Презентація на тему «Маршалові острови»
Маршалові острови
Маршалові острови прапор герб
Столиця
(та найбільше місто)tМаджуро
Площа
Загаломt181 км² (213-та)
Води (%)tнезначна
Населення
оцінка черв. 2005 р.t61 963 (205-та)
перепис 2003 р.t56 429
Густотаt326/км² (28-ма)
Офіційні мови
маршалезька, англійська
Адміністративний поділ
У роки існування Підопічної території Тихоокеанські острови Маршаллові Острови становили один округ
На даний час Маршаллові Острови розділені на 33 муніципалітети: Аілінгінае, Аілінглаплап, Аїлук, Арно, Аур, Бікар, Бікіні, Бокак, Вото, Джабат, Джалуїт, Джемо, Кілі, Кваджалейн, Лае, Ліб, Лікіеп, Маджуро, Меджіт, Милі, Наморік, Наму, Ронгелап, Ронгерік, Така, Уджае, Уджеланг, Утірік, Ебон, Еніветок, Ерікуб. Чотири окружні центри - Маджуро, Ебеє, Джалуіт та Вотье - мають органи місцевого самоврядування з виборною радою, мером, призначеними чиновниками та місцевою поліцією.
Жителі і їх спосіб життя
Абсолютну більшість населення Маршаллових Островів становлять маршальці. Це - мікронезійський народ, який поділяється на дві етнографічні групи: райлік і рахтак (у географії використовується трохи інша вимова — ралік і ратак: так називають два острівні ланцюги країни).
Жителі Маршаллових островів дуже доброзичливі і привітні. Показником цієї риси характеру можуть бути навіть традиційні привітання - "Локве-юк" (можна перекласти як "з любов'ю до вас») або «іакве" ("ви - веселка"), до цих пір застосовуються на практиці набагато частіше традиційного англійського "Хеллі «
Місцеве суспільство досі несе всі риси матрилинейной культури , тому земля передається від покоління до покоління через матір або старшу жінку роду . Саме додавання таких сімейних наділів і дає силу і соціальний статус роду і клану , його місце в громаді і вплив на інших її членів . Концепція сімейства і спільноти тут нерозривно переплітаються з поняттям " нація " і " народ". Остров'яни досі вважають всіх своїх численних родичів , навіть живуть на інших островах , членами сім'ї. При цьому , відвідуючи інші острови , де влада , природно , належить місцевим племінним лідерам , вони автоматично потрапляють під їх заступництво і захист , а повертаючись додому знову переходять " під крило " свого вождя , що вносить чималий внесок у єдність острівної культури .
Природні умови
Щоб виявити Маршаллові Острови , нам необхідно відправиться на північ від екватора і на схід від Федеральних Штатів Мікронезії . Зустрівши два витягнутих паралельних один одному архіпелагу Ралік (західний ) і Ратак ( східний) , ми зрозуміємо , що дісталися до мети нашої подорожі.
Архіпелаг Ралік в перекладі з місцевих мов означає « захід сонця».
Саме тут розташований атол Кваджалейн - найбільший у світі .Архіпелаг Ратак перекладається як « схід сонця».
Обидва архіпелагу налічують 29 живописних коралових атолів разом з 1225 острівцями , оточеними 870 рифами , загальною площею в 2 мільйони кілометрів квадратних . Загальна довжина лінії берега становить 370 кілометрів.
Всі острови мають коралове походження, тому висота їх незначна, найвища точка (10 метрів) знаходиться на атолі Лікіеп.
Клімат
Відмінною особливістю регіонального клімату Маршаллових Островів є зміна кліматичних умов з півночі на південь , у тому числі збільшення в цьому напрямку кількості опадів . На північних островах країни клімат тропічний , напівзасушливий . Наприклад , на самому північному атолі Маршаллових островів , Бокак , він практично напівпустинний , хоча кількість опадів , що випадають на ньому , близько до показників західних прерій США. Це обумовлено декількома факторами: пористістю грунтів , сольовими туманами і солоними грунтовими водами. Кількість опадів на Маршаллових Островах збільшується в міру руху на південь і досягає свого максимуму на атолі Ебон , найпівденнішому острові країни , розташованому в екваторіальному поясі.
