Презентація на тему «Малайзія» (варіант 1)
Малайзія
(Столиця: Куала Лумпур)
Презентація
учениці 10-Б класу
Кривошеї Юлії.
Прапор
Герб
Negaraku-гімн Малайзії
Гімн Малайзія має офіційну назву «Негараку» («Моя країна») за першою фразою. Музика запозичена з гімну штату Перак, який зараз там не виконується. У свою чергу перакський гімн було створено на основі пісні «Теранг Булан» («Світлий місяць»), написаної султаном Абдуллахом, який був висланий в 1880-е рр. англійцями на Сейшельські острови.
Пісня претворилася в гімн Пераку в 1888 р. і вперше в такій якості була виконана під час візиту султана Пераку Ідріса I в Лондон. В Акті про Гімн 1968 р. за прояв неповаги до гімну предбачено серйозне покарання. В 1992 р. повільний темп гімна було замінено на маршовий без зміни тексту. З приходом прем'єр-міністра Абдулли Бадаві повернуто колишній, більш повільний темп гімну.
Візитна картка Малайзії
Офіційна назва:Малайзія.
Столиця: Куала Лумпур.
Площа: 329 847 км²,67-ме місце в світі.
Населення: 27 140 000,45-те місце в світі.
Державний устрій: Федеральна конституційна монархія.
Офіційна мова: малайська.
Валюта: рінггіт (RM) .
Тип країни за економічним розвитком: індустріально-аграрна країна.
Міжнародні організації:ООН, Британська Співдружність націй, Асоціація держав Південно-Східної Азії та інші.
Економіко-географічне положення
Малайзія — країна в Південно Східній Азії, складається з двох частин, розділених Південно-Китайським морем:
Західна Малайзія (або Материкова Малайзія) на Малайському півострові складається з 11 штатів і двох федеральних територій, межує з Таїландом на півночі і з Сінгапуром на півдні, до Сінгапуру веде дамба через протоку Джохор.
Східна Малайзія складається з федеральної території Лабуан і двох штатів Сабах і Саравак, що займають північну частину острова Борнео. Ці штати межують з Індонезією і з султанатом Бруней Даруссалам.
На материку Малайзія має сухопутний кордон з Таїландом, а на Борнео — з Індонезією. Малаккська протока відокремлює півострівну частину Малайзії від індонезійського острова Суматра. Острівна частина Малайзії на сході омивається морем Сулу, що відділяє країну від Філіппін.Малайзія — член ООН, входить в Британську Співдружність націй, Асоціацію держав Південно-Східної Азії, а також в різні регіональні економічні групи і міжнародні ісламські організації.
Історія формування території
Малайзія стала англійською колонією в 1826. У 1963 була сформована Федерація Малайзія, включаючи Малайю, Сінгапур (отримав незалежність 9 серпня 1965 р.), Сабах і Саравак.
Економіка країни
Практикується п'ятирічне планування. З 1970 по 1990 рр. здійснювалася нова економічна політика, в результаті якої чисельність населення, яке проживає нижче від рівня бідності, зменшилася з 52 до 17 відсотків. В 1991 р. оголошено амбітний план «Vision-2020», в якому ставиться мета перетворити Малайзію до 2020 р. в індустріально розвинену державу. Основу економіки складає промисловість (46 % ВВП) і сфера послуг (41 %). Сільське господарство дає 13 % ВВП. Особливо високого розвитку досягли електронна та електротехнічна промисловості (1 місце з виробництва електронних чіпів і побутових кондиціонерів), складання автомобілів (виробляється власний автомобіль «Протон сага»), переробка нафти і газу (3 місце з виробництва скрапленого газу), текстильна промисловість. Поруч зі столицею ведеться будівництво найбільшого у світі мультимедійного коридору — на кшталт Силіконової долини. В світовій торгівлі має велике значення виробництво пальмової олії (перше місце у світі), натурального каучуку (третє місце у світі), олов'яного концентрату і лісоматеріалів.
Основні корисні копалини та їх переробка
Розвідані запаси нафти Малайзії — 4,3 млрд. барелів. Малайзійска нафта має низький вміст сірки, вважається однією з найкращих за якістю. Видобувається на шельфових родовищах поблизу Малайського півострова. Щодня в країні видобувають 730 тис. барелів нафти, з яких майже половина експортується. Потужності нафтоперобки наближаються до 500 тис. барелів на добу. Запаси природного газу Малайзії оцінюють в 2,2 млн. кубічних метрів (77,7 трлн. кубічних футів), видобуток становить 1,36 трлн. кубічних футів на рік.
