Презентація на тему «Легка промисловість» (варіант 1)


Рейтинг презентації 4.2 на основі 5 голосів
Слайд #1
Презентація на тему «Легка промисловість» (варіант 1) - Слайд #1

Легка промисловість


Слайд #2
Презентація на тему «Легка промисловість» (варіант 1) - Слайд #2

Легка промисловість - сукупність галузей промисловості, що виробляють головним чином товари масового народного вжитку з різних видів сировини. Підприємства легкої промисловості широко розповсюджені, але їхня спеціалізація дуже неоднорідна і залежить від наявності сировини та потреб населення.
Основні галузі легкої промисловості:
Текстильна (бавовняна, льняна, вовняна, шовкова, трикотажна тощо);
Швейна;
Шкіряна;
Хутряна
Взуттєва;
Галантерейна.


Слайд #3
Презентація на тему «Легка промисловість» (варіант 1) - Слайд #3

Легка промисловість є однією з найважливіших серед галузей виробництва непродовольчих товарів. Продукція легкої промисловості йде на задоволення потреб населення, забезпечуючи його тканинами, одягом, взуттям та іншими предметами споживання, а також використовується в інших галузях промисловості у вигляді сировини і допоміжних. Найбільш тісні зв'язки вона має із сільським господарством і хімічною промисловістю – основними постачальниками сировини для галузі, а також машинобудуванням.


Слайд #4
Презентація на тему «Легка промисловість» (варіант 1) - Слайд #4

Фактори розміщення підприємств:
– сировинний, який впливає на розміщення підприємств з первинної переробки сировини;
– споживчий, так як готова продукція деяких підгалузей легкої промисловості менш транспортабельна порівняно з напівфабрикатами.
– трудоресурсного забезпечення, який передбачає наявність професійно підготовлених трудових ресурсів, бо всі галузі легкої промисловості працеємні. Історично склалось так, що в її галузях використовується переважно жіноча праця (до 90%). Проте в регіонах необхідно враховувати можливість використання і жіночої, і чоловічої праці.
- Нині на розміщення легкої промисловості великий вплив справляє науково-технічний процес.


Слайд #5
Презентація на тему «Легка промисловість» (варіант 1) - Слайд #5

Провідне місце посідає текстильна промисловість, яка виробляє різноманітні тканини Наприкінці XX ст. текстильна промисловість зазнала істотних структурних, галузевих і територіальних зрушень. Вони були зумовлені цілою низкою чинників - сировинного, технологічного, трудового, споживчого і особливо екологічного характеру. Ще в середині XX ст. у сировині явно переважали натуральні волокна, але тепер це здебільшого хімічні волокна. Як наслідок, відбулися територіальні зрушення виробництв у бік хімічних комбінатів і машинобудівних заводів. До того ж деякі індустріально розвинуті країни Західної Європи відмовилися від розвитку на своїй території сировиноємних стадій текстильного виробництва.
Текстильна промисловість


Слайд #6
Презентація на тему «Легка промисловість» (варіант 1) - Слайд #6

Серед регіонів за випуском усіляких тканин лідирує Азія (понад 40 % світового випуску).Економічно розвинуті країни зазвичай мають також і потужну швейну промисловість:США, Італія, Німеччина, Франція,Великі швейні виробництва мають і країни, що розвиваються, - Китай, Індія, Індонезія, В'єтнам. Зважаючи на наявність тут дешевої робочої сили, чимало західних фірм перенесли свої виробництва з Америки і Європи саме сюди.А серед країн провідні позиції з випуску тканин мають Китай, Гонконг, США, Південна Корея, Тайвань, Індія тощо. Слід зазначити, що Китай посідає перше місце у світі за експортом одягу, обійшовши всі країни ЄС.


