Презентація на тему «Парниковий ефект» (варіант 6)


Рейтинг презентації 3.5 на основі 2 голосівСлайд #1
Презентація на тему «Парниковий ефект» (варіант 6) - Слайд #1

Глобальні проблеми атмосфери
Парниковий ефект


Слайд #2
Презентація на тему «Парниковий ефект» (варіант 6) - Слайд #2

Стали люди сильными,
как боги,
И судьба Земли у них
В руках.
Но темнеют страшные
ожоги
У земного шара на боках.
(А. Плотников)


Слайд #3
Презентація на тему «Парниковий ефект» (варіант 6) - Слайд #3

Парниковий ефект –процес, при якому водяне випаровування і вуглекислий газ, утворюючи собою «плівку», поглинають сонячне тепло, але при цьому не дають йому знову випаровуватися в небо.


Слайд #4
Презентація на тему «Парниковий ефект» (варіант 6) - Слайд #4

Основоположне запитання
Потепління клімату!
Справа рук людини чи ні?


Слайд #5
Презентація на тему «Парниковий ефект» (варіант 6) - Слайд #5

В наш час, коли промисловість розвивається і вдосконалюється, людей все більше непокоїть проблема навколишнього середовища. Одним із безвідповідальних наслідків вторгнення людини до природи стало глобальне потепління. Викиди в атмосферу, що являються продуктами життєдіяльності людей (антропогенний вплив), ведуть до значного підвищення парникових газів в атмосфері..


Слайд #6
Презентація на тему «Парниковий ефект» (варіант 6) - Слайд #6

Спалювання палива для потреб промисловості, на отоплення і транспорт, сільськогосподарське освоєння лісових площ, створення штучних болот – це лише частина всіх процесів, впливаючих на виділення в атмосферу великої кількості так званих парникових газів. Серед цих газів найбільш помітнішими є пари: CO2, H2O, NO2, CH4.


Слайд #7
Презентація на тему «Парниковий ефект» (варіант 6) - Слайд #7

Внаслідок того, що концентрація парникових газів зростає, збільшується і парниковий ефект, що може призвести до додаткового нагрівання земної поверхні й атмосфери. По даним кліматологів стало відомо, що за останні100 років середньорічна температура підвищилася на 0.3-0.6 С.


Слайд #8
Презентація на тему «Парниковий ефект» (варіант 6) - Слайд #8

Графік підвищення середньорічної температури


Слайд #9
Презентація на тему «Парниковий ефект» (варіант 6) - Слайд #9

Завдяки використанню найновіших математичних моделей було визначено, що протягом найближчих 50 років температура на Землі підвищиться на 0,5-2 ºС. На думку міжурядової комісії по зміні клімату, збільшення концентрації парникових газів призведе до розігрівів нижніх слоїв атмосфери і поверхні Землі.


Слайд #10
Презентація на тему «Парниковий ефект» (варіант 6) - Слайд #10

Існує чимало доволі переконливих підтверджень того, що глобальне потепління не тільки існує, а й дає про себе знати. Один із доказів вищесказаного це те, що арктичні льоди почали стрімко танути. Середня температура повітря в Арктиці за 3 роки дуже зросла, що призвело до танення великих масивів материкового льоду ( весною 2001 року була-15 - -20С, а в 2004 році– уже –5 - -7С).


Слайд #11
Презентація на тему «Парниковий ефект» (варіант 6) - Слайд #11

Також встановлено, що арктичний морський лід з 1978 по 1993 рр.. втратив 6% своєї площі. Всім відомо, що в Антарктиді зосереджено 90% світового льоду і танення, безперечно, може призвести до затоплення багатьох масштабних приморських міст. Гренландія – величезне на Землі скупчення льоду після Антарктиди (8% льодового покриву) – з 1993р. стає щороку тонше на 1 м.


Слайд #12
Презентація на тему «Парниковий ефект» (варіант 6) - Слайд #12

З іншої сторони, в колишніх країнах СРСР за цей час із-за розпаду радянської промисловості об'єм викидів парникових газів навпаки скоротився фактично сам по собі. Наприклад, в Росії по тим же ж експертним оцінкам – приблизно на 38%!…


Слайд #13
Презентація на тему «Парниковий ефект» (варіант 6) - Слайд #13

За останні 1200 р. Потепління в Північній півкулі досягло піку. Таким чином, потепління з викидом в атмосферу тепличних газів отримало ще один доказ.


Слайд #14
Презентація на тему «Парниковий ефект» (варіант 6) - Слайд #14

Глобальне потепління за останні півтора року за даними Британської метеоролічної служби


Слайд #15
Презентація на тему «Парниковий ефект» (варіант 6) - Слайд #15

Зміни в сільському господарстві
Прогнози невтішні. Зростання вмісту вуглекислого газу в атмосфері повинно призвести до підвищення врожайності на 10-50%. Але підвищення температури при незмінній кількості опадів може викликати зниження врожайності на 10-20%. При зниженні кількості опадів втрати будуть ще більшими.


Слайд #16
Презентація на тему «Парниковий ефект» (варіант 6) - Слайд #16

Зміни в лісних екосистемахБільшість лісових рослин можуть жити в доволі широкому діапазоні температур, тому розраховувати зміни досить складно. Вважається, що при зміні клімату відбудеться поступове переміщення кордонів лісів помірної зони до півночі і зменшенню їх площ. Сильних змін в тропічних лісах не помічається, за виключенням мангрових та інших прибережних лісів. Площі пустель за рахунок сільськогосподарських земель можуть збільшитися на 17%


Слайд #17
Презентація на тему «Парниковий ефект» (варіант 6) - Слайд #17

Положительные последствия парникового эффекта
Увеличение эффективности фотосинтеза
Создание благоприятных условий для выращивания с/х культур
Без парникового эффекта, обусловленного наличием углекислого газа в атмосфере, океаны давно бы замерзли и высшие формы жизни не появились бы.