Державна нафтова компанія Малайзії — Петронас
Її стратегічні партнери — Ексон і Шелл, за участю яких було створено основні нафтовидобувні компанії Малайзії — Ессо Продакшн Малайсія, Сабах Шелл Петролеум, Саравак Шелл Берхад, а також Саравак Шелл/ПЕТРОНАС Чарігалі. Іншими закордонними компаніями, які активно працюють в Малайзії є Амоко, Коноко, Енрон, Інтернешнл Петролеум Корпорейшн, Міцубісі, Мобіл, Мерфі Ойл, Ніппон Ойл, Оксідентал, Статойл, Тексако, Трітон, Петровьетнам.
Нафтопереробні заводи
Порт Діксон-Шелл (потужність — понад 100 тис. барелів нафти на добу), Малакка-1 (100 тис.) і Малакка-2 (100 тис.), Керт-Петронас (40 тис.), Порт Діксон-Эссо (понад 80 тис.), Лутонг-Шелл (45 тис.). Основні термінали — Бінтулу, Кучінг, Малакка, Пінанг, Порт-Діксон, Порт-Кланг і інші.
Однією з основних проблем нафтової галузі є виснаження запасів. За останні роки в Малайзії не відкрито жодного великого за запасами родовища. З метою активізації геологорозвідувальних робіт уряд в 1998 році ухвалив рішення про зниження оподаткування галузі. Одночасно керівництво ПЕТРОНАС приступило до розробки нової стратегії, основна мета якої — активна участь компанії в зарубіжних проектах. Так, сьогодні малайзійська компанія вже працює в Туркменістані, Ірані, Китаї, Пакистані, В'єтнамі, Алжирі, Лівії, Тунісі та інших країнах. В квітні 1997 р. малайська інвестиційна холдингова компанія «Петра Хіра» підписала угоду з урядом Татарстану про придбання контрольного пакету акцій нафтохімічного підприємства «Нижнекамскнефтехим».
Природні умови
Малайзія розташована в екваторіальному поясі. Береги низькі, часто заболочені, на півн.-сході о. Калімантан облямований кораловими рифами. Вздовж узбережжя о. Калімантан — низовини; в глибині острова — горби і гірські хребти вис. 2000—2400 м. (найвища точка країни — г. Кінабалу, 4101 м). Поверхня п-ова Малакка горбисто-гориста (вис. до 1000—2000 м; найвища г. Тахан, 2190 м). Вздовж узбережжя п-ова Малакка — заболочені алювіальні низовини шир. 30-90 км.Берегова лінія півострівної частини Малайзії має протяжність бл. 1900 км, береги слабо порізані і характеризуються плавними контурами. Багато зручних гаваней і бухт, в яких побудовані портові споруди. Їх велика частина знаходиться на заході і півдні півострова. У прибережній зоні Малайзії безліч островів. Найбільші з них — Ланкаві і Пінанг, розташованих в Малаккській протоці на північному заході країни, і Бангі та Лабуан біля побережжя штату Сабах. Берегова лінія малайзійської частини о. Калімантан має протяжність бл. 2250 км, на сході вона сильно розчленована, зокрема затоками Дарвел, Сандакан, Лабук, Маруду, Кіманіс. Горби і невисокі гори півострівної Малайзії створюють декілька паралельних ланцюгів. Найбільший — хребет Кербау — має субмеридіональне простягання, перетинає майже всю країну і утворює головний вододіл п-ова Малакка. Тут розташована найвища точка Західної Малайзії — г. Тахан. Велика частина Східної Малайзії зайнята плоскогір'ям і масивним гірським хребтом на кордоні з Індонезією.
Півострів Малакка характеризується густою річковою мережею. Однак ріки мають невелику довжину. Найбільш протяжні з них — Паханг (бл. 320 км), Келантан, Джохор, які впадають у Південно-Китайське море, і Перак (270 км), що впадає в Малаккський протоку. На Калімантані річкова мережа більш розріджена. Найбільші ріки — Кінабатанган (563 км), Лябук, Сегама, Падас в штаті Сабах і Раджанг (563 км), Барам (402 км), Лупар (228 км), Лімбанг (196 км) в штаті Саравак. Завдяки великій кількості атмосферних осадків ріки повноводні цілий рік. Ріки Малайзії багаті порогами і водоспадами, є потенційним джерелом електроенергії. Низов'я найбільших рік судноплавні.
Клімат країни екваторіальний і субекваторіальний, мусонний.
Калімантан (Борнео)
Гора Кінабалу, найвища точка Малайзії, знаходиться в Сабаху.
Джохор-Сингапурське шоссе, що з'єднує дві країни через Протоку Джохор. На задньому фоні Джохор-Бару.
Рафлезія з Малайзії.
Природа Малайзії
Рафлезія з Малайзії.
Природа Малайзії
Рафлезія з Малайзії.
Природа Малайзії
Рафлезія з Малайзії.