Іншою важливою кліматичної особливістю місцевого клімату є розташування Маршаллових островів в зоні північно-східних пасатів . Протягом більшої частини року на островах переважають вітри, що дмуть з північного сходу . Вони відрізняються високою вологістю. На всіх островах , крім самих північних , часто трапляються зливи .
Для архіпелагу типові, хоча й рідкі , тропічні шторми і урагани , або тайфуни , в період яких спостерігається випадання великої кількості опадів , сильні вітру , що ламають дерева і руйнують будинки , а також високі хвилі , які загрожують змити низинні острівці . Трапляються посухи. Причиною кліматичних катаклізмів найчастіше є Ель- Ніньо.
Щомісячний рівень опадів на Маршаллових Островах становить близько 300-380 мм . На північних островах країни щорічно випадає від 1000 до 1750 мм опадів , на південних - 3000-4300 мм . На північних островах найсильніші дощі трапляються з вересня по листопад , на південних же вони випадають круглий рік .
Температурний режим на архіпелазі протягом року залишається постійним . Різниця між найхолоднішим і найтеплішим місяцем становить 1-2 ° C. Найнижчі нічні температури зазвичай на 2-4 градуси вище найнижчої денної температури. Середньорічна температура на Маршаллових Островах становить 27,8 ° C
Флора
Рослинний світ островів не дуже різноманітний, на узбережжі виростають кокосові пальми, по берегах внутрішніх лагун - мангрові зарості. Зустрічаються тропічні вічнозелені ліси.
Фауна
Найважливішими представниками місцевої фауни є морські птахи. На багатьох північних островах, Бікар, Бокак, Бікіні, відкладають яйця зелені черепахи (лат. Chelonia mydas), проте раніше широко поширена морська черепаха бісса (лат. Eretmochelys imbricata) стала рідко зустрічатися в місцевих водах . З наземних плазунів на островах зустрічаються 4 види сцинкових ящірок і індійський варан.
Основний промисл - Рибальство
На тлі зростаючого населення країни Уряд Маршаллових островів оголосило розвиток риболовного сектора економіки одним з пріоритетних напрямків діяльності.
Прибережне рибальство відіграє важливу роль в житті маршалльци. Особливу цінність, крім окремих видів риб, представляють різноманітні ракоподібні, насамперед краби, які йдуть на внутрішній ринок. На атолах Наморік і Маджуро діють ферми з вирощування перлів, а на Лікіепе - станція з вирощування гігантських тридакн.
Основу експорту країни становить тунець, проте його вилов здійснюється переважно іноземними судами, яким надається ліцензія на право вилову риби у виключній економічній зоні Маршаллових Островів.
Зовнішні економічні зв'язки
Основними статтями експорту Маршаллових Островів є сільськогосподарська продукція (копра, кокосова олія, риба). Країна залежить від імпорту продовольства, промислових товарів, машин та палива. Імпорт у багато разів перевищує експорт. У 2000 році обсяг експорту склав 9,1 млн доларів, а імпорту — 54,7 млн доларів.
Основними партнерами по імпорту у 2003 році були материкова частина США (54,1%), Австралія (13,4%), Гуам (11,3%), Японія (4,9%), Нова Зеландія (3,4%) , Гонконг (3,3%), Тайвань (2,9%). Основні партнери по експорту — США, Японія, Австралія, Китай.
Економіка Маршаллових островів
Основу економіки Маршаллових Островів становить сфера послуг разом з аграрним сектором. В останні роки на островах активно розвивається туристична сфера, на яку покладають великі надії.
Аграрний сектор тісно зав'язаний з вирощуванням кокосових пальм, помідорів, хлібних дерев, динь, фруктів, таро. Остров'яни рибалять, перли,перлини. Риба, копра і кокосова олія є основними експортними товарами Маршаллових Островів.