інших релігій. У тому числі мормони (900 тис.), свідки Єгови (600 тис.), буддисти (215 тис.), сейсо-но-іє(151 тис.), юдаїсти (230 тис.) та мусульмани (27 тис.) [
0.3 % — прихильники традиційних африканських релігій, таких як кандомбле, макуба та умбанда.
Деякі сповідують суміш різних релігій, наприклад католицизму, кандомбле та індіанських релігій.
Бразилія має найбільше число католиків у світі. Проте, число протестантів зараз зростає. Рахуючи їх разом з католиками, Бразилія займає друге місце за числом християн у світі після США. До 1970 року більшість бразильських протестантів належали до «традиційних церков», здебільшого це були лютерани, пресвітеріани і баптисти, але протягом останніх десятиліть значно зросли число п'ятидесятників та представників деяких інших концесій.
Іслам в Бразилії традиційно практикувався деякими африканськими рабами. Сьогодні, мусульманське населення в Бразилії складається здебільшого з арабських іммігрантів, хоча у іслам переходить і деяке число громадян не арабського походження.
РЕЛІГІЯ


Слайд #17
Презентація на тему «Південна Америка» (варіант 2) - Слайд #17

Дякую за увагу
Виконала
учениця 11-А класу
Чайка Ірина