Природа Малайзії
Рафлезія з Малайзії.
Природа Малайзії
Рафлезія з Малайзії.
Природа Малайзії
Рафлезія з Малайзії.
Природа Малайзії
Рафлезія з Малайзії.
Природа Малайзії
Рафлезія з Малайзії.
Природа Малайзії
Рафлезія з Малайзії.
Природа Малайзії
Рафлезія з Малайзії.
Природа Малайзії
Рафлезія з Малайзії.
Природа Малайзії
Рафлезія з Малайзії.
Природа Малайзії
Рафлезія з Малайзії.
Природа Малайзії
Структура федерації і адміністративний поділ.
Малайзія це федерація, яка складається з 13 штатів, одинадцять з яких знаходяться на Малайському півострові, а два на островіБорнео.
Західна Малайзія(штати):Султанат Джохор (столиця Джохор-Бару), Султанат Кедах (столиця Алор-Стар), Султанат Келантан (столиця Кота-Бару), Султанат Паханг (столиця Куантан), Султанат Перак (столиця Іпох), Султанат Селангор (столиця Шах-Алам), Султанат Тренгану (столиця Куала-Тренггану), Виборна монархія Негері-Сембелан (столиця Серембан), Королівство Перліс (столиця Кангар), Губернаторство Малакка (столиця Малакка), Губернаторство Пулау-Пінанг (столиця Джорджтаун).
Федеральні території:Путраджая (нова адміністративна столиця), Куала-Лумпур (колишня столиця і економічний центр).
Східна Малайзія(штати):Сабах, в минулому Північне Борнео (столиця Кота-Кінабалу, в минулому Джесселтон), Саравак (столиця Кучінг).
Федеральні території: Лабуан (столиця Вікторія).
Султанат Джохор.
Назва Джохор походить від арабського «дорогоцінний камінь». Султанат засновано на початку XVI століття султаном Махмудом Шахом, останнім султаном Малакки, після того, як йому не вдалося втекти від португальський завойовників. Султанат поступово перетворився в Джохорську Імперію, займаючи архіпелаг Ріау. Джохор постійно нападав на португальців, але не зміг повернути Малакку. Протягом усіх 130 років португальського панування, заважав португальцям контролювати затоку.
Джохор
Прапор
Прапор Джохору, синій колір символізує владу держави, червоний — воїнів, які захищають країну, білий півмісяць і зірки — іслам і монархію.
Герб
Столиця:Джохор-Бару.
Площа:19,984 км².
Населення :3,3 млн., малайці, китайці, індійці та інші.
Палац Султана в Джохор-Бару
Султанат Кедах.
Кедах — (Kedah), штат в Західній Малайзії, північно-західній частині півострова Малакка він знаходиться між Песлісом на півночі і Пераком. Площа 9,425 тис. км2. Населення 1,5 млн. осіб. Адміністративний центр — Алор-Стар. Основа економіки — вирощування рису і вирощування каучуконосів, а також кокосової пальми, тропічних фруктів. Прибережне риболовство (алоза, макрель). Видобуток олов'яної руди; підприємства з первинної переробки каучуку, очищення рису і ін. В основному аграрний штат, Кедах вирізняється мальовничими сільськими ландшафтами, кольорові відтінки яких можуть змінюватися залежно від фази циклу розведення рису. Найяскравіша зелень виграє на полях, коли рис починає сходити. Потім, під час жнив, на заміну приходять золотаво-жовті відтінки і, насамкінець, коричневий колір землі, коли зібрано урожай.
Кедах
Прапор
Герб
Столиця.
Алор - Сетар (Alor Sеtar) — столиця Кедаху, урядова і королівська резиденція. Місто також є головним комерційним центром штату.
Визначні місця штату.
Долина Буджанг:
Долина Буджанг, яка розташована на захід від міста Сунгай Петані, в V столітті була ареною розвитку процвітаючої індуїстсько-буддиської цивілізації. Це королівство торгувало з Індією, Камбоджею та імперією Шрівіджайя, в 671 р. його відвідав китайський монах І-Цзин. В VII столітті воно стало частиною Шрівіджайї, а його архітектура досягла найвищого злету до X століття. На сьогодні розчищено більше 50 площадок з залишками храмів. Сліди цих древніх споруд протягнулися ланцюжком від гори Джерай до Куала Муда на півдні. Першим віднайшов руїни британський археолог Куотріч-Уелс в 1936 р.На березі річки Буджанг, за 2 км північніше населеного пункту Мербок (Merbok), знаходиться Археологічний музей Лембах Буджанг. В його колекції фрагменти гончарних виробів, яким півтори тисячі років. Крім того, представлено в експозиції китайський фарфор, зразки різьби по камінню, індійські тризуби і дорогоцінності з Близького Сходу.Найціннішою знахідкою є храми. В 1977 р. було розчищено два 600-річних чанді. Але найціннішим є Чанді Букіт Бату Пахат, якому 1000 років.
