Презентація на тему «Латинська Америка» (варіант 1)


Рейтинг презентації 4.5 на основі 2 голосів



Слайд #1
Презентація на тему «Латинська Америка» (варіант 1) - Слайд #1

Підготували учениці 11-Б класуКарина КрупенкоЮлія малкаВасилина Біла
Анастасія савіна
Латинська Америка


Слайд #2
Презентація на тему «Латинська Америка» (варіант 1) - Слайд #2

Латинська Америка - збірне найменування американських країн і територій , що використовують в якості офіційних романські мови.
Геополітично, Латинська Америка поділяється на 33 незалежних держави і декілька залежних територій.
У Латинській Америці розташована найдовша на Землі система гір - Анди, найбільший функціонуючий вулкан планети під - Котопахи , найвищий у світі водоспад -Анхель , найбільше гірське озеро Тітікака і найбільша на Землі ріка - Амазонка .
Перша світова війна безпосередньо не зачепила країн Латинської Америки, проте мала для їхнього розвитку суттєві наслідки. Зростання споживання сільськогосподарської продукції і сировини у воюючих державах призвело до зростання цін на дану продукцію. Це збільшило прибутки латиноамериканських країн, що були використані для розвитку промисловості. У країнах формувалися національний капітал і робітничий клас, які на повну силу заявили про свої права. Тим самим на невирішене аграрне питання накладались проблеми, притаманні промислово розвиненим країнам. Війна призвела також до згортання капіталовкладень європейських держав, чим відразу скористалися США.


Слайд #3
Презентація на тему «Латинська Америка» (варіант 1) - Слайд #3

Аргентина
Аргентина -федеративна демократична республіка, в її складі 23 автономні провінції і один округ. Держава в Південній Америці, що займає південно-східну частину материка, східну частину острова Вогняна Земля і ряд островів у південній Атлантиці. Межує на півдні й заході з Чилі, на північному заході з Болівією, на сході з Парагваєм,  Бразилією, Уругваєм і омивається Атлантичним океаном. 
Площа 2 780 092 км².
За переписом 2010 року населення Аргентини становить 40 091 359 осіб. 
Столиця — Буенос-Айрес.
Офіційна мова — іспанська.
Грошова одиниця — аргентинський песо.
На чолі держави стоїть президент, який обирається на 4 роки (може займати пост 2 терміни поспіль). Він же — голова виконавчої влади, а також головнокомандувач збройних сил. 2007 року Президентом Аргентини обрана Крістіна Фернандес де Кіршнер. 


Слайд #4
Презентація на тему «Латинська Америка» (варіант 1) - Слайд #4

Зовнішня політика
Разом з іншими південноамериканськими країнами Аргентина входить до складу таких міжнародних організацій: Меркосур, Союзу південноамериканських націй, ООН, , Велика двадцятка,Група 77, Група Ріо, Асоціація латиноамериканської інтеграції, Латинський союз, Міжамериканський банк розвитку, Міжнародна фінансова корпорація, Конференція ООН з торгівлі та розвитку, , Інтерпол,ЮНЕСКО, Всесвітня організація інтелектуальної власності, Всесвітня туристична організація, Міжнародна організація цивільної авіації, Міжнародна морська організація, Міжнародний телекомунікаційний союз, Всесвітній поштовий союз, Всесвітня метеорологічна організація, Асоціація ібероамериканських держав для розвитку національних бібліотек, Організація ібероамериканських держав для освіти, науки і культури,Латиноамериканська енергетична організація, Андійська корпорація розвитку, Андійська спільнота. Кернська група.
У 1982 році Аргентина вела з Великобританією Фолклендську війну за контроль над Фолклендськими островами.
Відносини України й Аргентини
Важливе значення розвитку українсько-аргентинських відносин для обох країн зумовлене рядом історичних факторів. Аргентина першою серед країн Латинської Америки 5 грудня 1991 року визнала незалежністьУкраїни і першою в регіоні встановила з нею дипломатичні відносини 6 січня 1992 року. Аргентина також була першою країною у світі, яка визнала Українську Народну Республіку і встановила з нею дипломатичні відносини у лютому 1921 року. З березня 1993 року у Буенос-Айресі діє Посольство України, а з травня 1993 року в Києві — відповідно аргентинське посольство. В Аргентині постійно проживає сьома за чисельністю українська діаспора у світі, яка налічує понад 300 тисяч осіб


Слайд #5
Презентація на тему «Латинська Америка» (варіант 1) - Слайд #5

Болівія
 Багатонаціональна Держава Болівія — держава в центральній частині Південної Америки. На півночі і на сході межує з Бразилією, на південному сході — з Парагваєм, на півдні — з Аргентиною і на заході — з Чилі й Перу.
Офіційна столиця країни — Сукре, однак резиденція уряду перебуває в Ла-Пас.
Економіка країни наприкінці 20 ст. відчула страшних коливань через падіння цін на олово, поганих врожаїв та виплати боргів Міжнародному Банку, все це призвело до страшної інфляції. Хоча Болівія отримувала дуже велику іноземну допомогу, технічну підтримку та позики Міжнародного Банку протягом ряду років, величезні проблеми, що не мають швидких або легких вирішень продовжують стояти перед урядом. Виробництво природного газу стало успішнішим, і з падінням світового попиту на олово наприкінці 1980-х та у 1990-х роках, газ став найважливішим експортнимтоваром Болівії, який до середини 1980-х рр. давав більше половини всіх офіційних прибутків. Головний споживач природного газу — Аргентина. Великі родовища газу сконцентровані в районі Санта-Крус.
Болівія багата й іншими природними ресурсами, зокрема, володіє великим гідроелектричним потенціалом, який мало використовується.Президент Болівії- Эво Моралес