Слайд #7
Презентація на тему «Легка промисловість» (варіант 1) - Слайд #7

Текстильна промисловість світу
– виробництво бавовняних тканин у 1 млрд. м2
Китай
32,5
Індія
19,6
США
4
1
1 – Італія
бавовник
бавовник
1,7
Р о с і я
1,6
Бразилія
1,5
Японія
Тайвань
1,1
1
2
2 – Іспанія
0,8
3
3 – Франція
0,7


Слайд #8
Презентація на тему «Легка промисловість» (варіант 1) - Слайд #8

Текстильна промисловість світу
Виробництво вовняних тканин (млн. м2)
– райони і центри вовняної промисловості
Китай
1
вовна
Японія
вовна
США
Індія
2
3
Р о с і я
1 – Італія
2 – Німеччина
3 – Велика Британія
Туреччина
4
4 – Польща


Слайд #9
Презентація на тему «Легка промисловість» (варіант 1) - Слайд #9

Текстильна промисловість світу
– ареал вирощування льону-довгунцю
Р о с і я
106,4
106,4
– виробництво лляних тканин в млн. м2
Білорусь
50,1
Чехія
23,6
Україна
19,7
Румунія
17,3
– райони і центри шовкової промисловості
Китай
США
Японія
– райони і центри джутової промисловості
Пакистан
Індія
Бангладеш
C – країни, які виробляють найбільше синтетичних тканин
C
C
C


Слайд #10
Презентація на тему «Легка промисловість» (варіант 1) - Слайд #10

Швейна промисловість - галузь легкої промисловості , що виробляє одяг та інші швейні вироби побутового та технічного призначення з тканин, трикотажних полотен , штучною і натуральної шкіри і хутра, нових конструкційних матеріалів, а також різноманітних оздоблювальних матеріалів і фурнітури.
Швейна промисловість


Слайд #11
Презентація на тему «Легка промисловість» (варіант 1) - Слайд #11

Великі швейні виробництва мають і країни, що розвиваються - Китай , Індія , Індонезія , В'єтнам . Багато західні фірми перенесли сюди свої виробництва з Америки і Європи через виключно дешевої робочої сили в цих регіонах. А на російському ринку переважають товари закордонного виробництва.


Слайд #12
Презентація на тему «Легка промисловість» (варіант 1) - Слайд #12

Шкіряне виробництво - вичинка різних видів і сортів шкір з сирих (парних) чи законсервованих шкур в умовах традиційного господарства або промислового підприємства. Окрему категорію представляє хутряне виробництво. Шкіряне виробництво є одним з найбільш древніх і, по суті, суворо хімічним виробництвом, оскільки являє собою кінцеве хімічний вплив на природний матеріал.


Слайд #13
Презентація на тему «Легка промисловість» (варіант 1) - Слайд #13

В даний час існують три основні стадії шкіряного виробництва:
-відмочно-зольні процеси;
-підготовчі процеси та дублення;
- хімічна обробка і фарбувально-жіровальние процеси.
З шкіри тварин здавна виготовляється безліч виробів: -Взуття (чоботи, туфлі і пр.) -Галантерея (рукавички, ремені та ін) -Оздоблення меблів (дивани, крісла та ін), також фурнітура . -Шкіряні обладунки


Слайд #14
Презентація на тему «Легка промисловість» (варіант 1) - Слайд #14

Взуттєва промисловість - традиційне ремесло, що сягає корінням углиб століть і що представляє собою мистецтво виготовлення взуття різних призначень і видів. В даний час ручне виготовлення взуття шевцями або башмачник поступово зникає, витісняючись індустріальним виробництвом взуття допомогою верстатів і операційних ліній.
Взуттєва промисловість


Слайд #15
Презентація на тему «Легка промисловість» (варіант 1) - Слайд #15

Предмети промисловості традиційно виготовляються з таких матеріалів, як шкіра , дерево , гума , пластик , джут або інші подібні матеріали, і часто складаються з множинних частин для кращого протистояння солі, що може пошкодити верхню основу зі шкіри.


Слайд #16
Презентація на тему «Легка промисловість» (варіант 1) - Слайд #16

Дякую за увагу!