Балай Бесар
Знаходиться поруч з центральною площею столиці (падангом), побудований в 1898 р. Балай Бесар досі використовується в придворних церемоніях і урядових заходах. Приміщення, яке слугує для прийомів, прикрашають колони і залізні ковані прикраси в вікторіанському стилі. В тонкій різьбі по дереву прослідковується тайський вплив.
Мечеть Захір
Балай Нобат
В башті Балай Нобат зберігаються священні інструменти королівського оркестру-нобат, якими користуються виключно під час коронування, одруження або похорон султана штату. До складу інструментів входить три барабани, гонг і флейта.
Галерея Балай Сені Негрі
Художня галерея штату знаходиться недалеко від центральної площі в красивому приміщенні колоніальної архітектури. Тут є експозиції з живопису, антикваріат та археологічні знахідки.
Королівський музей
Поруч з Балай Бесар знаходиться Королівський музей, в якому раніше був палац султана. В його колекції — регалії королівської родини Кедаху, а також предмети, пов'язані з життям і діяльністю першого прем'єр-міністра Малайзії Абдул Рахмана Путри Аль-Хаджа, кедахського принца.
Гробниця Махсурі
За 12 км на північний-захід від Куаха поховано Махсурі, героїню відомої місцевої легенди.
Гробниця Махсурі
За 12 км на північний-захід від Куаха поховано Махсурі, героїню відомої місцевої легенди.
Галеріа Пердана
Ця виставкова галерея в містечку Кілім (Kilim), близько 10 км від Куаху, демонструє гостям колекцію з більше ніж 2500 подарунків і нагород, які було вручено колишньому прем'єр-міністрові Малайзії д-ру Махатхіру Мохамаду та його дружині. Серед експонатів — вишукані кришталеві, дерев'яні, шкіряні, срібні, мідні, олов'яні, керамічні і скляні вироби. Також представлені музичні інструменти, твори мистецтва і ремесел в стилі мусульманської художньої традиції, зразки текстилю і зброя. В композиції є таож автомобілі
Галеріа Пердана
Ця виставкова галерея в містечку Кілім (Kilim), близько 10 км від Куаху, демонструє гостям колекцію з більше ніж 2500 подарунків і нагород, які було вручено колишньому прем'єр-міністрові Малайзії д-ру Махатхіру Мохамаду та його дружині. Серед експонатів — вишукані кришталеві, дерев'яні, шкіряні, срібні, мідні, олов'яні, керамічні і скляні вироби. Також представлені музичні інструменти, твори мистецтва і ремесел в стилі мусульманської художньої традиції, зразки текстилю і зброя. В композиції є таож автомобілі
Галеріа Пердана
Ця виставкова галерея в містечку Кілім (Kilim), близько 10 км від Куаху, демонструє гостям колекцію з більше ніж 2500 подарунків і нагород, які було вручено колишньому прем'єр-міністрові Малайзії д-ру Махатхіру Мохамаду та його дружині. Серед експонатів — вишукані кришталеві, дерев'яні, шкіряні, срібні, мідні, олов'яні, керамічні і скляні вироби. Також представлені музичні інструменти, твори мистецтва і ремесел в стилі мусульманської художньої традиції, зразки текстилю і зброя. В композиції є таож автомобілі
Султанат Келантан
Келантан (Джаві: كلنتن دار النّعيم) – штат Малайзії. Столиця і королівська резиденція – Кота-Бару. Арабською мовою штат шанобливо називають Darul Naim («Щасливе місце»).Келантан розташований на північному сході Півострівної Малійзії. Він межує на півночі з провінцією Наратхіват Таїланду, а також з малайзійськими штатами: на південному-сході – Тренгану, на заході – Перак, на півдні – Паханг. З північного-сходу Келантан омиває Південно-Китайське море.Келантан розташований в північно-східній частині півострова. Келантан, як говорять, в перекладі означає «Земля блискавок» (див. далі інші теорії походження назви), є аграрним штатом з багатими заливними полями, з простими рибацьми селищами і зарослими казуаріною берегами. В Келантані було зроблено декілька найдавніших археологічних відкриттів в Малайзії, в тому числі декілька доісторичних поселень аборигенів.Вже багато років правлячою партією є Ісламістська партія Малайзії і завдяки її політики Кетантан є найбільш соціально-консервативним ісламським штатом Малайзії.