Слайд #6
Презентація на тему «Латинська Америка» (варіант 1) - Слайд #6

Бразилія
Федеративна Республіка Бразилія — держава в Південній Америці, що межує на південному заході з Уругваєм,Аргентиною, Парагваєм і Болівією, на заході з Перу і Колумбією, на півночі з Венесуелою, Гайаною, Суринамом і Французькою Гвіаною, на сході омиваєтьсяАтлантичним океаном.
Площа — 8 511 965 км², столиця — місто Бразиліа. Бразилія має найсильнішу економіку в Латинській Америці та є одним з головних експортерів сільськогосподарської продукції у світі. Зараз у Бразилії діє сьома конституція, прийнята в 1988 році, після падіння військової диктатури у 1985 році. Згідно з цією конституцією, Бразилія є федеративною президентською представницькою республікою, де президент(Луиш Инасиу Лула да Силва) є главою держави, так і главою уряду.
Традиційно Бразилія була лідером в латиноамериканському суспільстві і грала важливу роль в системі колективної безпеки та економічній кооперації Західної півкулі. Зараз вона є членом Міжамериканського договору взаємної допомоги і член Організації американських держав. У 2004—2005 роках Бразилія війшла до складу Ради Безпеки ООН в дев'ятий раз.


Слайд #7
Презентація на тему «Латинська Америка» (варіант 1) - Слайд #7

Чилі
Республіка Чилі  — країна в Південній Америці. Межує на півночі з Перу, на заході і півдні омивається Тихим океаном, на сході за хребтами Анд розташовані Болівія і Аргентина. Через Магелланову протоку Чилі має вихід у Атлантичний океан. Також Чилі претендує на сектор в Антарктиці.
Президент Чилі - Себастьян Пиньера.
Незалежність від Іспанії отримана в 1818. Інтенсивна програма націоналізації і соціальних реформ, почата президентом Сальвадором Альєнде в 1970, призвела до військової хунти генерала Піночета в 1973. У 1989 Піночет погодився на проведення конституційних змін і багатопартійної системи; Патрісіо Аілвін став главою держави й уряду в 1990. Чилі — відносно розвинена країна Південної Америки. Найрозвиненіший автомобільний, морський, залізничний транспорт. Зовнішньоторгівельний оборот забезпечується на 90% морським транспортом. Порти: Сан-Вісенте, Уаско, Гуаякан, Вальпараїсо, Токопілья, Кальдера.


Слайд #8
Презентація на тему «Латинська Америка» (варіант 1) - Слайд #8

Колумбія
Республіка Колумбія — країна в Південній Америці, що межує зПанамою на північному заході, Венесуелою на сході і північному сході, Бразилією на південному сході, Перу і Еквадором на південному заході, на півночі і заході омивається Карибським морем і Тихим океаном. Колумбія — єдина південноамериканська країна, що має вихід як до Атлантичного (через Карибське море), так і до Тихого океану.
Президент Колумбії- Хуан Мануэл Сантос
Повну незалежність від Іспанії Колумбія отримала в 1886 році. У 1949 розпочалася громадянська війна, консерватори і ліберали створили Народний фронт. Віргіліо Барко Вагас був обраний главою держави в 1986:, в 1989 він оголосив війну наркобізнесу . У 1991 прийнято нову Конституцію, лідерів наркомафії було заарештовано. В Колумбії активно діє лівий партизанський рух (герілья). Починаючи з листопаду 2011 року його очолює Родріґо Лондоньйо-Ечеверрі.


Слайд #9
Презентація на тему «Латинська Америка» (варіант 1) - Слайд #9

Куба
Республіка Куба — держава у Вест-Індії, розташована на найбільшому однойменному острові Куба та прилеглих островах в Карибському морі.
Куба — країна з найбільшою кількістю населення в Карибському басейні і має специфічну культуру, яка виникла в результаті злиття багатьох народів і цивілізацій. Республіка Куба — одна з небагатьох соціалістичних країн світу. Вона має однопартійну систему, де влада зосереджена в руках комуністично партії на чолі з Раулем Кастро. Острів здобув незалежність після Іспано-американської війни 1898 року. Найвищий орган влади — Національна асамблея народної влади.
Політичні партії
Єдина партія соціалістичної революції Куби (ЕПСРК)- 1962-1963рр.
Комуністична партія Куби (КПК) — створена в жовтні 1965 р.


Слайд #10
Презентація на тему «Латинська Америка» (варіант 1) - Слайд #10