Келантан
Прапор
Герб
Столиця
Кота-Бару (малай. Kota Bharu; кит. 哥打巴鲁) — місто в Малайзії, столиця штату Келантан. Розташоване у північно-східній частині півострова Малакка, поблизу місця впадіння річки Келантан в Південно-Китайське море, недалеко від кордону з Таїландом. Назву міста можна перекласти з малайської як: «нове місто» або «новий замок (форт)».Кота-Бару цікавий безліччю мечетей, різними музеями, унікальною архітектурою старого королівського палацу і колишніми королівськими будівлями в центрі міста.
Мечеть Кампунґ-Лаут
Арка султана Ісмаїла Петра
Султанат Паханг
Паханг (малай. Pahang Darul Makmur, джаві:ڨهڠ دار المعمو) — федеральний штат (султанат) в Малайзії. Паханг є третім за величиною штатом в Малайзії, після Сараваку і Сабаху, і найбільшим у півострівній Малайзії. Знаходиться у східній частині півострова Малакка. Штат займає величезний басейн річки Паханг. Його столицею є Куантан, а королівська резиденція знаходиться у Пекані. Територія штату в значній частині покрита джунглями, тому щільність населення вища на прибережних рівнинах..
Паханг
Прапор
Герб
Столиця
Куантан (малай. Kuantan; кит. 关丹) — місто на сході півострівної частини Малайзії; столиця штату Паханг. Столиця штату Паханг була перенесена в Куантан з Куала-Ліпіс в 1955 році.Розташоване поблизу гирла річки Куантан при її впадінні в Південно-Китайське море, приблизно на півдорозі між Сінгапуром і Кота-Бару.Розвинені харчова, легка та нафтохімічна галузі промисловості. Важливе значення в економіці відіграє також туризм.
Найвідоміші пам'ятки столиці
Площа Махкота
Мечеть в Куантані
Мечеть Тенгку Ампуан Афзан
Султанат Перак
Перак (малай. Perak, джаві: ڨيرق — «срібло», за подібним до срібла кольором олова) — штат Малайзії. Адміністративний центр - місто Іпо (Ipoh). Глава штату - Султан Азлан Шах. Резиденція султана знаходиться в місті Куала Кангсар (Kuala Kangsar).Офіційна назва штату - Perak Darul Ridzuan (Джаві: ڨيرق دار الرّضوان), або «Перак, Обитель Благодаті».
Перак
Прапор
Герб
Столиця - Іпо
Султанат Селангор
Селангор (Джаві: سلاڠور, населення 7,2 млн.), один з 13 штатів Малайзії. Знаходиться на західному березі Півострівної Малайзії, межує: на півночі - штат Перак, на сході - штат Паханг, на півдні - штат Негері-Сембелан і на заході – Малаккська протока. Повністю оточує федеральні території Куала-Лумпур та Путраджая.Походження назви Селангор історією втрачено, хоча в деяких джерелах запевняють, що назва походить від малайського слова selangau, що означає «велика муха», внаслідок того, що на болотах вздовж ріки Селангор на північному-заході держави водилася величезна кількість мух. Відповідно до іншої теорії, яка здається правдоподібнішою, назва штату походить від терміну Selang Ur, що значить земля проток (ur з тамільської мови - земля, selang з малайської мови протока).Селангор на арабській мові з повагою назівають також Darul Ehsan ("Місцепроживання щирості").Штат – стадкова конституційна монархія, якою управляє султан (з 2001) – султан Шарафуддін Ідріс Шах.
Селангор
Прапор
Герб
Столиця
Шах-Алам (Shah Alam) — з 1978 року адміністративний центр штату Селангор, (Малайзія), знаходиться на південному заході півострова Малакка (Semenanjung Melaka). Населення понад 600 тис. осіб. Швидко зростаючий промисловий центр - тут є підприємства електротехнічної й електронної промисловості, автоскладальний завод «Протон Сага», технологічний інститут Мара, навчальний сільськогосподарський парк «Букіт Чераках» (865 га). Спорткомплекс, автодром. Музей султана Алам-Шаха (1989). Найбільша в ПСА мечеть султана Салахуддіна з найвищим мінаретом у світі («Блакитна мечеть», 1988). Статус сіті (bandar raya) - в 2000 році. Розвинений туризм.
Музей Шах-Аламу з мінаретами Блакитної мечеті на задньому плані.
Султанат Тренггану
Теренггану, колишня вимова Тренгану (малай. Terengganu Darul Iman, джаві:ترڠڬانو دار الإي) — один із федеральних штатів Малайзії. Адміністративний центр — місто Куала-Теренггану. Теренггану поділений на 7 районів. Штат являє собою спадкову монархію — султанат. Глава штату — Султан Мізан Зайнал Абідін.
Тренггану
Прапор
Герб
Столиця
Куала-Тренгану (також: Куала-Теренггану) - місто в Малайзії, столиця штату Тренгану. Розташований на східному узбережжі півострова Малакка, в 500 км від Куала-Лумпура. З трьох сторін місто оточене Південно-Китайським морем. Назва міста можна перекласти як «гирлі річки Тренгану», що пояснюється розташуванням міста.
Виборна монархія Негері-Сембелан
Негері-Сембелан (Negri Sembilan, яві: نڬري سمبيلن) - штат Малайзії на західному березі Малайського півострова. Назва буквально означає «Дев'ять князівств». Негері Сембілан, кордон якого знаходиться за 50 км на південь від Куала-Лумпур. Почасти ця територія зайнята сільськогосподарськими угіддями.
Негері-Сембелан
Прапор
Герб
Столиця
Серембан — місто в Малайзії, столиця штату Негері-Сембелан. Місто розташоване за 30 км від узбережжя, в долині річки Ліггі, біля підніжжя гірського хребта Тітівангса. Місцевість переважно горбиста, грунти - червоні латеритові, що підходять для вирощування каучуконосів і масляної пальми. Це робить Серембан важливим сільськогосподарським центром. У часи бурхливого видобутку олова, річка Логгі була головним транспортним торговим шляхом. Сьогодні - це головне джерело води для Серембана і всього Негері-Сембелана. Клімат, як і в більшій частині західної Малайзії, спекотний та вологий, з середніми температурами 27-30 ºС.
Культурні особливості та визначні місця
Негері Сембілан до цього часу знаходиться пів впливом культури мінангкабау. Характерною особливістю їх архітекткри є гостроверхі дахи будинків, які нагадують роги буйвола. Від мінангкабау, які принесли з собою «адат», традиційні закони, також пішли і інші сучасні традиції Негрі Сембілан, а саме, родинна система з успадкуванням по материнській лінії. Сліди цієї системи помітні і в наш час, особливо в весільних обрядах, праві власності і танцях. Комплекс на вулиці Джалан Лабу, який виконано в традиційному стилі мінангкабу. В музеї виставлені різноманітні експонати народного мистецтва. Палац Срі Менанті (кінець XIX – начало XX століття) є зразком традиційної архітектури і декору мінангкабау. Палац було збудовано в 1908 за 6 років двома місцевими майстрами, без жодного цвяха. До 1931 року був офіційною резиденцією королівської родини. В 1992 році перетворився на туристичний центр, коли в ньому було відкрито королівський музей. Парк Улу Бендул знаходиться за 16 км від Сембану на дорозі Куала Пілах – Срі Менанті біля підніжжя Букіт Ангсі. Заповедник – один з 6, існуючих в штаті, прекрасне місце для любителів екотуризму. По парку протікає річка, яка приємно освіжає повітря. Серед дивовижних дерев прокладено пішохідні маршрути. Порт Діксон – популярне місце відпочинку жителів Куала-Лумпуру і Малакки. знаходиться за 32 км від Серембана, Порт Діксон має один з найкращих пляжів для розваг в Малайзії.
Серембан – Палац Срі Менанті.
Католицька церква
Церква методистів
Королівство Перліс
Перліс (малайськ. Perlis Indera Kayangan, Джаві:يرلس) — найменший штат Малайзії. Він розташований у північній частині західного узбережжя півострівної Малайзії і межує з провінціями Сатун і Сонгкхла Таїланду на своєму північному кордоні. На півдні межує зі штатом Кедах. Сіамці називали Перліс Palit (тай. ปะลิส), коли він знаходився під їхнім впливом.Державний устрій - конституційна монархія (раджанат). Нинішній глава держави - раджа Туантку Сайєд Сірахуддін.
Перліс
Прапор
Герб
Столиця
Кангар (малай. Kangar) — місто в Малайзії, адміністративний центр штату Перліс. Розташоване на крайньому північному заході півострівної частини країни, поблизу кордону з Таїландом. Розташоване на березі річки Перліс. Населення за даними перепису 2005 року становить 48 898 осіб. Площа міста - близько 2,619.4 га.Вважається, що назва Кангар походить від виду яструба, що називається Kangkok або Spizaetus Limnaetu.
Вапнякові пагорби в Перлісі
Популярним є відкрите скелелазіння на вапнякових пагорбах Букіт Кетері, де є більш ніж 50 спортивних альпіністських маршрутів. Діапазон складності від новачка до експерта.
Перліс відомий туристам зміїною фермою і науково-дослідним центром в Сунгаї Бату Пахат і Гуа Келам та Перліським державним парком.
Губернаторство Малакка
Мала́кка (малай. Melaka, ملاك; кит. 马六甲) (Код : MK) — одиз із штатів Малайзії на півдні Малайського півострова. Столиця — місто Малакка. Штат розташований на березі Малаккської протоки.Хоча Малакка була центром першого султанату в Малайзії, зараз там султана немає, і управління здійснює губернатор.
Малакка
Стара карта Малакки
Прапор
Герб
Собор в Малакці
Собор в Малакці
Губернаторство Пенанг
Пенанг (малай. Pulau Pinang, англ. Penang) — острів Малайзії, площею 285 км², а також штат Малайзії, до якого крім острова відноситься також прибережна материкова смуга Себеранг Прай півострова Малакка. Загальна площа штату — 1 046,3 км². Столиця — Джорджтаун з населенням 400 000 мешканців.Обидві частини штату з'єднані між собою мостом 13,5 км завдовжки.
Пенанг
Прапор
Столиця
Джорджтаун (англ. George Town) - столиця острова Пенанг в Малайзії. Він знаходиться на північно-східному краю острова.Населення міста складає більше 220.000 жителів (станом на 2006 рік), переважно китайців.У 2008 році Джорджтаун разом з Малаккою був внесений до Списку об'єктів Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Заснований в 1786 році англійським капітаном Френсіса Лайта і торговцями британської Ост-Індської компанії в болотистій місцевості. Названий на честь англійського короля Георга III.
Найбільший храм Малайзії Кек Лок Ши
Храм Дракона Гор
Путраджая - нова адміністративна столиця
Путраджая (із санскриту - син, що переміг) — місто в Малайзії, побудоване спеціально, як нова адміністративна столиця. Заснована 19 жовтня 1995 року. З 2005 року — федеральна столиця держави, за Куала-Лумпур тимчасово зберігаються деякі столичні функції.Місто розташоване на відстані 20 км на південь від Куала-Лумпур.
Путраджая
Прапор
Герб
Резиденція прем'єр-міністра Малайзії
Путраджая
Міст в Путраджайя
Мечеть в Путраджайя
Куала-Лумпур
Куа́ла-Лумпу́р (мал. كوالا لمڤور — Kuala Lumpur, у перекладі: «брудне гирло») — столиця Малайзії. Куала-Лумпур було засноване в 1857 році. З 1880 по 1978 — столиця Селангору. В 1946-57 одночасно адміністративний центр англійської колонії (в 1946-48 звався Малайський союз, з 1948 по 1957 Федерація Малайя), в 1957-63 столиця незалежної Федерації Малайя, з 1983 — Малайзії, c 1 лютого 1972 має статВ літературному перекладі назва Куала-Лумпур означає «злиття мутних вод». ця назва походить від злиття двох річок – Гомбак і Клан, яке відбувається в історичному центрі міста.ус міста, з 1974 — статус Федеральної території. Місто розташоване на південному заході півострова Малакка у долині поблизу злиття рік Кланг і Гомбак.
Прапор
Герб
Будівля султана Абдул-Самада
Комплекс Даябумі
Телевежа Куала-Лумпура
Національна мечеть
Національна мечеть
Палац культури
Вежа Maybank
Національний музей
Вежі Петронас
Вежі Петронас
Петронас - 88-поверховий хмарочос. Висота - 451,9 метрів. Знаходиться в столиці Малайзії Куала-Лумпурі. У проектуванні хмарочоса брав участь прем'єр-міністр Малайзії Махатхір Мохамад, який запропонував побудувати будівлі в «ісламському» стилі. Тому в плані комплекс являє собою дві восьмипроменеві зірки, а архітектор додав напівкруглі виступи для стійкості.Для будівництва відводилося 6 років (1992-1998 рр..). Вежі зводилися двома різними компаніями для створення конкуренції та підвищення продуктивності. В ході геологічних вишукувань з'ясувалося, що передбачувана майданчик для будівництва знаходиться однією частиною на краю скельної породи, а інший - на м'якому вапняку. Після споруди на даному місці таких важких веж, одна з них неминуче просіла б. У підсумку будівлі повністю перенесли на м'який грунт, зсунувши на 60 метрів, і вбили палі на глибину більш ніж 100 метрів. На даний момент це найбільший бетонний фундамент в світі.Відрізняється не тільки колосальними розмірами, але й складністю конструкції. Площа всіх приміщень будинку - 213 750 м ², що відповідає площі 48 футбольних полів. Самі вежі займають у місті 40 гектарів. У вежах Петронас розташовані офіси, виставкові та конференц-зали, художня галерея.Зведення «Веж Петронас» обійшлося основному замовнику - державній нафтовій корпорації «Петронас» - в 2 млрд рінггитів (800 млн доларів). Частина витрат взяли на себе інші малайзійські фірми, розподілили між собою офісні приміщення двох хмарочосів. Цікаво відзначити, що вежі сполучені критим переходом у вигляді мосту, який забезпечує протипожежну безпеку будівлі.Для будівництва веж повинні були бути використані тільки матеріали, вироблені в Малайзії, тому неможливо було забезпечити будівельників необхідною кількістю сталі. Спеціально для веж-близнюків був розроблений особливо міцний і одночасно еластичний бетон, який можна було виробляти в Малайзії. З нього і були побудовані Вежі Петронас. Хмарочос вийшов вдвічі важче аналогічних сталевих. Миття 16000 вікон однієї башти займає місяць. У баштах працюють 10 000 чоловік.
Парк птахів
Парк птахів
Сонячний аратінга
Токо тукан
Ставок з фламінго
Ставок з фламінго
Сабах
Саба́х (малайською Sabah, سابه, Sabah)— другий за площею штат Малайзії, називається також Negeri di bawah bayu, що перекладається як «Країна під вітром». Раніше, будучи британською колонією, називався Північне Борнео, пізніше отримав статут штату Малайської федерації. Інший малайський штат на острові Борнео — Саравак. На півдні межує з Індонезією. Сабах також межує з султанатом Бруней на північному заході. Столиця — Кота Кінабалу (попередня назва — Джесселтон.)
Сабах
Прапор
Герб
Столиця
Кота-Кінабалу (раніше відоме як Джесселтон) — місто в Малайзії, столиця штату Сабах. Місто розташоване у північно-західній частині острова Борнео на узбережжі Південно-Китайського моря. Поруч з містом розташований національний парк «The Tunku Abdul Rahman National Park», з іншого боку - гора Кінабалу, яка і дала назву місту. Це найбільше місто в Сабаху і 6-е за чисельністю в Малайзії.Кота-Кінабалу також відоме як K.K.. Це основний туристичний напрямок і популярне місце для мандрівників, які відвідують Сабах і Борнео. Парк «Kinabalu National Park» простягається на 90 кілометрів від міста, тут є безліч туристичних атракціонів. Кота-Кінабалу також один з промислових і комерційних центрів східної Малайзії. Ці два фактори зіграли роль у тому, що місто є одним з найбільш швидкозростаючих міст Малайзії.
Північний край острова Борнео
Саравак
Саравак — один з двох штатів Малайзії, розташований на північному заході острова Борнео. Саравак — найбільший штат у Малайзії. Сусідній штат на острові — Сабах. Саравак межує з Індонезією і султанатом Бруней.Столиця Сараваку — Кучінг, населення близько пів-мільйона, буквально Котяче Місто. Найбільші міста — Сібу (200,000), Мірі (202,000) і Бінтулу (102,761). Загальна кількість населення штату перевищує два мільйони чоловік. Саравак — багатокультурний штат без явно вираженої етнічної більшості. Управляється губернатором, який призначається центральним урядом Малайзії.
Саравак
Прапор
Герб
Столиця
Кучінг (Котяче місто) – місто в Східній Малайзії, на острові Борнео, столиця провінції Саравак. Населення (близько півмільйона чоловік) складається з малайців, даяків, китайців різного походження і індійських народностей.Клімат м'який, тропічний, середня кількість річних опадів становить 4,000 мм. Вологий період мусонів триває з листопада по лютий місяць. Середня температура становить 23 °C зранку і сягає 32 °C після обіду протягом усього року.Кучінг – одне з самих красивих та впорядженихх міст Південно-Східної Азії. Місто розташоване на обох берегах ріки Саравак, північне і південне місто з'єднані між собою тільки двома мостами. Походження назви міста Кучінг залишається до цього часу незрозумілим. Традиційно вважають що Кучінг – Котяче місто, хоча скоріше всього назва походить від індійського "кочін" (порт)Скрізь в місті стоять скульптури кішок, а також тут є Музей Кішок.
Форт Маргарита
Даоський храм Туа Пек Конг
Мечеть Негері
Меморіал Брука біля будинку суду
Лабуан
Лабуан (малайською: Labuan, мовою яві: لابوان) — федеральна територія, яка входить до складу Малайської федерації, розташована на декількох островах, головний з яких має таку ж назву. Лабуан відомий як офшорний банківський центр, який користується сприятливим геогафічним розташуванням (знаходиться між Сабахом, султанатом Бруней і Філіппінами).Можливо, Лабуан став прототипом фантастичного султанату Кінакута в романі Ніла Стівенсона «Кріптономікон».
Лабуан
Прапор
Герб
Столиця
Бандар-Лабуан (малайск. Bandar Labuan) - місто в Малайзії, адміністративний центр федеральної території Лабуан. За часів англійського колоніального панування місто носило назву Вікторія, під цією назвою він згадується в деяких творах Еміліо Сальгарі. У жовтні 1990 року в Лабуане був заснований міжнародний офшорний фінансовий центр. Бандар-Лабуан - це відкритий порт, в якому не стягуються податок з обороту, додатковий прибутковий податок, акцизні збори, експортні-імпортні збори.